Ve středu se v předehrávce 30. kola utkal právě ohrožený Sokol Citice, který hostil dalšího horkého adepta na sestup, habartovský Baník. Derby přes nepříznivé počasí sledovala slušná divácká návštěva.

Úvod zápasu patřil hostujícímu výběru, byli aktivnější, vypracovali si brankové příležitosti, jednu z nich dokonce proměnil Ady po přihrávce Martina Richtera, ale milimetrový ofsajd celou akci zhatil.

Po dvaceti minutách domácí srovnali hru, ale byli to oni, kdo musel poprvé vytahovat míč ze své sítě. Ve 24. minutě poslal na malém hřišti z levé strany dlouhý aut Tamajka, Barvínek míč hlavou přizvedl a ten zapadl ke vzdálenější tyči, 0:1.
Domácí sice odpověděli nebezpečnou střelou Pinty z velkého úhlu, která prosvištěla pokutovým územím Habartova, ale stejně jako Bufkova hlavička skončila v zámezí.

Naproti tomu hosté měli na kopačkách další gólovku. Ve 36. minutě Lukeš přistrčil v pokutovém území míč zcela volnému Strakovi, ale ten pálil z první nad opuštěnou branku Citic.

Klíčový moment zápasu na sebe nenechal dlouho čekat. Nejprve po ponechané výhodě a Dobřemyslově tvrdé střele vyrovnal, ale rovněž z ofsajdu, Bardon, branka tedy nebyla uznána.
Ve 43. minutě zahrál po dalším závaru domácího týmu hostující Tamajka prakticky na brankové čáře rukou. Výhodu pokutového kopu sice Prchal nezužitkoval, ale červená karta pro habartovského obránce znamenala dohrávání zápasu v deseti.

Přesto baníkovcům i v deseti vyšel úvod druhé půle. V 50. minutě se po rohu Citic zmocnil míče rychlík Ady a svůj sprint zakončil přihrávkou na nabíhajícího Šimků na druhé straně hřiště, který nedal Veverkovi šanci a zvýšil na 0:2.

V 57. minutě ale měly domácí Citice možnost dalšího pokutového kopu po zákroku Nováka na Mouleho. Exekuce se ujal sám postižený a nemýlil se, 1:2.

Habartovští odpověděli vzápětí. Pěknou akci po přímém kopu Ďuriše přes Fouska na Šimků rovněž zastavilo postavení mimo hru. V 65. minutě tak bylo srovnáno. Svoji tradiční akci předvedli Prchal s Moulem. První zahrával roh, druhý dopravil míč hlavou do sítě, 2:2.
Drama pokračovalo. Po další minutě znovu vedli hosté. Vedení na jejich stranu opět strhl Barvínek, který usměrnil s pomocí břevna míč hlavou do domácí sítě po dlouhém nákopu Fouska, 2:3.

Habartovu vydrželo vedení pouze šest minut. V 73. minutě zacentroval po rychlém kontru z pravé strany Moule a jeho nabídku zužitkoval ve vápně hlavou zcela neobsazený Sopr, 3:3.

Další šanci Dobřemysla likvidoval gólman Baníku Vlasta Richter. V 83. minutě musel zasahovat znovu, tentokrát na hranici šestnáctky proti dalšímu brejku Dobřemysla. Za svůj zákrok obdržel žlutou kartu, a i když se nakonec zahrával pouze přímý kop, domácí nemuseli smutnit. Míč si postavil kapitán Peřina a kolem zdi ho poslal do habartovské sítě, 4:3. Domácí tak šli sedm minut před koncem poprvé do vedení a to také již uhájili.

Důležité tři body si tak připsali domácí, kteří tudíž mají prakticky jistotu záchrany, naopak situace se hodně zkomplikovala Habartovu, který čeká díky vlastním předehrávkám již poslední zápas, a to zítra na hřišti Nového Sedla, které rovněž nemá jistotu záchrany.

Situace kolem sestupu je stále velmi nepřehledná. Dvě mužstva měla sestoupit přímo a třetí hrát baráž. Jenže čekat se bude hned na několik skutečností. Rozhodující bude, zda sestoupí z divize také juniorka Baníku Sokolov, zda budou Mariánské Lázně hrát divizi a v neposlední řadě kolik celků ze současného ročníku krajského přeboru vůbec pošle přihlášky pro účinkování v další sezoně, zde se hovoří zejména o odstoupení Hazlova. Každopádně nás čeká více než zajímavý závěr soutěže.

Sokol Citice – Baník Habartov 4:3 (0:1).
Branky: 58. a 65. Moule, 73. Sopr, 83. Peřina – 24. a 66. Barvínek, 50. Šimků.
Rozhodčí: Pešek – Cvrk, Kroupa. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (43. Tamajka). Diváci: 160.
Citice: Veverka – Kuželka, Pinta, Ticháček, Bufka, Bardon, Prchal, Moule, Peřina, Sopr, Dobřemysl (90. Kohout). Trenér: Roman Heřman, Václav Medřický.
Habartov: Vl. Richter (86. Hanker) – Novák, Fousek, Tamajka, Ďuriš, Šimků, Lukeš (86. Bartoš), M. Richter, Straka, Barvínek, Ady. Trenér: Gerhard Nicklas, Jaroslav Henkl.