VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMAN CICHOCKI

Roman Cichocki / Sokolovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zákaz sezení na chodníku v Sokolově stále platí, upozorňují radní

Sokolov – V souvislosti s rozhodnutím Ústavního soudu, podle kterého jsou protiústavní vyhlášky Litvínova a Varnsdorfu zakazující sezení na schodech či na obrubnících, upozorňuje vedení Sokolova, že u nich podobná vyhláška stále platí.

Uchazeče o zaměstnání čekají povinné kurzy

Sokolov – Nové kurzy, které organizuje úřad práce ve spolupráci se Sokolovem, mají pomoci dlouhodobě nezaměstnaným lidem. Pro ty, co jsou v evidenci pracovního úřadu účelově, je jejich návštěva naopak žádoucí.

Uprostřed sídliště je otevřena nová dětská oáza

Sokolov – Centrální dětské hřiště na sokolovském sídlišti Vítězná je v provozu. Na areál s názvem U velryby čekali rodiče zejména malých dětí. Jde totiž o jediné dětské hřiště na tomto sídlišti. Torza těch starých a nebezpečných nechalo město zlikvidovat.

Kamenická hospůdka bude opět sloužit turistům

Kamenice – Oblíbená letní i zimní oáza turistů po léta chátrala a ti volali po jejím znovuotevření.

České loutky se staly světovým fenoménem

Sokolov – Půl roku poté, co bylo české loutkářství zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, připravilo Muzeum Sokolov výjimečnou výstavu.

Bývalí rodáci vyhledávají místa svých zaniklých obcí

Březová – Pamětní tabule na místě zaniklých obcí v okolí Březové na Sokolovsku jsou častým výletním cílem turistů i pamětníků. Zejména ti druzí chtějí zanechat na místě květinu či zapálit svíčku. Radnice chce proto místa upravit tak, aby je bylo kam umístit.

Opomíjené sídliště dostane centrální dětské hřiště

Sokolov – Léta opomíjené sídliště Vítězná v Sokolově dostane centrální dětské hřiště. Na jeho otevření čekají netrpělivě zejména rodiče malých dětí, které si doposud neměly kde hrát.

Sokolovské divadlo táhne, předplatné nelze sehnat

Sokolov – Sokolovské divadlo táhne, je prostě zájem o představení. Není pravda, že předplatné je pouze pro vyvolené lidi. To vzkazuje vedení Městského kulturního domu v Sokolově lidem, kteří si stěžují, že nemají stejně jako vloni šanci získat divadelní předplatné.

Co si počít s olejem? Jsou tu kontejnery!

Sokolov – Olej ze smažení a další tuky z kuchyně rozhodně nepatří do komunálního odpadu, natož do kanalizace.

Populární Revival Fest objektivem Deníku

Kraslice - Vynikající atmosféra, show i muzika. To vše bylo k vidění v sobotu v Kraslicích na tamní akci Revival fest Kraslice, kterou pořádala Agentura On-Off.

AKTUALIZOVÁNO

Policie dopadla podezřelého z vraždy postižené ženy, unikal čtyři dny

Sokolov – Dopadenému muži hrozí výjimečný trest

Domácnosti na Sokolovsku čeká odstávka teplé vody

Sokolovsko – Bez teplé vody zůstanou lidé ze šesti obcí v regionu, které zásobuje Elektrárna Tisová.

Nově narozená miminka

Sokolovsko - Nově narození občánci

Policie hledá podezřelého z násilného trestného činu, který skončil smrtí

Sokolov - Hledaný muž je podle kriminalistů nebezpečný a může být ozbrojený

Děti se nemusí v létě nudit

Sokolov – Každý čtvrtek ve dvou termínech, od 13 a od 15 hodin, mohou děti pod vedením dospělých vyrábět různé věci z rozličných materiálů. Na každé tvoření je však třeba se předem přihlásit nejpozději v pátek před akcí.

Nové byty poslouží seniorům i mladým

Sokolov – Město Sokolov se rozhodlo, že si bude rekonstrukci nevyužitého objektu Zdraposo financovat z vlastních zdrojů.

Pouť ke kamenické kapli bude s řadou novinek

Březová – Na své si v létě přijdou příznivci pěších turistických akcí. I letos si pro ně připravilo město Březová akci s mnohaletou tradicí.

Když letní kino, tak na pláži

Sokolov – Městský dům kultury ve spolupráci s koupalištěm Michal bude letos opět provozovat letní kino. Na programu je 14 projekcí po celé letní prázdniny. Začíná se už v pátek 30. června. V červenci bude poté kino promítat každý pátek a sobotu od 21:30, v srpnu pak jen o sobotách od 21:00 hodin. Vstupné na všechny filmy je 50 korun.

Zahrádkáři žádají od města pořízení kompostérů

Sokolov – Až 500 kusů kompostérů o objemu 1080 litrů chce koupit město Sokolov.

Dechovky roztančily Březovou

Březová – V Březové na Sokolovsku proběhl o víkendu Festival dechových hudeb. Zahájen byl stylově slavnostním pochodem s názvem Festival 77. Pozvání přijalo několik hudebních těles a festival okořenily svými vystoupeními i mažoretky. Akce sklízí velký ohlas mezi veřejností, a proto se z ní město rozhodlo obnovit tradici, která zde před lety byla.

Stavba parkoviště u plovárny měla skluz

Sokolov – Na samotném městském koupališti v Sokolově návštěvníky nic neomezuje. Kde však ihned po zahájení koupací sezony omezení pocítili, bylo parkoviště před plovárnou. Může za to prodloužení prací, které způsobily podle vedení města termíny energetické společnosti ČEZ. Dělníci doháněli časový skluz v ranních hodinách, což se však nelíbilo občanům bydlícím v těsné blízkosti.

FOTO: Demolice bývalých kasáren má zelenou

Sokolov – Rozpadající se budovy bývalé roty sokolovského vojenského útvaru půjdou k zemi. Město již vybralo firmu, která demolici za 900 tisíc korun provede. Poté město přivede na místo inženýrské sítě a pozemky prodá jako stavební parcely.

Výtěžek jarmarku dala škola na dobrou věc

Sokolov – Téměř 13,5 tisíce korun vybrala sokolovská Základní škola v Křižíkově ulici při svém dobročinném jarmarku. Žáci spolu s pedagogy rozhodli o tom, že peníze věnují nemocné Michalce na koupi vozíku a nezapomněli ani na opuštěné kočky a psy.

Vybydlené domy budou dál ostudou města

Sokolov – Vybydlené domy v sokolovské lokalitě nad kinem Alfa budou dělat ostudu dál. Ačkoliv vedení města avizovalo zájem o koupi zhruba 200 bytů, zastupitelé tento zájem neakceptovali a byli proti. Vedení města je ochotno i nadále jednat o koupi, avšak za sníženou cenu.

Řidiče i cyklisty v Sokolově čekají dopravní omezení

Sokolov – Poslední víkend v červnu do Sokolova zavítá několik desítek tisíc lidí. Míří na akci Hurá, prázdniny, spojenou s mezinárodní soutěží ohňostrojů a Sokolovským čtvrtmaratonem. Omezení v dopravě se dotknou nejen aut, ale i cyklistů. Město má připravených několik záchytných parkovišť.

Parkování u domu nájemníci odmítli

Sokolov – Stížnosti občanů na nedostatek parkovacích míst ve městě donutil vedení města k vytipování několika lokalit, kde by se mohly parkovací plochy rozšířit.

Vězni se setkali s biskupem

Kynšperk – Plzeňský biskup Tomáš Holub navštívil věznici v Kynšperku nad Ohří.

Dům pro seniory má nabídnout 50 pokojů

Sokolov – Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem v Sokolově už má hotov projekt a byla poslána žádost o dotaci. Celá tato aktivita byla také nově zanesena do strategického plánu města kde doposud chyběla.

Ministr slíbil podpořit průmyslovou zónu

Sokolovsko – Průmyslová zóna Staré Sedlo se nedostala mezi ty, které stát podpoří. Posledním filtrem z celkových 80, poté deseti a nakonec čtyř kandidátů naopak prošlo rozšíření průmyslové zóny v Chebu.

Městské sady v Kraslicích budou mít důstojné zázemí

Kraslice – Návštěvníkům městských sadů o uplynulém víkendu nechybělo takřka nic. Na Kraslickém setkání dostali svou porci muziky jak milovníci dechovek, tak rocku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení