VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE ŽIPPAIOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Mateřídouška rozezpívala seniory. Písničky je potěšily

Dolní Rychnov – Jarní náladu, radost a potěšení přivezli klienti Denního centra Mateřídouška seniorům do Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově.

Thajská studentka rok poznává Českou republiku

Sokolov – Mít tak roční dovolenou nebo prázdniny a odjet poznávat cizí země. Sedmnáctiletá Aum z Thajska tuto možnost má. Jejím snem bylo poznat více Českou republiku a to se jí daří i díky Julii a Petrovi Havlíčkovým ze Sokolova, kteří už třetím rokem fungují jako hostitelská rodina.

Loketské perníčky. Chutná tradice nově i bez lepku

Loket – Až v Americe nebo v Austrálii si lidé pochutnávají na Loketských perníčcích. Možná to bude znít podivně, ale prvním impulsem k obnovení tradice výroby těchto perníčků v Lokti byla před čtyřmi lety pouť Jitky Hlavsové do Santiaga de Compostela.

Novinář si splnil svůj dětský sen. Napsal román

Sokolov – Sedíme v příjemné kavárně, před sebou dobrou kávu, je tu klid a oknem dotírá slunce. Přesně tak to má rád dlouholetý novinář a kolega, který se rozhodl splnit si svůj sen a napsat román.

Vavřinec porazil Barboru. Těsně, o jeden hlas

Chodov – Je rozhodnuto. Společnost Janu Vilémovi budou ve zvonici kostela sv. Vavřince dělat svatý Florián a svatý Vavřinec.

Na počítačích v knihovně budou moci pracovat i nevidomí

Loket – Městská knihovna v Lokti poskytuje novou službu – veškeré veřejně přístupné počítače jsou vybaveny systémem, který umožňuje, aby je mohli ovládat nevidomí spoluobčané.

Kávu za básničku či zadarmo? Jedině v Tříkrálové kavárničce

Sokolov - Napíšete básničku a dostanete za ni kávu. Můžete tu příjemně posedět a vyslechnout si zajímavou přednášku nebo autorské čtení.

Zlatý Mirákl. Všechny choreografie bodovaly

Sokolov – Pět nasazených choreografií v extralize, pět zlatých medailí. Úspěšně zahájil soutěžní sezonu taneční soubor Mirákl, z regionálního kola taneční tour Taneční skupina roku si zlato přivezly nejmladší tanečnice, děti i juniorky.

Potřebujete se uklidnit? Zkuste akvaristiku

Chodov – Akvárium není jen doplněk domácnosti. Akvaristika je úžasný koníček, dá se jí dokonce i uživit, a jak říká organizátor prvních akvatrhů v Chodově, sedět doma v obýváku, dívat se na flóru a faunu, není prý lepší způsob uklidnění, odreagování a relaxace.

Divadlo bez zákulisí boduje s komedií v režii Petra Boora

Kynšperk nad Ohří - S tvojí dcerou ne je název komedie Antonína Procházky. V repertoáru ji má i sokolovské Divadlo bez zákulisí, které s ní velmi úspěšně obráží region. Další představení budou moci zhlédnout Kynšperští.

Učení s tabletem žáky mnohem víc baví

Karlovarský kraj - Tablet je neocenitelnou pomůckou moderní doby. Možnost vzdělávat se s jeho pomocí mají nově i žáci Střední školy Euroinstitut v Karlovarském kraji, jediné střední školy v kraji, která zajištuje vzdělávání lidí s mentálním postižením.

Jak se měnila krajina po těžbě hnědého uhlí? Prozradí přednáška

Loket - Co teď a co potom: Vytváření obrazu krajiny po povrchové těžbě hnědého uhlí je název přednášky, na kterou se můžete vydat v úterý 21. března v 18 hodin do atria Městské knihovny Loket.

Klienti vždycky najdou s Němci společnou řeč

Chodov - Že jsou jim jakékoli bariéry naprosto cizí, včetně těch jazykových, ukázali klienti chodovských sociálně terapeutických dílen, když za nimi na návštěvu přijeli hosté z podobného zařízení v Německu.

Nejlepší vliv na životní prostředí? Netěžit vůbec

Horní Slavkov - Arogance státní správy! Já tam nechci žít, chcete naše zdraví vystavit ještě většímu svinstvu! I v Praze o nás bude slyšet! Zdraví, domy, majetky, všechno bude v prčicích!

Anička četla nahlas v kuse skoro tři hodiny

Horní Slavkov - Téměř 17 hodin v kuse vydrželi číst účastníci čtenářského maratonu ve slavkovském kulturním středisku. Překonali tak loňský čas skoro o šest hodin. „A já doufám, že jednou těch 24 hodin dáme," věří ředitelka městského kulturního střediska Soňa Kvasničková.

Novinka v knihovně: internet pro zrakově postižené lidi

Chodov - Nejenom setkání s hvězdami nabízí chodovská městská knihovna v rámci Března – měsíce čtenářů.

Czech POINT zpřístupnili v neděli, i ve svátek

Horní Slavkov - Jako jediný úřad v kraji nabízí ten slavkovský služby Czech POINT v plném rozsahu po celý víkend, bez ohledu na to, zda na tyto dny vyjde státní svátek. V neděli jsou služby Czech POINT v Karlovarském kraji dostupné pouze na třech poštách – dvě jsou v Karlových Varech a jedna v Chebu.

Zvonařskou tradici udržují v rodině ženy

Chodov - Už od léta Chodovští střádají na to, aby zvonice kostela svatého Vavřince byla kompletní. Právě proto přijela do Chodova Leticie Vránová Dytrychová, zvonařka. Zvonařská dílna Tomášková – Dytrychová z Brodku u Přerova, jejíž je majitelkou, chybějící dva zvony vyrobí. A protože zvonařina není zas tak obvyklá profese, trošku jsme ji vyzpovídali. No a kde jinde než přímo ve zvonici kostela sv. Vavřince.  

Na kryptě se podepsal zub času a ruce vandalů

Chodov - V kolika letech zemřeli či jakými nemocemi trpěli? A jak vlastně vypadal zakladatel kostela Franz Flamin von Plankenheim? I to by mohl napovědět průzkum v kryptě rodu Plankenheimů v chodovském kostele svatého Vavřince. Proto se město rozhodlo poprvé od roku 2013 hrobku otevřít a s pomocí odborníků určit, v jakém stavu krypta je a jak dál postupovat při obnově tohoto pietního místa.

Loketskou knihovnu naprosto ovládla dáma

Loket - Už si asi všichni zvykli, že knihovny nejsou jen místem, kde vám půjčí knihy. Kromě různých přednášek, workshopů, výstav, koncertů, křtů knížek se v té loketské také občas konají turnaje. V tom posledním přišli zájemci změřit síly ve stolní hře zvané dáma.

Vzděláváním proti handicapu. Střední škola je šancí pro mentálně postižené

Karlovarský kraj - I dospělí lidé mentálně postižení mají nově od letošního školního roku možnost se v Karlovarském kraji vzdělávat. Začala tu totiž fungovat Střední škola Euroinstitut, která jako jediná zajišťuje vzdělání v několika zařízeních na území kraje.

Výrobky klientů dílen můžete mít i doma, stačí se domluvit

Chodov - Klienti sociálně terapeutických dílen v Chodově se činili a výsledkem je řada krásných výrobků, které můžete mít i doma.

Do věže za Janem Vilémem? I to je v Chodově možné

Chodov - Chodovští mají velký zájem o historii svého města. A díky městskému historikovi mají spoustu příležitostí ji poznávat, díky přednáškám i díky exkurzím.

Stačí minuta a život se vám změní od základů

Sokolov - „Celý večer jsem se bavil a pil alkohol, nad ránem byl navíc i hodně unavený. Přesto jsem sedl do auta a se mnou další čtyři lidi. Tohle nikdy nedělejte, radši zavolejte rodičům nebo taxíka. Stačila vteřina a život se mi změnil od základů," vyprávěl studentům dnes 37letý Petr Dlouhý. Nehoda, která se stala, ho upoutala na invalidní vozík a on chce svým příběhem zejména mladé lidi varovat před podobným nezodpovědným chováním.

Nová výstava zavede do Tibetu

Loket - Jazyk, písmo a tradiční kniha v Tibetu je název nové výstavy, která se připravuje v loketské knihovně.

Zvonařka zamířila do věže. Nové zvony musí souznít

Chodov - Už téměř 250 tisíc korun je na účtě sbírky na výrobu dvou zvonů do zvonice v kostele sv. Vavřince. Do Chodova proto v pátek přijela Leticie Vránová Dytrychová, majitelka firmy, která zvony vyrobí, aby posoudila stav kostelní zvonice a navrhla nejideálnější podobu nových zvonů.

Stop kamionům při těžbě lithia. Shodla se města i kraj

Karlovarský kraj - Jednoznačné ne kamionové dopravě v případě těžby lithia na odkališti v Kounici v Horním Slavkově řekli i loketští radní. Jedna z možných variant dopravy totiž počítá i s trasou přes Loket na nejbližší nákladové nádraží. Znamenalo by to denně zhruba osmdesát nákladních aut s touto surovinou. Tématem se na svém jednání zabývali i krajští zastupitelé.

Hřeší se zejména v dopravě. Někdy řeší strážníci i kuriózní případy

Chodov - Se zvýšeným počtem přestupků ve srovnání s předchozími roky se potýkali vloni městští policisté v Chodově.

Vést firmu není žádná sranda, je to velká zodpovědnost

Sokolov - V našem katalogu si můžete vybrat líčení pro různé příležitosti, nabízíme vám vlasovou kosmetiku, péči o pleť. V naší bance si můžete založit účet, pro letošek máme i zajímavou novinku. Pokud nemáte řidičské oprávnění, naše autoškola se postará. Podobné nabídky zaznívaly v Hornickém domě ze všech stran. Vládl tu čilý ruch, tak jak je na veletrzích zvykem. A možná mnozí i na chvíli zapomněli, že je to všechno jen jako, protože šlo o veletrh studentských fiktivních firem.

Lidé jsou spokojení, ušetří za teplo

Horní Slavkov - Obyvatelé Horního Slavkova ušetří. Nový dodavatel tepla pro domácnosti bude představovat zhruba o pětinu nižší zatížení jejich rodinného rozpočtu.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies