VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

27.9.2016

Vodáci zamknou řeku Ohři. Letos v sokolovské loděnici

Sokolovsko - Vodácká sezona skončí v sobotu zamčením Ohře. Řadu let tato akce probíhala v loketském amfiteátru. Letos ale došlo ke kolizi termínů dvou akcí. Do amfiteátru se tak rozšíří Vinobraní a vodáci se přesunou do svého tábořiště v Sokolově. „Protože z hlediska Lokte je priorita víno a ne vodáci, byli jsme požádáni, abychom amfiteátr uvolnili," vysvětlil pořadatel Zamykání Ohře Míla Pražák. Vodáci tedy poplují z Kynšperka do Sokolova, kde v loděnici proběhne kulturní program.

27.9.2016

Národní památkový ústav ocenil obnovu Hartenbergu

Hřebeny – Majitel hradu Hartenberg Bedřich Loos a Občanské sdružení Hartenberg získali Stříbrnou plaketu v rámci 3. ročníku Ceny Patrimonium pro futuro za záchranu zříceniny hradu.

26.9.2016

Svatováclavské slavnosti uložily městské sady k zimnímu spánku

Kraslice – Městské sady v Kraslicích, kde se pod širým nebem koná přes rok řada kulturních akcí, jsou po víkendu uloženy ke spánku. Sezónu uzavřely sobotní Svatováclavské slavnosti pod taktovkou Dechové hudby Horalka. Sady i letos navštívily stovky lidí, kteří se mohou těšit na příští nabitou sezónu.

24.9.2016

Pití piva bylo společenskou povinností

Loket - Kdyby takové byly hodiny dějepisu, tak by historie byl asi můj nejoblíbenější předmět ve škole. Možná jsem nebyla jediná, koho tahle myšlenka napadla. Ta zajímavá dvouhodinovka proběhla v loketské knihovně a ´vyučujícím´, který zaujal, pobavil, poučil, ale taky donutil k zamyšlení, byl současný nejpopulárnější autor historických románů a detektivek Vlastimil Vondruška.

23.9.2016

Sokolovská čurda je tu. Přijeli amatérští ochotníci z celých Čech

Sokolov - V Sokolově mají opět po roce dostaveníčko ochotníci z různých koutů naší republiky. Ve dnech 23. až 25. září se zde totiž uskuteční další ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů s názvem Sokolovská čurda.

22.9.2016

Slavnosti a jubilejní běh završí sezónu v sadech

Kraslice – Plná hudby a zábavy byla letošní kulturní sezóna v Městských sadech v Kraslicích. Ve velkém se ponese i rozloučení s ní, a to již nadcházející sobotu, kdy se v sadech pod taktovkou Dechové hudby Horalka uskuteční již 14. ročník Svatováclavských slavností.

21.9.2016

Jeviště, mikrofon, lidi, co přijdou, to je velká droga, říká Vojta K.Tomáško

Loket -  Na toulkách po okolí Lokte, s kytarou na zádech ve vlaku nebo v autobuse, na pódiu, kde svými písničkami rozdává radost i nutí k zamyšlení. Tam všude se s ním můžete potkat. Vzrůstem sice malý, ale v muzikantském světě pojem, takový velký malý muž v loketském vydání. Vojta Kiďák Tomáško.

21.9.2016

O víkendu na Olovskou pouť

Oloví – Mší svatou v kapli v Horním Oloví začne letošní Olovská pouť, která se uskuteční již v sobotu.

20.9.2016

Vystaveny jsou i knihy z doby kamenné nebo ledové

Loket - Výstava Ze sbírek knižní vazby, která probíhá v loketské knihovně, přitahuje pozornost návštěvníků. Ti si mohou prohlédnout téměř kompletní sbírku expozice muzea knižní vazby, které sídlí právě v knihovně.

19.9.2016

Žesťové kvinteto míří do kraje, zahraje v Kraslicích

Kraslice - Žesťové kvinteto města Plzeň vystoupí v úterý 20. září od 19 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy v Kraslicích na Sokolovsku. V první polovině večera zazní hudba předních mistrů renesance a baroka. V druhé polovině programu si přijdou na své milovníci jazzu a filmové hudby. Žesťové kvinteto přiveze do hudebního města umělecký vedoucí souboru Jan Vitinger, který Deníku poskytl rozhovor.

19.9.2016

V Karlových Varech se opět odehraje festival Vzbuďme Vary, coby budíček kultury

Karlovy Vary - Jako budíček svého druhu poslouží například pouliční divadlo, střešní muzicírování, na míru místa ušitá taneční performance, improvizovaná divadelní procházka či veřejná diskuze o kultuře na varské periferii. Vše se uskuteční už ve dnech od pátku 23. do neděle 25. září.

19.9.2016

Děti chtějí nocovat v knihovně. Doložku do pasu dostanou jen nejpilnější čtenáři

Loket - Městská knihovna začala vydávat dětem cestovní pasy do Království Librínie. Ty je motivují ke čtení, protože nejpilnější čtenáři dostanou příští rok pozvánku na Noc s Andersenem, o kterou je mezi dětmi velký zájem.

18.9.2016

Podzimní divadelní sezonu už posedmé zpestří festival Best Fest

Karlovarský kraj - To nejlepší z české divadelní scény představí sedmý ročník festivalu Best Fest. Od října začíná v Karlovarském městském divadle a na jeho jevišti představí to nejlepší z české divadelní scény. Více o festivalu v rozhovoru s ředitelkou divadla Danou Neumannovou.

17.9.2016

Karlovarská galerie představí umění bývalého Ruského impéria

Karlovarský kraj - Galerie umění Karlovy Vary představuje ve své hlavní budově jedinečnou výstavu ruského umění. Výstava s názvem Tváře Ruska / Ruské malířství 19. a počátku 20. století pochází ze sbírky Galerie výtvarného umění v Náchodě. 

17.9.2016

58. ročník Dvořákova karlovarského podzimu je pragmatický a konzervativní

Karlovarský kraj - Včera začal 58. ročník hudebního festivalu Dvořákův podzim. Jedná se o nejstarší hudební festival v Karlových Varech. Letos bude více pragmatický a konzervativní, s inovací.

16.9.2016

Malá scéna to má pojištěné i na ´nejvyšších místech´

Loket - Oživila loketské náměstí. Už druhým rokem probíhal kulturní program nejen v amfiteátru a na hradě, ale i na Malé scéně. A osvědčila se, koncerty letos zhlédlo více diváků než vloni.

15.9.2016

Novinky i klasika. Nabídka bude velmi pestrá

Loket - Sezona v amfiteátru pro letošní rok skončila. Nabídla pestrou směs žánrů a bohatý program. Co bylo největším tahákem, jak se organizátoři vypořádali s letošním rozmarným létem a co třeba chystají na sezonu příští, prozradil v rozhovoru Vladimír Suchan z Vlny music agency.

14.9.2016

Lidé podpořili domov pokojného stáří v Ostrově

Loket - Na charitu mohli přispět lidé v Lokti. Benefičním folklorním odpolednem vyvrcholil letošní ročník Karlovarského folklorního festivalu. Výtěžek z dobrovolného vstupného putuje Domovu pokojného stáří a dennímu stacionáři v Ostrově.

12.9.2016

Letní kino na koupališti Michal přilákalo diváky

Sokolov – Kino Alfa v Sokolově díky svým moderním technologiím či promítáním filmových premiér dosahuje zvýšeného zájmu diváků. Po právě skončených prázdninách to však může říci i letní kino na sokolovském koupališti Michal. Při své druhé sezoně zaznamenali pořadatelé zvýšený zájem diváků.

12.9.2016

Na Hornické pouti se představily i národnostní menšiny

Sokolov - Hornický průvod městem, Den s Armádou České republiky, Světový den shybu, ukázky práce policie nebo Den národnostních menšin. A samozřejmě spoustu dobré zábavy, taneční vystoupení, koncerty, vyžití pro děti a taky stánky s dobrým jídlem a pitím. Hornická pouť v Sokolově nabídla v sobotu po celém městě bohatý program, který přilákal tisíce návštěvníků.

9.9.2016

Knížky z Lokte docestovaly až na severní polární kruh

Loket - Knížky z loketské knihovny si letos také užily prázdninové cestování. V rámci soutěže Vezmi knihu do světa vyrazily nejen po vlastech českých, ale i do vzdálenějších míst světa. A pokud jejich spolucestující majitelé udělali fotku a poslali ji včas do knihovny, jejich jméno se mohlo ve středu objevit mezi vyhodnocenými.

7.9.2016

Hudba, divadlo, plesy či přednášky. Music club Alfa je multižánrový

Sokolov - Koncerty kapel veškerého žánru, možnost natočení demonahrávek, divadelní, estrádní představení, show, maturitní plesy, workshopy, večírky a zábavy, to všechno jsou plány Music clubu Alfa, který od června funguje v prostorách kinokavárny Alfa. „Nechceme být jen hudebním klubem, ale multižánrovým," říká jeden z provozovatelů a zakladatelů Petr Schneider.

5.9.2016

Loket tančil celou noc na hity 90. let. Přijel i Captain Jack a Fun Factory

Loket – Návrat do devadesátých let zažilo v sobotu město Loket. Amfiteátr pod hradem hostil druhý ročník Eurodance megaparty, na kterou zavítaly legendy taneční muziky. Tahákem byly skupiny Milli Vanilli, Fun Factory či Captain Jack. Téměř sedmihodinovou show si nenechaly ujít stovky návštěvníků.

3.9.2016

Sex, drogy & charleston je název první desky chodovské kapely Pokračující Závada

Chodov - Chodovská kapela Pokračující Závada začínala předěláváním hitů z 80. a 90. let do punku a rock´n´rollu. Za několik let své existence však vyrostla a nyní už lidem servíruje i vlastní skladby, což momentálně dokazuje na svém novém CD, které vydala a pokřtila v minulých dnech. Přes to všechno členy neopouští smysl pro humor a nadsázka, která jde cítit i z aktuálních novinek. O hudbě, novince Sex, drogy & charleston i dalším dění jsme se bavili s kytaristou Dušanem a basákem Milanem.

3.9.2016

Záchranáři poradí laikům, jak správně pomoci při nehodě

Karlovy Vary -  Svět záchranářů vás naučí, jak se chovat ve vypjatých situacích a nezmatkovat. Stane se tak v neděli 4. září, kdy se na prostranství za KV Arenou uskuteční akce Ty to zvládneš Live, která naváže na celorepublikovou kampaň, jež upozorňuje na nejčastější chyby laických záchranářů při dopravních nehodách a naopak ukazuje, jak to dělat správně. Akci doprovodí i koncert Petra Koláře.

2.9.2016

Porcelánové slavnosti opět potěší každého milovníka mís, hrnků i váz

Karlovy Vary - Prostranství před Grandhotelem Pupp se příští týden promění v baštu všech ´porcelánoholiků´.

30.8.2016

V klášteře budou k vidění skvosty architektů

Sokolov - Do prostor sokolovského klášterního kostela svatého Antonína Paduánského míří jedinečná výstava s názvem Pražský funkcionalismus. Chybět na ní nebudou archivní snímky architektonických skvostů modernity českých architektů.

29.8.2016

Jarmark se povedl, příští rok má být ještě větší

Kraslice - Včelovina, medovina, sýry, koláčky, kvašáky, česnek, perníková srdce, oblíbená pochoutka dětí cukrová vata či žužu, kolotoče, výstava zvířectva či maratón muziky. To byl sobotní kraslický jarmark, který se podle ředitele pořádající kraslické knihovny Petra Fridricha nadmíru povedl. Již druhý den však spřádal v hlavě plány na další ročník.

29.8.2016

Folková Ohře: Diváci zpívali s kapelami i tancovali

Kynšperk nad Ohří - Příjemné prostředí vodáckého tábořiště, krásné letní počasí, lidé posedávající na lavičkách ve stínu vzrostlých stromů, v občerstvovacím stanu nebo jen tak na dece na trávě, na pódiu střídá jedna kapela druhou a prostor u vody zaplňují tóny folku a country. To byl 14. ročník festivalu Folková Ohře, který se po celý víkend konal v Kynšperku.

27.8.2016

Zátěž se vyrovná vrcholovým sportovcům

Sokolov - Soubor ověnčený řadou titulů mistrů světa či Czech Dance Masters, vystupuje na řadě akcí, během roku je jich až 50, v televizi, jezdí po světě – Mirákl. Jeho výsledky jsou vidět, prezentují se v médiích. Co se ale skrývá za nimi? O Miráklu jsem si povídala s vedoucí a hlavní choreografkou Andreou Burešovou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení