Vedoucí celek tabulky sokolovská juniorka, která nastoupila v základní sestavě se čtyřmi ´áčkaři´, nedala šanci jedenáctce Královského Poříčí, které drželo s favoritem fotbalový krok pouze v prvním poločase. Pak už jen smutně přihlíželo tříbrankovému přídělu.

Druhý v pořadí chebský Union nestačil na domácí půdě na tým Staré Role, kterému podlehl dvoubrankovým rozdílem, a na vedoucí Sokolov B tak v aktuální tabulce ztrácí opět deset bodů.

Na třetí příčku se po pětibrankové výhře na hřišti v Drmoulu vyhoupla Toužim. Za tu se dvakrát trefil přesně mezi tři tyče Jiří Mikula. V cestě za záchranou si veledůležitý bodový zisk za nerozhodný výsledek připsala na půdě Hazlova karlovarská Lokomotiva, která během duelu musela vymazat dvoubrankové manko.

Velké zklamání pak zažil v úvodním jarním kole Vintířov, ten musel smutně přihlížet na sokolovské umělce v rámci derby střeleckému galapředstavení chodovského forvarda Lukáše Kočího. Chodov se díky výhře přiblížil na dostřel klidnému střednímu pásmu, na které ztrácí tři body.
Tři branky, tři body pak vystřílel v souboji o poslední příčku tabulky Ostrovákům kanonýr Jakub Dušek, který tak přispěl k pětibrankové výhře svého týmu nad jedenáctkou Citic.

Právě Citice tak padly na samé dno tabulky. Největší příděl si však na své konto připsali fotbalisté Bukovan, kteří bez bázně a hany smetli šesti góly mužstvo Aše.

Fincentrum, 18. kolo:
Union Cheb – Stará Role 0:2
Starorolští fotbalisté vyhráli první poločas brankou Aleše Sochora, ten druhý pak po přesné ráně z kopaček Romana Voborského.
Branky: 25. Sochor, 88. Voborský. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Fraško – Adamec, Cvrk, DS Gendráč. ŽK: 1:0. Diváci: 100.
Union Cheb: Černý – Těšínský, Iterský, Dobeš (85. Neumann), Šneberger – A. Rolník (68. Mariška), Šebesta (46. T. Rolník mladší), Aleksič, Hudeček – Macháček, Volf. Trenér: Miroslav Šebesta.
Stará Role: Vanke – Hrudkaj, Drahoš, Hořt, Götz – Vašíček, Lojín, Stýblo, Sikora, – Voborský (89. Belický), Sochor. Trenér: Jiří Diviš.
Hazlov – Loko K. Vary 2:2
Domácím zajistili dvoubrankové vedení v prvním poločase Pavel Veleman a Daniel Draksl, to však po změně stran vymazali přesnými zásahy Karlovaráci Jakub Diviš a Jindřich Tulák.
Branky: Veleman, Draksl – Tulák, Diviš. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Cvrk – Adamec, Fraško, DS Strmiska.

Vintířov – Chodov 2:5
Skóre sokolovského derby otevřel již ve 3. minutě chodovský Šteg, ve 26. minutě pak zvýšil náskok Chodova přesnou ranou Kočí. Za domácí pak snížil v první půli Valach. Po změně stran přidal Kočí další dvě branky Chodova a jednou se radoval ze vstřelené branky i jeho spoluhráč Bečvář. Za Vintířov pak korigoval svou druhou trefou v duelu Valach.
Branky: 31. a 90. Valach – 26. , 63. a 71. Kočí, 3. Šteg, 48. R. Bečvář. Poločas: 1:2. Rozhodčí: M. Štěrba – Janoušek, M. Novotný, DS Zdvihal. ŽK: 4:2. Diváci: 100.
Vintířov: Střimelský – Vystrčil, Macák, Ďuriš, Kotrman (67. Čermák) – Kostroun (36. Nimrichter), Černý, Neudert, Krejčí (71. Ježek) – Prokop, Valach. Trenér: Jozef Ševc.
Chodov: Zahrádka – Tůma, Volek, Krásný, Kolařík – Smolka (66. Kopřiva), R. Bečvář, M. Bečvář (74. Kastl), Šteg – Kočí, Vachník (75. O. Šustr). Trenér: Jaroslav Pinc.

Drmoul – Toužim 1:5
První branku souboje obstaral toužimský Jiří Mikula, druhou pak přidal Karel Čermák a poločasový stav stanovil střelecky disponovaný Jiří Mikula. Po změně stran sice snížil Vlastimil Semančík, ale za Toužim poté zamířili přesně mezi tři tyče ještě Karel Krejčí a Jaroslav Hejkal.
Branky: Semančík – Mikula 2, Hejkal, Čermák, Krejčí. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Kobielský – Vokoun, Janeček, DS Rajtmajer. ŽK: 0:1. Diváci: 70:
Toužim: Štěpánek – Hejkal, Krejčí, Drabík, Metlický – Paluch, Moravec, Čermák, F. Malec – Mikula, Kliment (stř. Kusík, M. Malec, Kváč). Trenér: Marek Daněk.
Ostrov – Citice 5:1
Domácím náramně vyšel závěr prvního poločasu, kdy se dvakrát zapsal do střelecké listiny útočník Jakub Dušek. Ten po změně stran v 65. minutě docílil hattricku. V 72. minutě se za hosty střelecky prezentoval Petr Širochman, pak ale zase stříleli branky pouze domácí, zasloužili se o ně Martin Koky a Jiří Kubeš.
Branky: 43. , 45. a 65. Dušek, 80. Koky, 90. Kubeš – 72. Širochman. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Hányš – Krejčí, Vaněček, DS Fibrich. ŽK: 2:2. Diváci: 120.
Ostrov: Šedivec – Tomáň, Hladík, Koudelka (85. Křížek), Kolárik – Koročinský (60. Lorenc), Kubeš, Koky, Liška (80. Kislinger) – Dušek, Kryl. Trenér: Tomáš Štěpánek.
Citice: Veverka – Kratochvíl, Burda, Bufka (46. Büchner), Ticháček – Širochman, Prchal, Moule, Sopr – Peřina (79. Stöckner), Dobřemysl. Trenér: Milan Horvát.

Bukovany – Aš 6:2
O výhře Bukovan rozhodli kanonýři již v první půli, když soupeři z Aše nasázeli tři branky. Dvakrát se v dresu Bukovan radoval ze vstřelené branky Petr Pařil a jednou pak Radek Svoboda, Marek Kavur, Tomáš Krupička a Luboš Fousek. O góly Aše se podělili Vilém Bárta a Jiří Čerňanský.
Branky: Pařil 2, Svoboda, Kavur, Krupička, Fousek – Bárta, Čerňanský. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Kučka – Aubrecht, Pešek, DS Skála.

Sokolov B – Kr. Poříčí 3:0
Po bezbrankovém prvním poločase zabrali sokolovští mladíci, které posílily hráčské akvizice z druholigového A týmu Sokolova, střelecky až v tom druhém, kdy se postupně zapsali do střelecké listiny Roman Domin, František Kouba a Josef Hudec.
Branky: 55. Domin, 75. Kouba, 77. Hudec. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Šmat – Kobielský, Balhar, DS Vošmik. ŽK: 0:1. Diváci: 250.
Sokolov B: Dvořák – Burkyt, Oláh, Ferko, Šaloun – Hudec, Čada (85. Pleva), Novotný (62. Kouba), Vaněček (77. Bastl) – Domin, Mlika. Trenér: Jiří Dreiseitl. Královské Poříčí: Dvořák – Phung, Monhart (45. Kričfaluši), Gvizd (37. Nicklas), Neudert – Provazník, Dufek (81. Majer), Rajchrt, Šellong – Moravec, Správka. Trenéři: Milan Gabrle, Miroslav Buják.