VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.12.2016

Na Nový rok se lidé sejdou pod Špičákem, zahrají Nebožtíci

Stříbrná – Tradice, která nesmí v obci Stříbrná už roky chybět. Lidé z vesnice a širokého okolí se první den nového roku setkají pod Špičákem. Tam si popřejí vše nejlepší do roku 2017, společně si připijí, ohřejí se u táboráku.

29.12.2016

Nebe nad Kraslicemi rozzáří novoroční ohňostroj

Kraslice – Novoroční ohňostroj rozzáří nebe nad Kraslicemi hned první den nového roku 2017. Vše se odehraje na oddychové zóně v samém centru města, kam opět po roce dorazí tisíce lidí.

24.12.2016

Skupina Alison potěší fanoušky vánočním dvojkoncertem

Kraslice – Kraslická skupina Alison potěší domácí fanoušky na 1. svátek vánoční dvojkoncertem. Konat se bude v evangelickém kostele.

24.12.2016

Na Vánoce se nadšenci proběhnou, lidé si i zazpívají koledy a nakrmí zvířátka

Sokolovsko - Lidé se sejdou na Štědrý den v Kraslicích, Březové i na Bublavě

22.12.2016

Vánoce v divadlech budou plné hudby

Karlovarský kraj - Vánoce vnímá většina lidí jako čas, který tráví se svými nejbližšími. A proto i Západočeské divadlo v Chebu uvádí v týdnu mezi svátky a koncem roku především rodinná představení, na která se mohou diváci vydat spolu se svými dětmi.

21.12.2016

Nadační fond nashromážil desítky tisíc, na Vánoce chystá Štědroranní výklus

Karlovarský kraj – Už více než 200 tisíc korun nashromáždil za dobu své existence Nadační fond Ještěřice působící v Karlovarském kraji od konce roku 2014. Dobrovolnice přitom peníze z větší části získávají pořádáním vlastních akcí, jako jsou benefiční koncerty, recesistické, ale i sportovní akce, autorská čtení nebo třeba Hry bez hranic po vzoru světoznámé soutěže. Peníze pak rozdělují těm, kteří to potřebují.

20.12.2016

Rybova mše v Rytířském sále

Loket – V Rytířském sále hradu Loket zazní dnes Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. A to v podání orchestru pedagogů Základní umělecké školy Horní Slavkov, pěveckých sborů Cubitus Loket, Vivat Musica Kraslice a La Dolce Vita Sokolov.

19.12.2016

Mým hlavním plánem je příští rok spát, říká principál

Loket - Vánoční trhy nejen v Lokti, noční prohlídky hradů, divadelní představení, pořady pro děti, bezpočet vystoupení při různých příležitostech. To všechno má jedno společné. Se všemi akcemi je spojeno Pouliční divadlo Viktora Braunreitera. A taky k nim neodmyslitelně patří humor, sranda, legrace, zábava, nadsázka, říkejte si tomu, jak chcete. „Jak se začnu brát vážně, bude na čase skončit," říká principál Viktor Braunreiter.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Společné zpívání vánočních koled si nenechaly ujít stovky lidí

Sokolovsko – Ty nejznámější vánoční koledy se ve středu v podvečer rozezněly v městech na Sokolovsku. Stovky lidí se společným zpěvem připojily do celorepublikové akce Česko zpívá koledy s Deníkem. Na Sokolovsku se zpívání letos zapojil zatím největší počet měst, a to hned pět. Vůbec poprvé se zpívalo v Sokolově a Chodově, opět po roce se pak lidé sešli v Oloví, Kraslicích a Horním Slavkově.

13.12.2016

Města rozezní zpěv vánočních koled s Deníkem při Česko zpívá koledy

Sokolovsko – Vánoční koledy rozezní ve středu 14. prosince města a obce v celé České republice. V jednu chvíli budou společně zpívat desetitisíce lidí. Výjimkou nebude opět po roce ani Sokolovsko.

12.12.2016

Advent na Bernardu, trhy, peklo i sbírka betlémů

Královské Poříčí – Během deštivé adventní neděle mohli lidé na Sokolovsku navštívit tradiční vánoční trhy na statku Bernard v Královském Poříčí a navodit si tak pohodovou sváteční atmosféru.

12.12.2016

Na loketském hradě ožila staročeská řemesla i kuchyně

Loket - Dali byste si kouřící dívku nebo třeba staročeského čertíka? Žádný problém. Stačí mít doma brambory, tvaroh, černou klobásku a další ingredience a můžete si pochutnat. Jde totiž o staročeské krušnohorské speciality, které byly k mání i na Krušnohorských vánočních trzích v Lokti. Ty mimo jiné nabídly i ukázku řady řemesel, kterým se v Podkrušnohoří věnovali už naši předkové.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

11.12.2016

Sboristé si zazpívali v pražském Karlíně s Noidem

Sokolovsko – Dvou mimořádných koncertů se zpěvákem Václavem Noidem Bártou se účastnili žáci ZUŠ Horní Slavkov a ZUŠ Kraslice v pražském Hudebním divadle Karlín. Za doprovodu profesionální kapely zde vystoupily pěvecké sbory Coro Piccolo Horní Slavkov a Harmonie Kraslice.

9.12.2016

Hrad provoní krušnohorské speciality našich předků

Loket - Víkend plný zábavy, dobrého jídla i pití čeká na každého, kdo se rozhodne své kroky nasměrovat do Lokte. Vánoční trhy v duchu krušnohorských tradic zaplní nejen hradní prostory, ale i město. Souvisí s nimi ale také dopravní omezení.

6.12.2016

Adéla je jeho druhý koprodukční muzikál

Karlovarský kraj - O práci na muzikálu Adéla ještě nevečeřela a něco navíc se dočtete v rozhovoru s režisérem Zdeňkem Bartošem.

5.12.2016

Muzikálová zpěvačka vystoupila pro Ještěřice, chystají i vánoční koncert

Kraslice – Kostel Božího těla v Kraslicích rozezněla v sobotu hudba v podání muzikálové zpěvačky Kateřiny Herčíkové a jejích hostů. Ti tak na druhý advent podpořili Nadační fond Ještěřice.

2.12.2016

Historickou lokomotivou na Mikulášskou jízdu

Hřebeny - Historická vlaková souprava s parní lokomotivou 475.111 z roku 1947 bude v sobotu svážet návštěvníky na zříceninu hradu Hartenberg v Hřebenech.

1.12.2016

Tanečník a hvězda StarDance píše po večerech s maminkou pohádky

Loket - Kdo zachrání Pižďucha? Ptají se ve své knížce pohádek autoři, maminka se synem. Jeho jsme si zvykli vídat spíš na tanečním parketu nebo na televizní obrazovce, ji potkávají denně studenti na chodbách Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově, kde pracuje jako speciální pedagog. Zuzana a Jan Onderovi. O své knížce i vzájemné spolupráci prozradili víc na křtu v loketské knihovně.

1.12.2016

Kapela Alison potěší dvojkoncertem

Kraslice – Hraje v novém složení a zase se těší na své fanoušky. Pro ty připravila oblíbené vánoční koncerty. Kapela Alison z Kraslic zahájila advent v Chodově. Více v rozhovoru se zpěvačkou Alenou Boháčovou.

1.12.2016

KSO uvede Slavné árie a operní scény

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr uvede ve čtvrtek 1. prosince v Grandhotelu Amabassador Národní dům koncert s názvem „Slavné árie a operní scény". Koncert se koná ve spolupráci s Mezinárodním pěveckým centrem Antonína Dvořáka.

29.11.2016

Ještěřice opět pomáhají, advent zahájil nadační fond koncertem

Kraslicko – Nadační fond Ještěřice opět pomáhal. Rozdělil další peníze, které nashromáždil během pořádání vlastních charitativních akcí. Podpořit činnost fondu může veřejnost i během adventu. Ten Ještěřice zahájily o víkendu benefičním koncertem v kostele v Bublavě.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

27.11.2016

Dvořákovy soutěže se zúčastnil rekordní počet pěvců

Karlovarský kraj - 51. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech skončil. Do mnoha zemí a částí světa se zpět rozjela ekipa pěvců, jejich doprovodů, profesorů, rodičů, partnerů a přátel. Po loňském, padesátém, jubilejním ročníku jsme letos jako pořadatelé čekali určitý odliv nebo menší zájem o účast soutěžících. Opak se stal pravdou, neboť se soutěže v letošním roce zúčastnilo rekordních 110 pěvců z 19 zemí světa.

26.11.2016

Se svojí tvorbou se představí poprvé na veřejnosti

Loket - Večer poesie divožen je další z cyklu poetických večerů, tentokrát věnovaný ženám a ženství. Koná se v úterý od 18 hodin v Městské knihovně Loket. V rámci večera vystoupí karlovarská básnířka Michaela Kováčová. Rozhovor vedl Vladimír Kalný.

24.11.2016

Kynšperským mažoretkám nadšeně tleskali v Číně

Kynšperk nad Ohří - Bouřlivé ovace při závěrečném ceremoniálu sklidila pochodová show dospělých mažoretek Majorettes Kynšperk s orchestrem na mezinárodním hudebním festivalu v čínském Pekingu. Čínské publikum, které není zvyklé dávat své emoce najevo, strhly mažoretky k projevům nadšení a bouřlivého potlesku.

23.11.2016

Ve Slavkově rozsvítí vánoční strom obří loutka anděla

Horní Slavkov - Proč nerozsvítit vánoční strom poprvé o týden později než většina ostatních měst? Řekli si vloni ve Slavkově. A tak to zkusili. Lidí přišlo daleko víc, proto se letos rozhodli v tradici pokračovat. A letos i s jedním překvapením. Do Slavkova přiletí anděl. Během adventu čeká na návštěvníky řada novinek.

23.11.2016

Amfiteátr opět zažije silvestrovské oslavy

Loket - Rozsvěcení vánočního stromu s programem či dvoudenní vánoční trhy nejen na hradě patří už k pravidelným akcím, které táhnou do Lokte ročně tisíce návštěvníků. Vloni k nim přibyla další – silvestr v loketském amfiteátru pod širým nebem. A protože o ni byl opět velký zájem, rozhodlo se město z ní rovněž udělat tradici.

22.11.2016

Jiří Stach fotografoval i na dvou českých oscarových filmech

Loket - Pravděpodobně nejvýznamnější umělec, který v Městské knihovně Loket kdy vystavoval. V atriu jsou k vidění fotografie Jiřího Stacha, světově proslulého českého fotografa a výtvarníka.

21.11.2016

Malí i velcí svedli líté souboje ve vrhcábech

Loket - Naprosto dechberoucí třičtvrtěhodinový souboj byl k vidění v loketské knihovně. Svedli ho spolu Terezka Forejtková a Petr Bednář ve vrhcábech. Sobotní sychravé a nevlídné odpoledne totiž využili někteří zájemci právě k tomu, aby se zapojili do turnaje v této hře, který knihovna pořádala již podruhé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení