K vidění byl celkem pěkný a rychlý hokej.
Skóre utkání otevřel v 5. minutě hostující Mařík po asistenci M. Nováka, kterého následoval v 11. minutě J. Novák. Ve 12. minutě překonali domácí poprvé hostujícího Frčka, ale v čase 14:00 zvýšil vedení hostí přesnou střelou opět J. Novák. V 17. minutě pojistil vedení svého týmu Pfister. V první třetině další branky nepadly, a tak šli hosté do šatny s tříbrankovým vedením (4:1).
Do další části zápasu nastoupili hráči Baníku s uspokojivým pocitem vedení a přestali dodržovat pokyny trenéra. To se nakonec odrazilo na skóre druhé třetiny, kterou domácí vyhráli 2:1. Za hosty skóroval ve 24. minutě Čejka po asistenci Maříka a M. Nováka. Domácí byli úspěšní v 31. minutě při přesilové hře a pak znovu ve 32. minutě po chybě hostující obrany snížili na 5:3.
Třetí třetina byla dlouho bezbranková, ale po oddechovém čase Baníku nastoupili domácí při nejbližší příležitosti bez brankáře, čehož dokázali hosté využít střelou Janaty v 58. minutě k další brance (6:3). Domácí brankář se vrátil do branky a v 59. minutě jeho spoluhráči opět překonali Frčka a snížili skóre. Pak znovu jejich brankář opustil kluziště, ale tento tah se domácímu celku opět nevyplatil, když v čase 59:29 ujel J. Novák a hattrickem pojistil vedení svého týmu (7:4).

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 4:7.

Všem hráčům patřily po utkání zasloužené ovace diváků i poděkování trenéra.
Tým 7. třídy HC Baník Sokolov odehrál celou soutěž pouze s deseti hráči, a v některých utkáních pro zranění dokonce pouze v devíti. Soupeři častokrát posílili své celky o hráče ročníku 1995, zatímco sokolovský tým hrál se 3–4 hráči ročníku 1997, jednou dokonce i s hráčem ročníku 1998 a ostatními hráči ročníku 1996. Přesto šli do všech bojů s velkým nasazením a postupně se ve své hře zlepšovali, o čemž svědčí i průběh třetí části mistrovských utkání, kdy nestačili pouze na vedoucí celek HC Ústí nad Labem. Po vítězství ve své skupině v loňské sezóně jim patří i v letošní tabulce přední příčky.
Velkou zásluhu na výsledcích tohoto týmu má po obě sezóny hlavní trenér Milan Čejka, který vždy dokázal kluky správně namotivovat a vyhecovat k lepším výkonům. Dokázal pokárat, ale i pochválit a to byl ten správný impuls pro celý tým. Také jemu tedy patří velký dík za práci v obou sezónách.