VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.10.2016

Malí hudebníci se učí od těch zkušených

Sokolovsko - V chodovském KASSu se konal společný koncert Felixe Slováčka a Bigbandu Červení panteři. Nebyla to první spolupráce bigbandu a tohoto umělce. Červení panteři vznikli a fungují pod hlavičkou novorolské základní umělecké školy, která má už dva roky pobočku v Novém Sedle, a spolupracují se ZUŠkami v Chodově i v Horním Slavkově. O Červených panterech jsem si povídala s jejich vedoucí Květou Teturovou.

19.10.2016

Film Sokolov zahájí snímek Vyšší moc

Sokolov – Už v pátek odstartuje v Sokolově 16. ročník filmového festivalu Film Sokolov, jehož letošním dramaturgickým tématem je Kontakt. Vše propukne úderem půl osmé večer slavnostním zahájením v Městském kulturním domě v Sokolově.

19.10.2016

Hlavní cenou pro tanečníky bude Camp v Chorvatsku

Chodov - Možnost vytvořit zahajovací vystoupení pro finále v pražské Lucerně, deset tisíc korun a letos nově hlavní cena – pobyt pro deset tanečníků zdarma na Mia Beach Camp v Pakoštane v Chorvatsku. To jsou ceny, které získá vítěz letošního ročníku taneční soutěže Mia league. Jedním z měst, kde mohou soutěžící sbírat body, je i Chodov. Hlavními vítězi ročníku 2015 jsou tanečníci z chodovské skupiny Rytmus.

16.10.2016

Koncertní podzim bude na třech scénách

Karlovarský kraj - Letošní sezona open air koncertů pod hlavičkou Vlny Music skončila, to ovšem neznamená, že by pořadatelé z agentury zaháleli. Po celý podzim mohou lidé navštěvovat zajímavé koncerty v Lidovém i Národním domě a nově spolupracují Vlny také s klubem Brooklyn.

12.10.2016

Můžeš kreslit, můžeš psát... Památníky jsou vlastně lidová tvořivost

Loket - Památník. Většina z nás ho má spojený s dětstvím, školou, kamarády, rodiči, učiteli. Ale nebylo tomu vždycky tak. V loketské knihovně právě probíhá výstava Památníky v běhu času. Můžete na ní vidět, jak se měnily památníky od konce 19. století do současnosti. Zajímavou přednášku o historii památníků si k výstavě připravila Eva Vlasáková.

11.10.2016

Do MDK se po devíti letech vrací studentský festival Film Sokolov

Sokolov – Po devíti letech se do MDK Sokolov vrací festival Film Sokolov. Konat se bude ve dnech 21. až 23. října. Každý rok festival zastřešuje jedno ústřední téma. V letošním roce jím bude Kontakt. Filmoví dramaturgové a pořadatelé se na něj dívají z několika úhlů, a tak připravili pro návštěvníky pestrý filmový program, který nabídne celovečerní, krátké i dokumentární snímky z celého světa, dvě přednášky i zábavný doprovodný program.

8.10.2016

Cestovatelský festival vyhráli Turci

Karlovy Vary - Nejprestižnější cenu Festivalu filmů o cestovním ruchu a turistice Tourfilm 2016, Grand Prix Tourfilmu, si letos odváží Turecko za snímek Turkey: Home of Torquoise, režiséra Daghana Celayira.

6.10.2016

Vnitřní světlo obrazů Františka Matouška v Sokolově

Sokolov – Klášterní kostel svatého Antonína v Sokolově hostí od začátku týdne výstavu pláten malíře Františka Matouška nazvanou Vnitřní světlo/Svatý Antonín a jiné obrazy.

5.10.2016

Historické osobnosti se představují

Chodov - Publikace Zapsali se do dějin Chodova, zatím v elektronické podobě, představuje dvanáct historických osobností, které utvářely Chodov tak, jak ho dnes známe. Město plánuje nejen vydání brožury v tištěné podobě, ale historik města nevylučuje ani její pokračování.

4.10.2016

Světová premiéra unikátní výstavy fotografií českého malíře Zdeňka Sýkory

Karlovy Vary - Poprvé v historii je uveden český malíř Zdeněk Sýkora jako fotograf. Interaktivní galerie Becherova vila představila veřejnosti na šest desítek fotografií z rané Sýkorovy tvorby z rozmezí let 1937 až 1945.

4.10.2016

Nové knize nechybí pohotový jazyk ani humor

Sokolov - Místní spisovatel Michal Březina napsal a pokřtil svou novou knihu Měsíční deník. Jde o humornou sci-fi, jejímiž kmotry se stali autor uměleckých výstav, publicista a kritik Josef Vomáčka a ředitelka Městské knihovny Sokolov Daniela Drobečková.

4.10.2016

Romeo a Julie v hanáčtině. Týden knihoven bude pestrý

Sokolovsko - Týden knihoven, letos již 20. ročník, probíhá letos od 3. do 9. října. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků a zapojuje se do ní i řada knihoven v našem regionu, které nabízí svým čtenářům i široké veřejnosti řadu akcí, besedy, výlety, autorská čtení, ale také třeba amnestie pro zapomnětlivé čtenáře nebo možnost roční registrace zdarma.

3.10.2016

Lidem změna příliš nevadila

Sokolovsko - Vodácká sezona pro letošní rok skončila. Organizátoři i samotní vodáci si ji pochvalují co do délky. V sobotu naposledy jeli řeku, tentokrát z Kynšperka do Sokolova, kam se z Lokte přesunulo Zamykání Ohře.

30.9.2016

Ještě jste neviděli lehce erotickou komedii Slepice?

Karlovy Vary - Činohra Karlovarského městského divadla připravila na tento víkend derniéru své úspěšné inscenace Slepice. Autorem mimořádně vtipné komedie je jeden z nejhranějších ruských dramatiků současnosti Nikolaj V. Koljada.

27.9.2016

Vodáci zamknou řeku Ohři. Letos v sokolovské loděnici

Sokolovsko - Vodácká sezona skončí v sobotu zamčením Ohře. Řadu let tato akce probíhala v loketském amfiteátru. Letos ale došlo ke kolizi termínů dvou akcí. Do amfiteátru se tak rozšíří Vinobraní a vodáci se přesunou do svého tábořiště v Sokolově. „Protože z hlediska Lokte je priorita víno a ne vodáci, byli jsme požádáni, abychom amfiteátr uvolnili," vysvětlil pořadatel Zamykání Ohře Míla Pražák. Vodáci tedy poplují z Kynšperka do Sokolova, kde v loděnici proběhne kulturní program.

27.9.2016

Národní památkový ústav ocenil obnovu Hartenbergu

Hřebeny – Majitel hradu Hartenberg Bedřich Loos a Občanské sdružení Hartenberg získali Stříbrnou plaketu v rámci 3. ročníku Ceny Patrimonium pro futuro za záchranu zříceniny hradu.

26.9.2016

Svatováclavské slavnosti uložily městské sady k zimnímu spánku

Kraslice – Městské sady v Kraslicích, kde se pod širým nebem koná přes rok řada kulturních akcí, jsou po víkendu uloženy ke spánku. Sezónu uzavřely sobotní Svatováclavské slavnosti pod taktovkou Dechové hudby Horalka. Sady i letos navštívily stovky lidí, kteří se mohou těšit na příští nabitou sezónu.

24.9.2016

Pití piva bylo společenskou povinností

Loket - Kdyby takové byly hodiny dějepisu, tak by historie byl asi můj nejoblíbenější předmět ve škole. Možná jsem nebyla jediná, koho tahle myšlenka napadla. Ta zajímavá dvouhodinovka proběhla v loketské knihovně a ´vyučujícím´, který zaujal, pobavil, poučil, ale taky donutil k zamyšlení, byl současný nejpopulárnější autor historických románů a detektivek Vlastimil Vondruška.

23.9.2016

Sokolovská čurda je tu. Přijeli amatérští ochotníci z celých Čech

Sokolov - V Sokolově mají opět po roce dostaveníčko ochotníci z různých koutů naší republiky. Ve dnech 23. až 25. září se zde totiž uskuteční další ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů s názvem Sokolovská čurda.

22.9.2016

Slavnosti a jubilejní běh završí sezónu v sadech

Kraslice – Plná hudby a zábavy byla letošní kulturní sezóna v Městských sadech v Kraslicích. Ve velkém se ponese i rozloučení s ní, a to již nadcházející sobotu, kdy se v sadech pod taktovkou Dechové hudby Horalka uskuteční již 14. ročník Svatováclavských slavností.

21.9.2016

Jeviště, mikrofon, lidi, co přijdou, to je velká droga, říká Vojta K.Tomáško

Loket -  Na toulkách po okolí Lokte, s kytarou na zádech ve vlaku nebo v autobuse, na pódiu, kde svými písničkami rozdává radost i nutí k zamyšlení. Tam všude se s ním můžete potkat. Vzrůstem sice malý, ale v muzikantském světě pojem, takový velký malý muž v loketském vydání. Vojta Kiďák Tomáško.

21.9.2016

O víkendu na Olovskou pouť

Oloví – Mší svatou v kapli v Horním Oloví začne letošní Olovská pouť, která se uskuteční již v sobotu.

20.9.2016

Vystaveny jsou i knihy z doby kamenné nebo ledové

Loket - Výstava Ze sbírek knižní vazby, která probíhá v loketské knihovně, přitahuje pozornost návštěvníků. Ti si mohou prohlédnout téměř kompletní sbírku expozice muzea knižní vazby, které sídlí právě v knihovně.

19.9.2016

Žesťové kvinteto míří do kraje, zahraje v Kraslicích

Kraslice - Žesťové kvinteto města Plzeň vystoupí v úterý 20. září od 19 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy v Kraslicích na Sokolovsku. V první polovině večera zazní hudba předních mistrů renesance a baroka. V druhé polovině programu si přijdou na své milovníci jazzu a filmové hudby. Žesťové kvinteto přiveze do hudebního města umělecký vedoucí souboru Jan Vitinger, který Deníku poskytl rozhovor.

19.9.2016

V Karlových Varech se opět odehraje festival Vzbuďme Vary, coby budíček kultury

Karlovy Vary - Jako budíček svého druhu poslouží například pouliční divadlo, střešní muzicírování, na míru místa ušitá taneční performance, improvizovaná divadelní procházka či veřejná diskuze o kultuře na varské periferii. Vše se uskuteční už ve dnech od pátku 23. do neděle 25. září.

19.9.2016

Děti chtějí nocovat v knihovně. Doložku do pasu dostanou jen nejpilnější čtenáři

Loket - Městská knihovna začala vydávat dětem cestovní pasy do Království Librínie. Ty je motivují ke čtení, protože nejpilnější čtenáři dostanou příští rok pozvánku na Noc s Andersenem, o kterou je mezi dětmi velký zájem.

18.9.2016

Podzimní divadelní sezonu už posedmé zpestří festival Best Fest

Karlovarský kraj - To nejlepší z české divadelní scény představí sedmý ročník festivalu Best Fest. Od října začíná v Karlovarském městském divadle a na jeho jevišti představí to nejlepší z české divadelní scény. Více o festivalu v rozhovoru s ředitelkou divadla Danou Neumannovou.

17.9.2016

Karlovarská galerie představí umění bývalého Ruského impéria

Karlovarský kraj - Galerie umění Karlovy Vary představuje ve své hlavní budově jedinečnou výstavu ruského umění. Výstava s názvem Tváře Ruska / Ruské malířství 19. a počátku 20. století pochází ze sbírky Galerie výtvarného umění v Náchodě. 

17.9.2016

58. ročník Dvořákova karlovarského podzimu je pragmatický a konzervativní

Karlovarský kraj - Včera začal 58. ročník hudebního festivalu Dvořákův podzim. Jedná se o nejstarší hudební festival v Karlových Varech. Letos bude více pragmatický a konzervativní, s inovací.

16.9.2016

Malá scéna to má pojištěné i na ´nejvyšších místech´

Loket - Oživila loketské náměstí. Už druhým rokem probíhal kulturní program nejen v amfiteátru a na hradě, ale i na Malé scéně. A osvědčila se, koncerty letos zhlédlo více diváků než vloni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení