Druhý bod zajistil Energii Pletka

Pardubice, K. Vary - Po nevydařeném utkání se Slavií čekal na karlovarskou Energii další ambiciozní tým. Tentokrát to byly Pardubice, kdo se mistrovi postavil do cesty i se svojí největší hvězdou Dominikem Haškem. Majitel Stanley cupu ale domácím k vítězství nepomohl a Západočeši si ve 3. kole extraligy odvezli dva body za výhru 4:3 po nájezdech.

13.9.2009

Třetí utkání extraligy. Domácí Pardubice hostily Karlovy Vary.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Od čtvrté minuty měly Pardubice výhodu přesilové hry, kdy pykal za nedovolené bránění Čutta, ale nikdo v červenobílém dresu se neprosadil. Mensator všechny jejich pokusy zlikvidoval. V 15. minutě byl za úmyslné posunutí branky potrestán Mensator a za následné protesty si šel na trestnou lavici odpočinout i kapitán hostů Skuhravý a to na deset minut. Převaha Východočechů ale trvala jen chvilku, jelikož zákrok Nakládala u mantinelu byl také oceněn dvěma minutami.

Karlovy Vary udeřily nečekaně už ve 45. vteřině druhého dějství. Pech vyslal Petra Kumstáta, který se obtočil kolem kasy domácích a rychle zasunul puk k tyči. V této fázi večera měla Energie jistou převahu. Domácí navíc stále chybovali v rozehrávce, čímž si komplikovali snahy na vyrovnání. Po sekání Richtera hráli Východočeši ještě oslabení. V něm ale nečekaně upláchl Koukal a jeho střela orazítkovala tyč Mensatorovy klece. Platilo tak heslo: nedáš, dostaneš. Ihned na to se Vary ujaly dvougólového vedení. Marek Melenovský získal puk od Pletky do ideální pozice mezi kruhy a napálil jej přes obránce přímo do sítě.

Domácím se podařilo prosadit až ve 35. minutě. Z vrcholu rozestavěného vzorce pálil Nakládal a jeho pokus usměrnil za záda Mensatora Jan Starý.

Pardubičtí vstoupili do třetí třetiny s vůlí alespoň vyrovnat, ale Karlovy Vary měly výhodu dvou hráčů v poli. Tu sice nevyžily, ale ihned po návratu dvou současně vyloučených hráčů, přelstil pardubickou obranu křížnou přihrávkou Melenovský a Davidu Hájkovi již stačilo jen zvednout puk do horní poloviny branky.

V polovině třetí třetiny se vydal na vyjížďku kolem levého mantinelu Somík a nachystal vynikající přihrávku mezi kruhy pro Špirka, jenž střelou tahem přesně trefil horní roh branky. O pět minut později upláchl kolem pravého mantinelu Petr Sýkora a rychlou střelou švihem rozjásal arénu a vyrovnal.

Do konce třetí třetiny a také v prodloužení branka už nepadla a na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

V nich se prosadili karlovarští Pletka a Kristek. Za domácí nikdo a tak dva body patří Energii.

Hlasy trenérů:
Jan Votruba (HC Eaton Pardubice):
„Inkasovali jsme takové hloupé góly. To, co jsme chtěli hrát, jsme praktikovali až posledních dvanáct minut a to je málo. Hokej se hraje šedesát minut a to si musíme uvědomit.“

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme rádi, že jsme tu vyhráli. Oproti poslednímu zápasu, který jsme prohráli, jsme do naší hry vrátili větší pohyb, nasazení a agresivitu. Je škoda, že se nám nepovedlo udržet dvoubrankový náskok, ale i tak jsme se dvěma body spokojeni.“

Pardubice - Karlovy Vary 3:4 po sam. náj.
Třetiny: 0:0, 1:2, 2:1 - 0:0. Muž zápasu: Špirko (Pardubice). Branky a asistence: 35. Starý (Nakládal, Havíř), 50. Špirko (Somík), 56. Sýkora (Čáslava) – 21. Kumstát (Pech), 32. Melenovský (Pletka, Hájek), 48. Hájek (Melenovský, Kristek), rozhodující nájezd Pletka. Rozhodčí: Svoboda, Turčan – Jelínek, Rozlílek. Vyloučení: 9:10, navíc Skuhravý 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 8105.
HC Eaton Pardubice: Hašek – Richter, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Kočí, Šeda – Sýkora, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Cetkovský, Špirko, Somík – Klejna, Zohorna, Rákos. Trenéři: V. Sýkora.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Čutta, Dobroň, Hájek, Mucha, Prošek, Brňák, Parýzek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Skladaný – Haščák, Pech, Pletka – Zucker, Dej, Zaťovič. Trenér: Paleček.

Jan Čech, Radek Špryňar

13.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vkradli se na zahradu, kde pak mladý pár přebýval

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Zraněním při sportování lze rozhodně předejít

Sokolovsko – Na Sokolovsku se s příchodem teplého počasí naplno rozjela sezóna sportování. Lidé vyráží na kola nebo brusle. Policejní preventisté proto radí, jak se při sportování správně chovat, aby se předešlo třeba i vážným zraněním.