VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.5.2016

O neúctě k tradici a o tom, že být odtud není ostuda

Karlovarský kraj - Odsun, vystěhování a vytržení z kořenů. To vše se prolíná v historii Varů už od jejich založení. O tom, jaké to bylo, se dočtete v rozhovoru s hercem Viktorem Braunreiterem. Chvílemi se smíchem a hned nato vážně o životě. Je to podání důkazu, že i šašek se někdy zamyslí.

28.5.2016

Historické exponáty se prolínají s uměleckými díly

Loket - V Galerii Cafe Jitky Hlavsové v Lokti se v současnosti koná výstava věnovaná oslavám výročí narození Karla IV.

27.5.2016

Taneční mistr Josef Kábrt si ocenění osobnosti města cení

Sokolov - Deník představuje dalšího z oceněných Osobnost města Sokolova za rok 2015

27.5.2016

Felix Slováček si opět zahraje s místním bigbandem

Karlovarský kraj - Bigband Červení panteři bude hrát na koncertě s významným hostem, klarinetistou Felixem Slováčkem.

23.5.2016

Nevšední dětský den přilákal na statek stovky návštěvníků

Královské Poříčí – Skvělou zábavu si v sobotu užili malí i velcí návštěvníci statku Bernard v Královském Poříčí. Na nádvoří pod otevřeným nebem je čekalo množství soutěží, her a řemeslných dílniček, v nichž si mohli vyzkoušet svoji zručnost a vlastnoručně vyrobit originální suvenýr na památku.

22.5.2016

Více než stoletá vína jsou skvělá! A také pořádně drahá, jde o statisíce

Bečov nad Teplou - Odborníci posuzovali v neděli unikátní bečovský vinný poklad, který představuje sbírka archivních vín, nalezených v roce 1985 společně s relikviářem svatého Maura. A jestliže je příběh nalezení relikviáře už velice dobře známý, o „tekutém pokladu" se toho donedávna mnoho nevědělo. Hodnota sbírky 133 lahví je přitom odhadovaná na zhruba 20 milionů korun. A to není konečná suma. Některé lahve by se prý daly po posouzení prodat i za 750 000 korun.  

19.5.2016

Kapela Liwid pokřtila novou desku

Karlovy Vary - Karlovarská kapela LIWID dotočila druhé album. Singlem bude skladba Laureát. Novou desku Laureát pokřtila sobotním domácím koncertem v Národním domě v Karlových Varech.

16.5.2016

Přijíždí starý dobrý dostavník

Sokolov - Do města po letech opět přijíždí Sokolovský dostavník - nejstarší festival folkové a country hudby v zemi

16.5.2016

Kravál se vrací k beatníkům, Smrt k nešťastné lásce

Loket - Večer poetických premiér se stal kulturním vrcholem uplynulého týdne pro většinu návštěvníků. Místní autoři Jiří Smrt a Teodor Kravál v atriu Městské knihovny Loket představili veřejnosti svá poetická díla.

14.5.2016

Kreativita ve všech směrech, Cynicc art

Březová - Provozovatel internetového rádia, tatér a kreativní člověk Ladislav Panko. Více o něm samotném se dočtete v rozhovoru.

13.5.2016

Salvy pro Otce vlasti

Karlovarský kraj - Nastávající sobota bude pro Karlovy Vary i Loket výjimečná. Tento den, tedy 14. května, se před sedmi sty lety narodil Karel IV., český král a císař římský. A originální dárky chystají nejen Karlovy Vary.

13.5.2016

Do Kraslic na ojedinělý Revival fest i Pink Floyd

Kraslice – Přední české revivalové formace si dají už 2. července dostaveníčko v Kraslicích na Sokolovsku. Uskuteční se tam v kraji ojedinělý Revival fest. Pořadatelé slibují při čtvrtém ročníku opět to nejlepší z revivalových formací.

13.5.2016

Nejvíce open air koncertů v kraji má loketský amfiteátr

Karlovarský kraj – Léto se blíží a od poloviny jara jsou v našem regionu k slyšení nejrůznější koncerty a festivaly pod širým nebem. Jedním z největších dějišť těchto happeningů u nás je amfiteátr Loket, a to i díky práci Agentury Vlny.

12.5.2016

Do Sokolova na výstavu železničních modelů

Sokolov – Výstavu železničních modelů chystá na konec května Model klub Sokolov ve spolupráci s tamním domem dětí a mládeže. Právě tam se výstava uskuteční.

11.5.2016

S lehkostí o striptýzu duše a umění

Sokolov - Světaznalá žena a matka dvou dcer Drahomíra Němcová Jandová v současnosti vystavuje svá díla v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského. Něco málo o jejím díle a životě se dočtete v rozhovoru s výtvarnicí.

9.5.2016

Recykliteratura podněcuje fantazii tvůrců i čtenářů

Loket - Fenomén recykliteratury se pomalu šíří celým Českem. Tvůrci tohoto výjimečného projektu jsou Vojtěch Mašek a Karolína Voňková.

7.5.2016

Život Karla IV. nejsou jen historická fakta. Divadlo jej ukáže s humorem

Karlovy Vary - Komedii Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (Zač je toho Loket) napsal režisér činohry Karlovarského městského divadla Jiří Seydler. Jedná se v pořadí již o její dvanáctou premiéru, která má jediný úkol, a to bavit.

5.5.2016

Bratři Čapkové opět ožili na jeden podvečer v Lokti

Loket - Věra Kubová na jeden večer oživila svým vyprávěním bratry Čapkovy i s dobou, ve které žili.

4.5.2016

Motorband slaví třicet let na scéně

Západní Čechy - Ani se mi tomu nechce věřit, ale od chvíle, kdy mi jen tak mezi řečí Petr Janda podal kazetu s ostře řezaným nápisem MOTORBAND se slovy: „Tihle u mě dnes na Propasti natočili dva singly pro Rockmapu a mám pocit, že by se jim měl někdo věnovat a dotáhnout je do první bigbítový ligy", uplynulo už 30 let.

4.5.2016

Hezký ústav nestačí. Děti potřebují rodinnou péči

Sokolov - Kapacita tří stovek lůžek v ústavních zařízeních pro děti je v Karlovarském kraji prakticky plně obsazená. Náš region se v tomto ohledu bohužel řadí k nejhorším.

2.5.2016

Do knihy rekordů přibyl další zápis, čarodějnický

Kraslice – Další zápis, tentokrát čarodějnický, přibyl o víkendu do Kraslické knihy rekordů, která se tak začíná i letos plnit.

29.4.2016

Nemusíte znát noty, hlavní jsou šikovné prsty létající s trsátkem po strunách

Chodov - Mladý a nadějný kytarista z power-funkové kapely Těžko soudit motýla Deníku řekl, jaké byly jeho muzikantské začátky. Jak se dostal k hraní na kytaru i to, proč začal hrát a kdo je jeho vzor. Co se stalo s jeho úplně první kytarou, když na ni přestal hrát? Na co hrál jako dítě? Dokonce přidal i pár lehkých životních mouder. Více v rozhovoru s Janem Hrebeňákem.

28.4.2016

Kaktusáři oslaví výročí víkendovým sympoziem

Sokolov – Sympoziem oslaví v sobotu 30.dubna Společnost pěstitelů kaktusů a sukulentů v Sokolově už 55. výročí svého založení.Více v rozhovoru s předsedou Miroslavem Valachovičem, který je předsedou spolku sokolovských kaktusářů již 18.rokem.

28.4.2016

Amfiteátr o operu nakonec nepřijde

Loket - Po ohlášeném zrušení Verdiho opery Nabucco se spojilo vedení Lokte s agenturou Vlny, aby jim na 15. července pomohlo s nalezením náhrady do jejich přírodního amfiteátru. Tou bude vystoupení pěvkyně Dagmar Peckové společně s Karlovarským symfonickým orchestrem.

26.4.2016

Touha hýbat se provázela Jana odmala

Sokolov - Loketského rodáka, tanečníka a pedagoga Jana Ondera znají všichni hlavně díky taneční show StarDance, když hvězdy tančí, kde si se svou taneční partnerkou Danou Batulkovou v roce 2008 vytancoval první místo. Celkem se Jan úspěšně zúčastnil StarDance třikrát. Z toho dvakrát vyhrál a jednou se umístil na druhém místě. U druhého vítězství mu dělala partnerku atletka Kateřina Baďurová. V roce 2013 byla jeho partnerkou Táňa Kuchařová, s níž si vytančil druhé místo.

24.4.2016

Téměř čtyřicet let ztracená kamenná socha se opět našla

Chlum sv. Maří - Ztracená kamenná socha Ecce Homo byla nalezena a navrácena svému majiteli, kterým je obec Chlum Svaté Máří. Autorem nově nalezené sochy je neznámý rodák z obce.

23.4.2016

Výstava v Sun Gallery připomíná jubileum sklářské školy v Kamenickém Šenově

Karlovarský kraj - Až do konce června hostí Sun Gallery lázeňského hotelu Sanssouci výstavu prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, která připomíná 160. výročí školy, jež je vůbec nejstarší sklářskou školou na světě a patří k nejvýznamnějším odborným školám nejen v Česku, ale i v mezinárodním kontextu.

21.4.2016

Festiválek okoření písničkářka Pavlína Jíšová, vystoupí i domácí kapela Alison

Kraslice – Festivalovou sezónu v Kraslicích letos opět zpestří Festiválek na konci světa. Hudební přehlídka se bude konat v zahradě kulturního domu 16.července od 13.00 hodin. Na letošním ročníku si podle pořadatelky Aleny Boháčové návštěvníci přijdou na pestrý výběr žánrů.

21.4.2016

Juniorky Miráklu zlaté na mistrovství Čech

Sokolov – Juniorský tým skupiny Mirákl se utkal s nejlepšími tanečními skupinami v rámci Mistrovství Čech tour Taneční skupina roku v Chrudimi.

20.4.2016

Odvážné týmy zdolají při hrách Vysokou školu čarodějnickou

Stříbrná – Zručnost, důvtip, postřeh a spolupráci. Přesně to budou potřebovat týmy, které už v sobotu zdolají recesistické Hry bez hranic u hranic. Ty se z Kraslic letos stěhují do Stříbrné, neboť právě tamní tým vyhrál první ročník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení