I když by si baníkovci za předvedený výkon bod určitě zasloužili, nakonec vyšli bodově naprázdno, a to pouze z jednoho důvodu. Jakého? Fotbal je o chybách a sokolovští hráči, respektive gólman Baníku Luboš Ilizi se o tom přesvědčil na vlastní kůži.
Do samotného utkání však lépe vstoupili domácí, když v 8. minutě pokoušel střelou á la Nedvěd střelecké štěstí z velké dálky Salák, ale jeho pokus skončil nad Sňozikovou svatyní.

První větší příležitost si však vypracovali v 11. minutě hosté, když centr Rótha poslal těsně vedle sokolovské branky Škoda. Hned nato na druhé straně prokličkoval do šestnáctky Bohemians Vaněček, následný centr však poslal Jirouš hlavou nad branku klokanů. Bohemka se pak více tlačila do útočné fáze, ale vyloženou šanci si nevytvořila. Během prvního poločasu si pak ještě vytvořili slibné příležitosti sokolovští Čada a Salák nebo klokan Adam, ale ani jeden s ukazatelem skóre nepohnul. „První poločas byl bojovný, obě mužstva ještě hrála s hodně silami, takticky byla půle dobře zvládnutá. My věděli o síle dvojice Salák - Jirouš a standardních situacích Baníku, které má Baník nepříjemné. Obě mužstva si v první půli vytvořila po šanci, ale nevyužila je,“ vysvětloval trenér Bohemians Pavel Hoftych.

Až po změně stran se na hřišti začaly dít věci. Hned v úvodu se dostal do šance střídající baníkovec Duchnič, ale jeho navštívenka jen těsně minula svůj cíl. Poté zahrozili ze standardní situace hosté, ale Adam na Iliziho nevyzrál. V 54. minutě si vybral skvělou chvilku nejlepší kanonýr druhé ligy v dresu Sokolova Martin Jirouš, ale svou kličkovanou proměnil pouze v nastřelení gólmana klokanů Sňozíka.

První branky se dočkali diváci až v 60. minutě, kdy přímý kop Podrazkého ze dvaceti metrů proměnil hlavou Čada ve vedoucí branku. Jenže Sokolov se radoval z vedení pouhé dvě minuty, když obrana Sokolova zaspala, stejně jako gólman Ilizi, a hostující Škoda je za to potrestal vyrovnávací brankou. To ale nebylo ze strany fotbalistů Bohemians vše. V 76. minutě z rychlého protiútoku hledal své soupeře v šestnáctce domácích Jindřišek, jeho centr ještě Ilizi vyboxoval, ale přímo na kopačky dobíhajícího Rótha, který Sokolovu zasadil druhou gólovou ránu. Baník pak vsadil na jednu kartu, ale soupeř s ligovými zkušenostmi si zbytek duelu bezpečně pohlídal. Navíc ještě mohl přidat třetí branku, ale Adama na poslední chvíli zastavil sokolovský kapitán Pilař. „Viděli jsme kvalitní utkání s nádhernou kulisou, za což fanouškům patří dík. Po vyrovnání jsme byli lepší a po druhé brance jsme už utkání kontrolovali. Pro nás jsou tyto tři body z venku obrovským přínosem,“ liboval si Hoftych. O poznání hůře se hodnotila porážka domácímu trenéru Karlu Havlíčkovi. „Utkání se mi hodnotí hůře. Souhlasím s výbornou atmosférou, tomu také odpovídaly i výkony obou mužstev. Bohužel jsme vyrobili dvě fatální chyby, které Bohemka potrestala, a až na závěr, kdy měl vyloženou šanci Adam, jsme Bohemku do vyložené příležitosti nepustili, bylo to o chybách a my dvě udělali,“ ohlédl se za utkáním Havlíček.

Sokolov – Bohemians 1905 1:2
Branky: 60. Čada - 62. Škoda, 76. Róth. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Bílek – Hojsík, Jiřík. ŽK: 1:0. Diváci: 2820.
Baník Sokolov: Ilizi – Kura, Knakal, Jandík, Čupr (84. Habai) – Podrazký, Pilař, Čada, Vaněček (73. Hanzlík) – Jirouš, Salák (46. Duchnič).
Bohemians 1905: Sňozík – Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík – Kotyza (72. Moravec), Adam, Morávek, Róth (82. Růžička) – Slezák, Škoda.