Březová vyřazena

Cheb/ Na chebském zimním stadionu sehráli hokejisté Březové odvetné utkání čtvrtfinále play off

14.3.2009

Milan Pech (vlevo) bývalý hráč prvoligového Baníku Sokolov v akciFoto: Zdeněk Plachý

Již při utkání druhé hokejové ligy na zimním stadionu v Chebu mohli zahlédnout sokolovští diváci známé hokejové tváře z juniorských, či dokonce seniorských mužstev sokolovského Baníku. Není divu. Po zápase Baník Sokolov – Tábor byl na programu druhý zápas play off krajského přeboru II mezi hokejisty Březové a Stadionu Cheb. A právě v dresu chebského mužstva nastupuje řada odchovanců sokolovského hokeje.
První zápas skončil vítězstvím 7:2 pro Stadion. Hosté se tak měli co ohánět, aby pětigólovou ztrátu z prvního utkání dohnali (hraje se stejným systémem jako u fotbalových pohárů).
Po první třetině svítil sice na světelné tabuli stav 4:0, ale to hostům a znovu skupině jejich fanoušků radost na tvářích nedělalo. Byli to totiž právě Březovští, kteří již v první třetině čtyřikrát inkasovali.
Již ve třetí minutě otevřel skóre zápasu Hošek. V 7. minutě zvýšil na 2:0 pro Chebské Šmíd. Když ho po pouhých 19 sekundách napodobil přesným zásahem Svoboda, bylo o utkání rozhodnuto. Za další dvě minuty přidal čtvrtou branku při přesilové hře Bréda a vyhnal Oncirka v brance Březové na střídačku. Toho ve zbytku utkání nahradil Veselý.
Březovští se v dalším průběhu utkání snažili alespoň zkorigovat nepříznivý stav zápasu. Již po 34 vteřinách druhé části snížil z brejku při vlastním oslabení Válka. Za domácí ale odpověděl znovu Hošek po přihrávce veterána Oldřicha Boudy– 5:1. Po třech minutách v přesilové hře připojil další branku Moudrý.
Ten také v poslední části pečetil svou druhou brankou konečný stav utkání. V závěru vzplály na ledě již tradičně emoce, které ale zůstaly pouze u slovních výměn.
Stadion Cheb – HC Březová 7:1 (4:0, 2:1, 1:0).
Branky: Hošek 2, Moudrý 2, Šmíd, Svoboda, Bréda – Válka. Vyloučení 9:5.
Stadion Cheb: Vrána – Bréda, Zimmel, Hošek, Bláhovec, Bouda, Nožička, Moudrý, Miroslav, Šmíd, Svoboda.
HC Březová: Oncirk, Veselý – M. Pech, Krytinář, Šeliga, Válka, Rampa, Janů, Kolář, Mrázek, Váňa, P. Pech, Lukáš, Kraus, Nováček, Rudovský, Peschel.

Autor: Zdeněk Plachý

14.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Krásenskými slavnostmi se rozloučí s létem

Krásno – Ať se nám to líbí, nebo ne, léto i prázdniny pomalu spějí ke svému závěru. A řada měst a obcí chystá řádné rozloučení.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.