Již v prvním poločase bylo k vidění kvalitní utkání s rychlým kombinačním fotbalem. V první půli si obě mužstva také vypracovala několik příležitostí, ale bez gólového vyjádření.

Poprvé se tak stav měnil až po přestávce. V 52. minutě se po přihrávce Gabriela dostal k míči domácí rychlík Mešanović, a i když s pomocí břevna, dokázal lobem překonat brankáře Sokolova Bertelmana.

Od 60. minuty mohlo být všechno jinak. Hostům nahrála druhá žlutá karta pro domácího Gabriela, který se tak musel předčasně odporoučet do sprch. To však Baníku na dlouho nepomohlo, po necelých třech minutách přišel rozhodující moment utkání. Bohužel se znovu odehrál na sokolovské straně hřiště. Další průnik dravého Mešanoviće zastavil Kura v šestnáctce Baníku podle hlavního rozhodčího Kociána nedovoleně a z nařízeného pokutového kopu se nemýlil zkušený Filip Dort – 2:0.

Navíc v 66. minutě putoval po svém zákroku do kabin také sokolovský Petr Knakal, a počty na trávníku se tak znovu vyrovnaly. Hosté se již v závěru na zvrat zápasu nezmohli, naopak domácí kapitán Krutý nastřelil břevno Bertelmanovy branky.

Jihlava – Sokolov 2:0

Poločas: 0:0. Branky: 52. Mešanović, 64. Dort (PK). Rozhodčí: Kocián – Lakomý, Dobrovolný. ŽK: 15., 59. Gabriel, 25. Gavrić, 69. Görner – 21. Pilař, 25. Bertelman, 63. Kura. ČK: 59. Gabriel, 66. Knakal. Diváci: 1150.
FC Vysočina Jihlava: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Šimáček (74. Veselý), Gavrić – Dolejš, Görner, Karlík, Dort (79. Gába), Krutý (90. Cihlář) – Mešanović. Trenér: Luboš Urban.
FK Baník Sokolov: Bertelman – Kaplan, Kura, Knakal, Hanzlík – Podrazký, Čada (3. Pilař), Javorský, Vaněček (75. Habai) – Duchnič (70. Dejmek), Mlika. Trenér: Stanislav Purkart.