Žáci prohráli v České Lípě

Česká Lípa - V sedmém kole své divizní soutěže zavítali mladší žáci na hřiště České Lípy. Západočeši byli před tímto utkáním se ziskem deseti bodů na sedmém místě tabulky, Česká Lípa zaujímala pozici těsně za Baníkem, když se nacházela na 8. příčce.

30.9.2009

FK Baník SokolovFoto: DENÍK

Sokolovští si ale do České Lípy nepřivezli dobrou formu. Hned v 6. minutě šli domácí do vedení, když se jeden z dorážejících hráčů Arsenalu dostal po špatném odkopu Samka k balonu a prostřelil Štrunce v brance Sokolova. O dalších šest minut později bylo našim žákům ještě hůře, domácí totiž opět po chybě sokolovské obrany vstřelili branku - 2:0.

Naději na bodový zisk vzkřísil hostující Jiří Samek hned po brance domácích, po nahrávce Kraclíka totiž chytře přeloboval brankáře České Lípy – 2:1. O několik minut později ale domácí opět svým soupeřům odskočili na rozdíl dvou branek. V 16. minutě si totiž po špatné domluvě s gólmanem Sokolova vlastní branku vstřelil Dominik Balogh.

Domácí si poté své vedení bez větších potíží hlídali, navíc se jim v 55. minutě podařilo zvýšit na 4:1, a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto. Sokolov si tak z České Lípy odváží porážku o tři branky a na své konto si připsal třetí porážku v této sezoně.

„Tentokrát jsme se utkali s hráči o rok staršími, než jsou ti naši. O výsledku tohoto utkání rozhodly naše tři individuální chyby, které nás hodně srazily a prakticky nám vzaly šanci na vítězství,“ řekl po utkání trenér žáků Milan Gabrle.

Loko Česká Lípa – Baník Sokolov 4:1.
Branky Baníku: 16. Balogh.
Baník Sokolov: Štrunc (31. Kýček L.) – Balogh, Samek, Vokáč, Krček (31. Číž) – Kraclík (38. Žolna), Vican, Párth, Stockner (48. Nguyen) – Unger, Štěpánek (31. Biker). (fkb)