VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE ŽIPPAIOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pustí se do Velkého prádla a projdou Stezku umění

Loket, H. Slavkov – Velké prádlo vás čeká v Lokti, na Stezku umění se vydáte ve Slavkově. Celostátní happeningové akci ZUŠ open, kterou v Karlovarském kraji organizuje právě ZUŠ Horní Slavkov, Loket, bude v těchto městech předcházet Mini ZUŠ open.

Zúčastnili se poprvé a hned z toho bylo třetí místo

Horní Slavkov – Čtyřčlenné družstvo dětských čtenářů z Horního Slavkova ve složení Štěpánka Portová, Irena Ziecinová, Natálie Studnařová a Jakub Bračko zabodovalo v Nejdku, kde se v sobotu konal již 11. ročník soutěže Hry bez hranic aneb knihovnice dětem.

Pluhův dům poznáte od sklepa až po půdu

Horní Slavkov – „Buďte trochu renesanční. Pojďte s námi projít Pluhův dům od sklepa až na půdu," zve návštěvníky ve videoklipu principál Pouličního divadla Viktor Braunreiter.

Hrad zachránili, obnova pokračuje. To je důvod k oslavám

Hřebeny – Představit návštěvníkům hrad v obnově a během noční prohlídky připomenout smutné výročí úmyslného vypálení hradu, to je cíl Hradních slavností, které nově chystají na Hartenbergu.

Pátrání pokračuje. A úspěšně zejména ve Francii a Belgii

Sokolov – Už několik let pátrá ředitel sokolovského muzea Michael Rund po totožnosti a osudech malého děvčátka ve vězeňském oblečení, jehož fotografie z roku 1945 se mu dostala do rukou. A v jeho pátrání nastal další posun.

Pozor! UV index je na květen vysoký

Karlovarský kraj – Konečně jsme se dočkali. Po chladném dubnu přinesl květen slunce a my odhazujeme svršky a nastavujeme mu svá těla. A to je chyba, říká meteorolog ze Šindelové Rudolf Kovařík.

Většinou naráží na nepochopení. Nemají nevychované dítě, jejich syn je autista

Sokolov – „Odveďte si toho spratka, kdo to má poslouchat," osopil se na ni pán v obchodě a prodavač ji poté z obchodu vyhodil.

Kdysi proslulá porcelánka opět změní majitele. Jde do dražby

Horní Slavkov - Dříve slavná porcelánka Haas a Czjzek v Horním Slavkově opět změní majitele.

Muzejní noc umožní nahlédnout do všech loketských muzeí

Loket – V předvečer zahájení kulturní sezony v Lokti, tedy 19. května, jste do tohoto města nad Ohří zváni i na 1. festival Muzejní noc, který se koná jako součást XIII. celorepublikového festivalu.

FOTOGALERIE: Mateřídouška procestovala celý svět. Na besídce pro maminky

Chodov – Klienti Mateřídoušky procestovali všechny světadíly světa. Za hodinu, a protože se jim cesta moc líbila, zopakovali si ji hned třikrát. Tolikrát totiž vystoupili ve stacionáři s připraveným programem ke Dni matek. Poslední vystoupení bylo určeno právě maminkám a rodinným příslušníkům.

Kulturní sezona startuje. A bude to jízda!

Loket – Hanácká vodka Evropa 2 Live Tour a Eddie Stoilow, Malá scéna, v pátek v podvečer zahájení nové výstavy v Galerii na hradbách, kulturní sezona v Lokti se o víkendu rozjíždí.

Po ukončení studia si poradí s opravou historických objektů

Loket – Jsou výjimeční svým vzděláním. Letos maturuje prvních sedm studentů oboru Stavební obnova na Střední průmyslové škole Loket.

Žádný kočárek. Svoji dceru nosí v šátku

Sokolov – „Není lepší věci, kterou jsem započala se Štěpánkou," říká Petra Šetele, maminka jedenáctiměsíční Štěpánky ze Sokolova. „Neznám lepšího vynálezu, jak být svému dítěti nablízku a zároveň si ponechat vše, co chcete. Šátek je náš denní pomocník a kamarád."

Z bláta rovnou do kaolínu, Bahňák prověřil dospělé i děti

Sokolov – To dáš! Musíš! Ukaž, co v tobě je! Fandící davy kolem trati povzbuzovaly v sobotu závodníky v Jižním lomu, kteří přišli otestovat hranice svých možností na letošní ročník extrémního závodu Bahňák.

Pod loketským hradem zaparkovaly dva tanky

Loket – Pozornosti návštěvníků loketského hradu v těchto dnech asi neuniknou dva plechoví „krasavci", kteří zaparkovali pod hradem. Zasvěcení vědí, že patří k natáčení, které v Lokti ve čtvrtek začalo.

Obnova Puškařovské stoky má řešit problémy s vodou

Horní Slavkov – Léto co léto řeší Slavkov velký problém, nedostatek vody v obecních vodních nádržích. Horní Puleček vysychá a dolní je pod stavem. Řešení se však našlo.

Dárek k 620. narozeninám? Nová publikace o městě

Nové Sedlo – Kulaté, konkrétně 620. narozeniny a k tomu desetileté výročí partnerství s německým městem.

Loketští hasiči modernizují díky Lesům a městu vozový park

Loket – Loketští dobrovolní hasiči mají od víkendu důvod k radosti. Díky Loketským městským lesům a městu Loket přibyl do jejich garáže nový terénní pomocník.

FOTO: Tanečníci z Miráklu ovládli mistrovství Čech

Sokolov – Děvčata z tanečního souboru Mirákl nasedla od začátku soutěží na vítěznou vlnu a na té se vezou i nadále. Naposledy to byla zemská kola tour Taneční skupina roku i Czech Dance Masters, kde jim opět ve všech kategoriích extraligy patřily příčky nejvyšší.

Bubluch, Duchnouš a ti druzí. Knihovna chystá novou výstavu

Loket – Městská knihovna připravuje novou výstavu, v atriu budou ke zhlédnutí ilustrace, koláže, průřez tvorbou vynikající české výtvarnice, držitelky mezinárodní ceny Bologna Ragazzi Award (2016) za knihu To je Praha Michaely Kukovičové.

Slavkovská zuška láká do svých oborů. Stačí přijít na přijímačky

Horní Slavkov – Pokud máte doma šikovné děti, které baví zpívat, hrát na nějaký nástroj nebo třeba tancovat, co takhle zkusit zapsat je do „lidušky"?

Opravou zdi zabránili i zřícení historické hrobky

Horní Slavkov – Ohradní zeď u kostela sv. Jiří je opravená. Přestože se práce zkomplikovaly, podařilo se, a nehrozí tak už ani zřícení hrobky, která v rohu zdi stojí.

Nové zvony uvidí Chodovští poprvé už v červnu při Noci kostelů

Chodov – Zástupci města a hasiči vyrazili v týdnu do Brodku u Přerova, kde se ve Zvonařské dílně Tomášková – Dytrychová vyrábějí nové dva zvony pro chodovský kostel sv. Vavřince.

Koně vystřídá na náměstí tank. Přijedou opět filmaři

Loket – Je to definitivně potvrzené, na loketském náměstí a pod hradem bude k vidění tank. Ale není třeba šířit paniku, půjde pouze o natáčení ruského velkofilmu Tankisté. Loket se tak pro změnu stane německým městečkem za druhé světové války.

Bude Dvorana zase kulturním centrem města?

Loket – Dvorana, kdysi významné kulturní centrum města, které už téměř tři desítky let chátrá, má před sebou možná světlejší budoucnost. Koncem minulého roku byly sejmuty historické výmalby a strop a v letošním roce plánuje město, že rekonstrukce za zhruba 130 milionů bude pokračovat.

Po celém městě se bude hrát a zpívat při Muzikantské noci

Loket – Město přichází s další novinkou. Živá muzika bude znít v jeden večer z loketského kostela, hradu, z hospůdek, kavárniček i městské knihovny. Muzikantská noc, nová kulturní akce, je v plánu už tento pátek.

Vodácká sezona začala. Ohři si sjel dokonce i Novozélanďan

Sokolov – Vodácká sezona na Ohři slavnostně začala. Pokud počasí dovolí, můžou vodáci začít vesele brázdit její vody.

FOTO: Peníze ze sbírky použijí na obnovu vitráží v kostele sv. Jiří

Horní Slavkov – Oprava kostela svatého Jiří pokračuje díky dotaci, veřejné sbírce a financím města i letos.

Brožury pomohou návštěvníkům i turistům zorientovat se

Loket – Návštěvníci akcí Loketského kulturního léta i turisté, kteří se do Lokte přijedou podívat, mohou využít nové brožury a příručky, které pro ně město připravilo. Pomohou jim zorientovat se nejen v kulturním programu, ale rovněž například v loketských lesích a okolí.

FOTO: Loketští výtvarníci postupují do celostátního kola přehlídky

Loket – Loketští výtvarníci byli velmi úspěšní v krajském kole soutěžní přehlídky Oči dokořán, která se koná jednou za tři roky, a postupují do kola celostátního.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies