Pokud si chtěli udržet reálnou naději na postup do první ligy, museli v tomto utkání bodovat.

Zápas však nezačali dobře. Již po 27 vteřinách hry putoval na trestnou lavici Bouda a hosté po minutě hry svou početní výhodu za velké radosti asi čtyřicítky svých fanoušků dokázali zužitkovat Soupírem, 1:0.

Domácím ve zmíněné situaci příliš nepomohl ani rozhodčí, ať již sporným vyloučením Boudy, nebo upísknutím se v situaci, kdy měli baníkovci kotouč na holi a chystali se ho vyhodit ze třetiny.
V 10. minutě přišel další úder. Po bombě kapitána Baníku Holuba se kotouč odrazil až za obránce do středního pásma, kde si ho převzal Kodýtek a svůj brejk mazácky proměnil, 0:2.

Navíc v 16. minutě se při hře 4 na 4 po buly v obranném pásmu Baníku prosadil pohotovou střelou znovu Soupír, 0:3. V závěru třetiny ještě vykřesal jiskřičku naděje na zvrat domácí Hudák, který přetavil tlak na brankovišti ve snižující branku, 1:3.

Druhou část začali domácí opět špatně. Již po 31 vteřinách znovu v oslabení inkasovali a Francisko přepustil střežení sokolovské klece Růžičkovi. Trenér Neč také stáhl hru na dva útoky. Změna byla na hřišti vidět, obraz hry se změnil. Ve 27. minutě se podařilo snížit Galajdovi, 2:4. Ve 29. minutě Sokolovští využili přesilovou hru Holubem a rázem to bylo pouze o gól, 3:4.

Poté musel zaúřadovat gólman Růžička, který zhatil brejk soupeře dalekým vyjetím, ale ve 35. minutě využili hosté další spornou přesilovou hru, když svůj hattrick v utkání dokončil Soupír, 3:5. Jenže přímo se závěrečnou minutou druhé části předvedl málo vídanou věc Killinger. Na útočné modré si „naložil“ kotouč na bekhend a poslal ho obloučkem na branku, ten k překvapení všech zapadl do klatovské svatyně, 4:5.

Třetí třetina začala pro Baník rovněž dobře. Přesně po třech minutách hry bylo srovnáno. Holubovi spoluhráči dobře pokryli soupeře, a kapitán Baníku tak měl volnou cestu z rohu před branku a parádní stahovačkou poslal kotouč pod horní tyčku, 5:5. V polovině třetí části musel vytáhnout další parádní zákrok lapačkou Růžička v domácí brance. Poté baníkovci museli znovu bránit oslabení, minutu a půl dlouhou přesilovku soupeře přes velký tlak Klatov přestáli.

V závěru mohli strhnout výhru na svou stranu. Šest minut před koncem dostali i oni výhodu přesilové hry, ale naložili s ní špatně a nakonec inkasovali z hole Nauše, 5:6.
Přesně dvě minuty před třetí sirénou mohli při další přesilové hře alespoň srovnat stav, ale nakonec v čase 59:00 ujel Bastl a pečetil výhru Klatov, 5:7.