Baníkovci opět zamířili do Synot Tip Areny,

Praha – K dalšímu přípravnému zápasu zamířili v sobotu fotbalisté Baníku Sokolov opět do pražského Edenu, kde v Synot Tip Areně nastoupili proti celku Bohemians 1905. Pro Pražany bylo utkání zároveň generálkou na start Gambrinus ligy.

11.7.2010

FK Baník Sokolov - Bohemians 1905Foto: Zdeněk Plachý

Hosté naskočili do utkání rovnou ze soustředění ve Zruči u Plzně a kvůli zranění také bez nové posily, útočníka Jaromíra Šilhana. Úvod zápasu je však nezastihl v dobrém rozpoložení. Již ve druhé minutě vyrobila obrana Baníku chybu a Jan Moravec nabídnutou šanci proměnil ve vedoucí branku klokanů.

V 10. minutě to již bylo 2:0, když další zaváhání v defenzivě Sokolova potrestal Bartek. Špatný začátek hostujícího týmu dokonal ve 20. minutě Rychlík, který se trefil z přímého kopu a zajistil tak Pražanům tříbrankové vedení. Hosté poté opticky srovnali hru, v závěru poločasu zahrozili sérií rohových kopů, ale obranu Bohemians nepřekonali.

Jak bylo avizováno před zápasem, trenér Stanislav Purkart poslal do druhého dějství zbývající hráče z lavičky. Na trávníku se tak v sokolovském dresu objevilo hned pět nových tváří. Bertelmana v brance vystřídal Zacharda, ze hry odešli Šmerda, Studík, Podrazký a Kura, kteří byli nahrazeni Blažkem, Jašíčkem, Puchmertlem a Čadou. Hra byla rozdrobena také postupnými střídáními na domácí straně a příliš fotbalovosti druhý poločas nepřinesl. Domácí Bohemians si přece jen hlídali své vedení. Největší příležitost ke zkorigování stavu měl na sokolovské straně Jiří Mlika, ale jeho střelu v 83. minutě z hranice velkého vápna zlikvidoval domácí gólman.

„Zaspali jsme začátek zápasu, kdy jsme udělali dvě chyby a soupeř je dokázal potrestat. Poté si myslím, že se zápas vyrovnal, v naší hře ale stále bylo dost nepřesností, které by se daly připsat únavě po náročném soustředění,“ zhodnotil po závěrečném hvizdu utkání sokolovský kouč Stanislav Purkart.
V dalším přípravném zápase se hráči Sokolova představí poprvé také svým vlastním fanouškům. Ve středu od 17 hodin hostí na domácím hřišti třetiligové Karlovy Vary.

Bohemians 1905 – FK Baník Sokolov 3:0 (3:0).
Branky: 2. Moravec, 10. Bartek, 21. Rychlík. Rozhodčí: Kovařík – Kovařík, Černý. ŽK: 0:3. 3. Mlika, 43. Hanzlík, 83. Blažek. Diváci: 150.
Bohemians 1905: Sňozík – Jindřišek, Nikl, Csech, Rychlík (62. D. Nešpor) – Bartek (68. M. Nešpor), Držík (74. Cissé), Kaufman (74. Kraus), Moravec – Škoda (36. Ibragimov), Bálek (46. Hartig). Trenér: Pavel Hoftych.
Sokolov: Bertelman (46. Zacharda) – Šmerda (46. Blažek), Studík (46. Jašíček), Knakal, Hanzlík – Podrazký (46.Puchmertl), Kura (46. Čada), Pilař, Kaplan (72. Bastl) – Duchnič, Mlika. Trenér: Stanislav Purkart.

Autor: Zdeněk Plachý

11.7.2010 VSTUP DO DISKUSE

NETOPÝŘI se do Nové Role vrací každou zimu.

Garsonky pro netopýry jsou připravené na zimu

Hrad Loket

Na hradě se chystá Párty pro Toničku. Přijďte, pomůžete

Svatováclavské slavnosti je Horalka nucena zrušit

Kraslice – Svatováclavské slavnosti, kterými se Dechová hudba Horalka každý rok loučí s hudební sezónou v Městských sadech v Kraslicích, se nakonec v sobotu neuskuteční.

Do UNESCO společně. Ale kdy?

Karlovy Vary - Už roky vyjíždějí členové vedení Karlových Varů do Evropy, aby s dalšími lázeňskými městy včetně Mariánských a Františkových Lázní dohodli a dokončili zápis na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.