VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE ŽIPPAIOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: S hůlkami kolem světa za 365 dní, to je letošní cíl civilkářů

Sokolov – Obejít s hůlkami celý svět za 365 dní, to je letošní cíl celorepublikové akce Rozchodíme civilky, kterou organizuje Svaz postižených civilizačními chorobami (SPCCH). S nordic walking hůlkami zavítali organizátoři i do Sokolova.

Seriál Běžíme na hrad jde do finále

Loket – Poslední zastávkou seriálu Běžíme na hrad se stane i v letošním roce majestátní hrad Loket. Finálový závod v Lokti, který se běží v sobotu, patří mezi perly celého seriálu.

Senioři si připomněli desáté narozeniny Vily Maria

Dolní Rychnov – Senioři i personál z Vily Maria mají důvod k oslavám. Je tomu totiž právě deset let, kdy byl zahájen provoz domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Vila Maria v Dolním Rychnově. Malou oslavu v úterý odpoledne zpestřil i koncert souboru Luběnka.

Co když bylo všechno jinak? Zažijte historii na vlastní kůži

Horní Slavkov – Jak to bylo s rodem Pluhů? A jak vůbec vypadal život v Horním Slavkově kdysi dávno? Pro všechny příznivce slavkovské historie i pro pouhé zvědavce připravila základní umělecká škola dvě netradiční prohlídky historického jádra města Živé obrazy aneb Co když to bylo jinak?

Na hradě se chystá Párty pro Toničku. Přijďte, pomůžete

Loket – „V sobotu nás čeká parádní podvečer na hradě,“ slibuje Viktor Braunreiter, principál Pouličního divadla. „Zatančí Havsa, na to se moc těšíme.

Roháči z Lokte dostali Trampského Oskara

Loket – Mezi řadou ocenění, kterými se za více jak čtyřicet let může pyšnit kapela Roháči z Lokte, našel letos své místo i Trampský Oskar. Toho muzikanti získali za dlouholetou propagaci a šíření trampské písničky.

Oběti holocaustu nejsou zapomenuty, připomínkou jsou kameny zmizelých

Chodov, Karlovy Vary – Františku, Alici a Věru Bergmannovy připomínají další tři kameny zmizelých, stolpersteine, které přibyly v Chodově před služebnou policie ve Staroměstské ulici v neděli v podvečer.

FOTO: Na internetu učí malovat celý svět

Horní Slavkov – Původně se jmenovala Marie Krčmářová a od 9 do 21 let žila v Horním Slavkově. Tady a na keramické škole v Karlových Varech získala základy malby a kreslení.

Nový rekord! V Sokolově shybovalo celé Česko

Sokolov – 63 381 shybů. To je letošní rekord v počtu shybů, které udělali borci během oslavy Dne horníků. Do Světového dne shybu se Sokolov zapojil počtvrté a počtvrté si připsal rekord. Ten loňský byl 44 554 shybů.

Horníci slavili, dolníci protestovali

Sokolov – Ano, uhlí patří do historie. Uhlí víc bere, než dává. Hello, doly. I taková hesla vítala hornický průvod a všechny účastníky oslav Dne horníků na náměstí Budovatelů.

Nový kurz připravuje už popáté Svatováclavské posvícení

Nové Sedlo – Svátek svatého Václava se blíží a s ním také slavnosti a různá posvícení na počest tohoto světce. Už pátý ročník Svatováclavského posvícení připravuje v Novém Sedle spolek Nový kurz.

A příští sezona? Máte se na co těšit!

Loket – Oslavou termitích narozenin skončila letošní nabitá letní kulturní sezona v amfiteátru pod loketským hradem. Podle pořadatele se vydařila, přálo i počasí, diváci odcházeli většinou nadšení a spokojení.

I voříšci se mají čím pochlubit

Karlovarský kraj – I voříšci a pejsci bez papírů jsou krásní. Proč by taky nemohli získat nějaké to ocenění? Řekla si Míša Moisesová z Ostrova.

Koncertní sezonu zahájí letos Felix Slováček mladší

Loket – Atrium loketské knihovny rozezní v úterý koncert v podání Felixe Slováčka mladšího.

Noční vampýrské dobrodružství zažijete na loketském hradě

Loket – Kdo se vydá ve čtvrtek 14. září na hrad Loket, může se mu stát, že uvidí tajemné stíny obcházet hradem.

Karlovarský folklorní festival zavítá opět i do Lokte

Loket – Neděle 10. září bude v Lokti patřit tradičnímu Mezinárodnímu folklornímu odpoledni.

Oprava, či demolice? Posudky se značně liší

Horní Slavkov – Dům číslo popisné 13 v památkové zóně v Horním Slavkově už dlouho chátrá.

Šel bys na tábor znovu? Tisíckrát ano, zněla odpověď

Sokolov – Po celé prázdniny měly sokolovské děti možnost užít si příměstské letní tábory organizované domem dětí a mládeže (DDM). A byly nadšené připraveným programem i vedoucími, kteří se jim věnovali.

Hrad přivítal stotisícího návštěvníka. Sezona láme rekordy

Loket – Sto tisíc návštěvníků o tři týdny dříve než v loňském roce. Návštěvnost hradu Loket láme letos rekordy. Jubilejní, stotisící návštěvník prošel jeho branou v úterý 29. srpna.

Příčina všech sporů? Kabelová televize

Horní Slavkov – V jednom kuse nefungovala kabelová televize i úklid města se podle mě zhoršil. Výši odměn ředitele technických služeb (TS) ani příjmy a výdaje na kabelovku mi na úřadě říct odmítli, stěžuje si Eva Polívková z Horního Slavkova. Jedná se o obchodní tajemství a hrubý zásah do volné soutěže, oponuje radnice.

Nejkrásnější smysl života? Pomáhat druhým

Sokolov – Když jí zemřeli rodiče a posléze i manžel, úplně se jí zhroutil svět, trpěla depresemi, a jak řekla, skončila se životem, protože ztratila jeho smysl.

Nové chodníky, zastávky či jídelna. Výstavba úspěšně pokračuje

Horní Slavkov – Ve městě ještě teď na konci prázdnin vládne pořád čilý stavební ruch. „Všechny investice jedou dobře,“ pochvaluje si starosta města Alexandr Terek.

Bude se ve Slavkově těžit lithium? Zdaleka není rozhodnuto

Horní Slavkov – Očekávané vyjádření o vlivu těžby lithia na životní prostředí, takzvanou EIA, má starosta Horního Slavkova už v ruce.

OBRAZEM: Byl patnáctý ročník Folkové Ohře tím posledním? Snad ne

Kynšperk nad Ohří – Patnáctý ročník festivalu Folková Ohře skončil, ať žije šestnáctý! Opravdu je možné to říct? O víkendu zaplnily tábořiště Dronte stovky posluchačů, kteří si přišli vychutnat muzikanty zvučných jmen, přesto nad konáním dalšího ročníku visí otazník.

FOTOGALERIE: Pomáhali, i když odpočívali. Nadaci přispěli dvacet tisíc

Vránov – Celý rok se starají o ostatní. Na ranči Vránov se organizátoři Motosrazu 155 snažili, aby se alespoň jeden víkend někdo staral o ně. Řeč je o záchranářích, policistech, hasičích, všech složkách integrovaného záchranného systému. Ti všichni si tu užili odpočinkový víkend. Ale i při něm stihli pomáhat.

Knížka propojí svět dětí se světem pohádkových bytostí

Karlovarský kraj – „Když píšete pro děti, tak asi uvnitř musíte být taky dítě, to se pak píše hezky,” říká Zuzana Onderová. Není to tak dlouho, co křtila pohádkovou knížku, kterou napsala společně se svým synem, známým tanečníkem Honzou Onderem. A teď je připraven v nakladatelství k vydání její další pohádkový příběh Čaroděj, Jolanka a dračí vejce.

Křížová cesta se vrátila do kostela v lepším stavu, než kdy byla

Chodov – Na své místo v kostele svatého Vavřince se během Svatovavřinecké pouti nevrátily jen zvony, ale také restaurované obrazy křížové cesty.

Nové koberce a nabitý program. Knihovna nelení

Loket – Městská knihovna se teď na několik dní čtenářům i návštěvníkům zavřela, aby je v září přivítala nejen novými koberci, ale rovněž i bohatou nabídkou pořadů.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení