Sokolovští fotbalisté zamířili na horkou půdu do Vlašimi, kde potřebovali nutně vyhrát, aby měli jistotu záchrany ve Fortuna národní lize bez ohledu na ostatní výsledky jiných souběžně hraných zápasů. Veledůležité vítězství vystřelil svému týmu jako správný kapitán Petr Glaser, který ve 28. minutě krásně uklidnil balon z přímého kopu přímo do šibenice. Hubený náskok baníkovci udrželi, a slaví záchranu ve FNL!

První šanci posledního utkání letošní sezony si připsala na své konto domácí Vlašim, když Kučera vyslal do vápna Baníku přízemní centr, který ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal v nebezpečném prostoru zpracovat. V prvních minutách zápasu byli domácí hráči aktivnější na balonu, zatímco Baník se poctivě soustředil na obranu. Ve 28. minutě ale zahrával přímý kop kapitán Sokolova Petr Glaser a nabídnutou příležitost využil nejlépe, jak mohl. Vyslal na Nguyenovu branku nádhernou dělovku, která zapadla do šibenice vlašimské svatyně. Vlašim mohla ještě do poločasu srovnat krok, ale po dalším z nebezpečných centrů před branku Belaně Vlašimští neskórovali. Do kabin tak šli spokojenější hráči Baníku.

Ve druhém poločase to byli především domácí, kteří hrozili nebezpečnými akcemi před brankou soupeře.
Hned ve 48. minutě vyslal jedovku Vyhnal, s tou si jen tak tak Belaň poradil, ale před dorážejícím Reiterem odkopl balon do bezpečí jeden z hostujících obránců. Dvacet minut před koncem byl v akci opět aktivní Vyhnal, ale ani on tentokráte nemířil svoji hlavičku přesně. Baník ve druhé půli vsadil všechno na pevný obranný blok a uhájení hubeného náskoku. V 83. minutě sahali domácí znovu po vyrovnání, kdy po další Vyhnalově střele musel znovu čarovat Jarda Belaň. Baníkovci ale vydřené vedení udrželi až do závěrečného hvizdu a vítězí 1:0 a nehledě na další výsledky 30. kola zůstávají účastníky Fortuna národní ligy i pro příští sezonu!

Sokolovský Baník končí v letošním ročníku na třináctém místě se ziskem 32 bodů, na prvním nesestupovém místě se umístily Vítkovice po výhře 3:0 na půdě beznadějně posledního Prostějova. Druhým sestupujícím je Frýdek-Místek, který prohrál 0:1 na hřišti Ústí nad Labem.

Fortuna – Fotbalová národní liga
Výsledky, 30. kolo: FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Baník Sokolov 0:1 (0:1). Branky: 28. Glaser petr. Rozhodčí: Jílek – Wilczek, Polák. ŽK: 2:0 (89. Piško, 90. Vyhnal).
FC Sellier & Bellot Vlašim: Nguyen – Wiesner, J. Štochl, Piško, Vrána – Reiter, Kulhánek (63. Jeslínek), Hašek, Kučera (78. Jíra) – Vyhnal, Hadaščok.
FK Baník Sokolov: Belaň – Sadílek, Machek, Zorvan (90. Vondráček), Glaser (85. Medvěděv) – Dobrotka, Čermák, Jakub Dvořák II. (88. Přeučil), Ševčík – Čihák, Strada.

Další výsledky, 30. kolo: České Budějovice – Třinec 3:0 (1:0), Táborsko – Žižkov 1:1 (0:1), Opava – Sigma Olomouc 2:0 (1:0), Ostrava .- Znojmo 3:0 (2:0), Pardubice – Varnsdorf 2:1 (1:1), Prostějov – Vítkovice 0:3 (0:3), Ústí nad Labem – Frýdek Místek 1:0 (0:0).