Postupem času hosté převzali iniciativu a přehrávali domácí mužstvo jednoduchými narážečkami. Domácí se snažili eliminovat nápor hostů bojovností a obětavostí. Ve 20. minutě po faulu Charváta hosté neproměnili pokutový kop, který brankář domácích Miroslav Liška s přehledem zlikvidoval efektním skokem k tyči. Ve 33. minutě měli hosté po faulu R. Mülera možnost dalšího pokutového kopu a tentokrát se již Řezáč nemýlil – 1:1.

Ve druhém poločase se hosté začali stále více tlačit do útoku. Baníkovci naproti tomu začali spoléhat na brejkové situace. „Bohužel se nám žádnou nedařilo dotáhnout do úspěšného konce, i vinou zbrklého zakončení,“ říká zklamaně trenér domácí jedenáctky Stanislav Suchý.

Při šancích Unionu se naopak zaskvěl teprve 18letý gólman Nového Sedla Liška, který likvidoval dvě šance zkušeného Sládečka. Skóre se znovu měnilo v 62. minutě. Hráči Unionu zahrávali přímý kop, na odražený míč si počíhal Řezáč a parádní střelou z voleje poslal hosty zpět do vedení. „Nezbývala nám jiná možnost než hru otevřít, a proto jsme do útoku posunuli Hányše, který dokázal vyhrát řadu hlavičkových soubojů a tím podpořit útok,“ říká ke změně taktiky po obdržené brance trenér Suchý.

Útočnější taktika přinesla kýžené šance. První měl na svých kopačkách Burda, ale jeho střela minula pravou tyč hostující branky jen o pár centimetrů. Stejný hráč o chvíli později předvedl svůj hlavičkový zásah a Buřič v chebské brance se musel hodně natahovat, aby míč přizdvihl nad své břevno.

Domácí se ale nakonec přece dočkali. Již v nastaveném čase, v 93. minutě, předvedl svůj průnik do šestnáctky Farkaš a po zákroku hostující obrany nařídil rozhodčí Tichota pokutový kop, který s přehledem proměnil kapitán Hejl. Po odpískané penaltě ještě vyfasoval za postrčení hráče červenou kartu hostující Klepáček.

„Musím klukům poděkovat za nasazení, bojovnost a srdíčko, které do utkání dali. Bod, který jsme získali, je pro nás velmi cenný,“ chválil své svěřence lodivod domácí Stanislav Suchý.

BU Nové Sedlo – FK Union Cheb 2:2 (1:1).
Branky: Farkaš, Hejl (PK) – Řezáč 2 (1xPK). ŽK 4:4. ČK: 0:1. Diváci: 100.
BU Nové Sedlo: Liška, R. Muller, Kubelka, Hányš, M. Muller, Machulka, Rubáš (72. Nerad), Hejl, Charvát (30. Macák), P. Suchý (61. Burda), Farkaš.