Premiéru zvládli na výbornou

Sokolov - Přes dvě tisícovky fotbalových příznivců bylo v sobotu zvědavo na úvodní vystoupení sokolovského Baníku v letošním ročníku druhé fotbalové ligy. Soupeřem fotbalistů Sokolova byl B – tým Sparty Praha.

3.8.2009

FK Baník Sokolov porazil v úvodním kole letošní sezony druhé ligy rezervu pražské Sparty 4:1Foto: Zdeněk Plachý

Rezerva letenského klubu se ukázala jako mužstvo mladých, technicky velmi dobře vybavených nadějí, přesto se museli Pražané sklonit před bojovným a disciplinovaným výkonem domácí jedenáctky.

Hostům patřil úvod utkání. V 7. minutě předvedl u postranní čáry parádní technický kousek Folprecht, jeho přihrávka ale našla Korba v těžkém úhlu, a Zacharda v brance Baníku tak spolehlivě srazil jeho pokus na roh. Z toho již byli hosté úspěšnější. Na míč si naskočil Valíček a poslal ho hlavou do sokolovské sítě. „Stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Od začátku jsme si chtěli vytvořit tlak, místo toho jsme inkasovali,“ uvedl k nepovedenému začátku utkání domácí trenér Stanislav Purkart.

Domácí fotbalisté po obdržené brance ale nesložili zbraně, a i když se těžko proti pohyblivému soupeři prosazovali, přece jen začali získávat převahu a hrozit především ze standardních situací. Jejich rostoucí tlak vyústil ve vyrovnávací branku ve 30. minutě. Na dlouhý pas z obrany si naběhl Duchnič, svým důrazem si ve velkém vápně poradil v souboji se Susem a nakonec lehkým postrčením míče i s brankářem Švengerem – 1:1. „Do této chvíle jsme hráli dobře, po této brance se nám to trošku zhroutilo,“ připustil zklamaně trenér hostí Zdeněk Svoboda. Další gólový úder přišel již v nastaveném čase prvního poločasu. Při zblokované střele Duchniče se nejlépe zorientoval Podrazký a střelou z hranice vápna nedal Švengerovi šanci – 2:1.

Po přestávce sebral Pražanům myšlenky na zvrat již po minutě a půl hry Čada, který po rohovém kopu poslal potřetí míč do sparťanské branky. „Byly to zlomové momenty utkání. O přestávce jsme se otřepali z inkasované branky do šatny, na něco jsme se připravili, ale naše plány zhatila třetí branka domácích. Od té doby jsme hráli hodně chaoticky,“ hledal příčiny porážky trenér letenské zálohy Svoboda.

Domácí byli i po třetí vstřelené brance dále při chuti. V 52. minutě předvedl u brankové čáry pěkný technický kousek Vaněček, ale na jeho vysoký centr ve vápně zcela osamocený Nádeníček nedosáhl. Další povedenou akci, na jejímž konci stál Pilař, zastavila pro změnu ruka jmenovaného hráče. Také hosté se začali více tlačit do útoku, otevřeli hru a začal se hrát fotbal nahoru dolů s dalšími několika šancemi na obou stranách.
Branky se dočkali diváci znovu v 72. minutě. Nejprve hlavičkoval těsně nad hostující branku sokolovský Knakal. Ve stejné minutě ale zatáhl míč po pravé straně Duchnič, svou přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího Nádeníčka a ten ve své mistrovské premiéře v zelenočerném dresu uzavřel skóre utkání – 4:1. Ve zbytku zápasu již další branka přes několik dalších pěkných fotbalových momentů nepadla.

„Hráče musím pochválit za kvalitní výkon a za to, že dokázali ten zápas otočit. Na začátku hrála roli zřejmě nervozita, první zápas sezony, první zápas doma, výsledkem potom bylo, že těch prvních patnáct minut nebylo takových, jako mělo být,“ řekl závěrem domácí trenér Purkart.

Sokolov – Sparta B 4:1
Branky: 30. Duchnič, 45. Podrazký, 47. Čada, 72. Nádeníček – 8. Valíček. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Hrubeš - Moudrý, Koval. ŽK 3:3. Diváci: 2030.

FK Baník Sokolov: Zacharda – Šmerda, Knakal, Kura, Čupr – Podrazký, Čada, Pilař (82. Javorský), Vaněček (85. Hanzlík) – Duchnič (73. Dejmek), Nádeníček. Trenér: Purkart.
AC Sparta Praha „B“: Švenger – Hejda, Valíček, Sadikovič (64. Putz), Sus, Krob, Folprecht, Glaser, Belaid (78. Valenta), Kadlec, Jeslínek (56. Třešňák). Trenér: Svoboda.

Autor: Zdeněk Plachý

3.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hledá se osobnost kraje. A v anketě nechybějí novinky

S autem skončil řidič v kolejišti.

S autem skončil v kolejišti

Retromuzeum připomíná doby už dávno minulé

Nejdek - Unikátní Retromuzeum otevřeli Ladislav Sýkora s Ladislavem Štrosnerem v Nejdku. O víkendu měli návštěvníci první šanci prohlédnout si hned dvě expozice, které vznikly ve vile z roku 1927.

Sokolov - Čtvrtý ročník Sokolovského 1/4 maratonu přilákal na start přes šest stovek běžců.