Karlovy Vary – Další domácí debakl. Jinak se utkání 47. kola hokejové extraligy mezi karlovarskou Energií a Spartou Praha ani nedá popsat. Karlovaráci podlehli 2:5.

3.2.2010

Zápas 47. kola hokejové extraligy, Energie – Sparta.Foto: DENÍK/Jan Čech

Domácí začali první třetinu doslova tragicky. Už v první minutě chybovali v rozehrávce. Následně našel Kratěna najetého Tomáše Netíka a ten střelou zápěstím poslal hosty do vedení. V 6. minutě to vypadalo s domácím týmem ještě hůře. Další chyba a zákonitě další trest. Tentokrát vyslal Vykoukal na zteč Ondřeje Kratěnu a ten střelou k tyči vyhnal nešťastného Mensatora z branky.

Mensatorovo místo zaujal Sáblík. Ten ale vydržel s čistým kontem pouhých šest minut. V probíhající dvanácté minutě domácí opět špatně rozehráli a Petr Ton nedal Sáblíkovi šanci. Výstavní klička do bekhendu znamenala vedení 3:0 a domácí fandové jenom nevěřícně kroutili hlavami.

Pro toto utkání si Energie vypůjčila z prvoligové Kadaně Davida Balázse. Novic v karlovarské kabině o přestávce sliboval větší důraz před brankou hostí. Jenomže Sparta si v KV Areně počínala suverénně.

Když přidal při vyloučení Ručinského Petr Ton svou druhou branku večera, někteří diváci to nevydrželi a začali odcházet z haly. Časomíra ukazovala 24:32. Energetici ještě něco s výsledkem zkusili udělat, ale povedlo se jim už jenom snížit. Při vyloučení Výborného se prosadil dělovkou Petr Kumstát. Puk se odrazil od zadního oblouku branky a tak si muži v pruhovaném pro jistotu vyžádali video. To branku potvrdilo.

Sparta i ve druhé třetině využila jednu přesilovku. Háček Loginova potrestal ve 33. minutě Martin Ručinský a o vítězi zápasu nebylo pochyb.

Poslední šanci utkání alespoň zdramatizovat, zahodila Energie v pětiminutové přesilovce při vyloučení Koreise, který trefil Loginova do hlavy. Svěřenci Pavla Hynka a Václava Baďoučka ohrozili Přikryla v brance Sparty pouze dvakrát.

Třetí třetinu hráli hosté disciplinovaně a hlídali svůj náskok. Vedení o čtyři branky udrželi bez větších problémů až do 59. minuty, kdy se z dorážky prosadil František Skladaný.

Hlasy trenérů a hráčů

„Bylo to z naší strany velice špatné. Začali jsme hrozně. Když jsem šel do branky, tak jsem věřil, že s tím ještě něco uděláme, ale když přidala Sparta třetí gól, tak bylo rozhodnuto,“ povzdechl si karlovarský gólman Lukáš Sáblík.

„Vyšel nám výborně úvod. Ve Zlíně jsme prohrávali 3:0 a bylo po zápase. Tady to bylo přesně obráceně. Krtek (Kratěna) to dobře nastřelil a puk se ke mně se štěstím odrazil. Snažil jsem se rychle zakončit a povedlo se mi trefit branku,“ popsal úvod zápasu sparťanský forvard a autor prvního gólu utkání Tomáš Netík.

„Mužstvo se po utkání se Zlínem ještě více spojilo, než tomu bylo před tím. Nalilo nám sílu a v tomto utkání to bylo vidět. Dali jsme rychle tři branky a bylo téměř rozhodnuto. Musím všechny hráče pochválit a poděkovat jim. V posledních deseti minutách jsme pustili do zápasu i ty mladší hráče a i oni si počínali velice dobře,“ poznamenal Miloš Holaň, asistent trenéra Sparty Davida Volka.

Na druhé straně vládlo po utkání obrovské zklamání. „Takhle bojovat o důležité body, které nás mohou posunout do předkola play off je pro mě nepochopitelné. Naše odhodlání vyhrát utkání konči při nástupu na ledovou plochu. V domácích zápasech na nás leží šílená deka. Navíc, když rychle prohráváme, tak nemáme v týmu hráče, který by nás dokázal trochu zvednout,“ povzdechl si asistent trenéra Energie Václav Baďouček.

Energie – Sparta 2:5

Třetiny: 0:3, 0:2, 1:0. Muž zápasu: Petr Ton. Branky a nahrávky: 28. Kumstát (Němec, Loginov), 59. Skladaný (Skuhravý) – . 1. Netík (Kratěna, Vykoukal), 6. Kratěna (Vykoukal), 12. Ton (Philipp, Ručinský), 25. Ton (Vykoukal, Výborný), 33. Ručinský (Výborný, Philipp). Rozhodčí: Hribik, Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7 + Koreis 5 a trest ve hře. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 4382.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (6. Sáblík) – Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Nosek, Mucha, Parýzek, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hřebejk, Melenovský, Dej – Balasz, Pech, Skladaný – Hluchý, Kuběna, Zucker. Trenér: Hynek.
HC Sparta Praha: Přikryl – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Bolf – Koreis, Hrdel, Hromas – Kratěna, Broš, Netík – Ton, D. Výborný, Ručinský – Látal, Karpov, Tůma. Trenér: Volek.

Autor: Jan Čech

3.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Řidič od nehody ujel, policie hledá svědky kolize v Sokolově.

Řidič od nehody ujel, policie hledá svědky kolize v Sokolově

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Sokolov – Zabitím vyhrožoval v Sokolově dvaatřicetiletý muž trojici lidí. Navíc ještě na ně vytáhl a namířil zbraň.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.