VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMAN CICHOCKI

Roman Cichocki / Sokolovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

Opravy v Hornickém domě musejí prozatím počkat

Sokolov – Avizovaná oprava malého sálu Hornického domu za 2 miliony korun se prozatím odkládá. Do této zakázky se sice přihlásili tři zhotovitelé, ale ani jeden z nich nesplnil stanovené podmínky. Sokolov, pod nějž Hornický dům spadá, se však nevzdává. Vypisuje nové výběrové řízení a do začátku plesové sezony chce mít hotovo.

Do Březové míří špička Biketrialu

Březová - Je to ideální sport pro mladé a odvážné kluky a holky

V pátek startuje Sokolovská čurda

Sokolov – Od pátku 22. do neděle 24. září se uskuteční v Sokolově v Městském divadle již 15. ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů Sokolovská čurda.

Vandaly pomohla dopadnout finanční odměna

Sokolov - Městu Sokolov a potažmo městské policii došla trpělivost s vandaly.

Žáci i rodiče poznali odlišnou kulturu jiných dětí

Sokolov – Možnost ochutnat egyptské fazole, napít se šafránové limonády, zatančit si rumunský tanec nebo si poslechnout íránskou píseň. To vše mohli vyzkoušet žáci ze druhé základní školy v sokolovské ulici Rokycanova.

Senioři si užili ostré jízdy autem i testy

Sokolov – Zajděte si k doktorovi, nechte si změřit zrak, poutejte se, policistovi v uniformě vždy zastavte a neposlouchejte blbosti některých instruktorů v autoškole.

Útulek pro psy by měl pokračovat

Sokolov – Vedení města Sokolov doporučuje podepsat s majitelem ranče Vránov novou smlouvu na pronájem pozemku. Stojí na něm totiž útulek pro psy, který město využívá. Město je s lokalitou i prací tamních zaměstnankyň spokojeno. Za pozemek by platil Sokolov 30 tisíc měsíčně.

Smrtící zkratku přetne nové oplocení

Sokolov – Do Sokolova zavítal ministr dopravy Dan Ťok. Mimo jiné si prohlédl i bývalé a dnes zdevastované železniční depo nebo areál vlakového nádraží, které již roky slibují opravit.

Voliči si musí dát pozor na změnu volebních okrsků

Sokolov – Město Sokolov upozornilo, že přistoupilo pro všechny nadcházející volby a referenda k úpravám volebních okrsků. Je to prý z důvodu provedených legislativních změn, tak aby byla dodržena zákonnost při vytváření zmíněných okrsků.

Krimifest v Březové bude letos s řadou novinek

Březová – Letošní festival filmů s kriminální zápletkou Krimifest, který můžete navštívit v Březové na Sokolovsku, nabídne letos i zcela nový doprovodný program.

Je zima. Teplárny zatopily pod kotly

Karlovarský kraj - Letošní počasí je nepředvídatelné. Zatímco koncem prázdnin nás mořily tropy a teplota stoupala do závratných výšek, září se představilo v naprosto jiné kondici.

FOTO: Slepotou pro ně život neskončil

Sokolov – Den s TyfloCentrem nechal zájemce z řad veřejnosti nahlédnout do života nevidomých lidí.

Dům dětí a mládeže pořádá Pohádkové odpoledne

Sokolov - Na děti čeká spousta zábavy

Maringotka už je opuštěným kočkám malá

Sokolov – Důstojnější zázemí nejen pro zvířata, ale i pro dobrovolnice, které se starají o opuštěné kočky v Sokolově. To žádá po vedení města spolek Láskou ke kočkám, který sídlí v areálu Sokolovské bytové.

Malý sál Hornického domu se opraví. Velký sál má prozatím smůlu

Sokolov – Hornický dům v Sokolově se stal po dobu své existence důležitým střediskem společenského, politického a kulturního života. V letech 1969 – 1970 byl objekt rozsáhle rekonstruován. Na další velký projekt generální opravy historické dominanty za 300 milionů korun se nepodařilo sehnat peníze, a tak je opravován postupně.

Přehlídka poradí mladým, kam po základní škole

Sokolov – Ve čtvrtek 5. října se v budově Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově koná tradiční výstavní přehlídka středních škol regionu. Ta může napomoci školákům, popřípadě i jejich rodičům, kam mají směřovat kroky budoucího studenta či řemeslníka.

Josef Kábrt tančí celý svůj život

Sokolov – Dlouholetý sokolovský taneční mistr Josef Kábrt, který se letos dožívá 90 let, obdržel v Táboře cenu Ministerstva kultury České republiky za celoživotní přínos v oblasti společenského tance.

FOTO: Pacienty i zdravotníky čeká komfort

Sokolov, Ostrov – Zkvalitnění lékařské péče, zlepšení prostředí pro pacienty i pro personál. To jsou hlavní důvody, proč společnost Nemos společně s Karlovarským krajem investuje nemalé částky do nemocnic v Sokolově a v Ostrově, kde v současnosti zdravotnickou péči poskytuje.

Další úsek na dálnici D6 bude zdarma

Sokolovsko – Od 1. ledna 2018 Ministerstvo dopravy vyjme ze zpoplatnění další část dálnice D6 mezi krajským městem a Chebem. 

Klášterní výstavy pokračují. Nově lze vidět Olympii Jiřího Sozanského

Sokolov – Výstavní síň klášterního kostela sv. Antonína Paduánského vrátí návštěvníky do období antických olympioniků.

Slepotou pro ně život nekončí

Sokolov – TyfloCentrum Karlovy Vary, středisko Sokolov pořádá ve spolupráci s Městskou knihovnou Sokolov akci s názvem Den s TyfloCentrem.

Studenti už si v okolí školy cigaretu nevychutnají

Sokolov – Četné davy studujících kuřáků a po nich nedopalky válející se na zemi. To je častý jev před jednou z největších škol v našem regionu, integrovanou střední školou technickou a ekonomickou (ISŠTE).

Poradna ČOI v Sokolově končí. Nebyl prý zájem

Sokolov – Česká obchodní inspekce (ČOI) ukončila od 1. září tohoto roku poradenskou a informační službu na sokolovské radnici. Tu zde poskytovala zdarma a podle úředníků byl o ni ze strany občanů zájem. Inspekce má však na počty zájemců o tuto službu zcela opačný názor.

Sládek uvařil přes 5 000 litrů speciálu Horňák

Sokolov – S blížícím se svátkem Dne horníků se nejen milovníci piva ptají, zda bude i letos na pouti jejich oblíbený Horňák.

Mrtvé radary opět oživnou

Sokolov – Až tři tisíce řidičů za rok překračovaly povolenou padesátku o více než 10 kilometrů v hodině.

Stavařům dělá vrásky skrytý beton pod silnicí

Sokolov – Když v minulosti dostávaly vozovky na sokolovském sídlišti přívlastek zakleté, bralo se to jako nadsázka. Nyní se však stavaři opět přesvědčili, že něco na tom bude. Stalo se tak po odkrytí povrchu páteřní komunikace v ulici Spartakiádní. Dělníci totiž zjistili, že celá silnice stojí na silných betonových deskách.

Díky Pohlazení prožily děti báječné prázdniny

Sokolov – Patnáct dětí ze sociálně vyloučeného prostředí se díky spolku Pohlazení zúčastnilo letního tábora na Hadovce u Konstantinových Lázní.

Nové parkování u školy: Polib a jeď

Sokolov – Bezpečné a rychlé vysazení dítěte přímo u vchodu do školy.

Street Games okořenili charitativním během

Kraslice – Sobotní setkání sportovců a jejich přátel zakončil charitativní běh a koncert několika kapel

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení