VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

10.8.2016

Vladimír Hrubý pouští divákům filmy plných 32 let

Sokolov - Poprvé promítal v roce 1984 v sokolovském kině, kterému zůstal věrný dodnes

9.8.2016

Netřísk je svůj, tak zní motto chodovské kapely

Loket - V rámci letních koncertů na Malé scéně na loketském náměstí se posluchačům představila chodovská kapela Netřísk. O současnosti i budoucnosti jsem si po vystoupení povídala s jedním ze zakládajících členů Petrem Cerovským.

8.8.2016

Rockové sady Kraslice? To byl pořádný nářez!

Kraslice - Kdo nezavítal v sobotu do městských sadů v Kraslicích, může jen litovat. Vystoupil zde zajímavý výběr kapel z celé České republiky a své umění předvedli i borci ze zahraničí. Konal se zde totiž v pořadí již 14. ročník Rockových sadů a bylo se opravdu na co dívat

6.8.2016

Korunovační klenoty z písku

Karlovy Vary - Sochař Tomáš Bosambo pracoval tento týden na třetí z pískových soch, které ve veřejném prostoru Karlových Varů připomínají 700. výročí narození Karla IV.

5.8.2016

Kam v kraji za kulturou?

Karlovarský kraj - Už dnes zazní poslední z koncertů třiadvacátého ročníku Hrnčířského swingu. 

4.8.2016

Metaloví fanoušci míří do Kraslic

Kraslice - Na porci kvalitní tuzemské i zahraniční muziky se mohou těšit fanoušci, kteří v sobotu 6. srpna zamíří na Rockové sady v Kraslicích. Výběr kapel je letos opět zajímavý.

2.8.2016

Závěr letní sezóny na Bernardu zpestří Janek Ledecký

Královské Poříčí - Na výjimečný kulturní zážitek se mohou v závěru prázdnin těšit příznivci chytré a pohodové muziky. V pátek 26. srpna totiž na statku Bernard v Královském Poříčí vystoupí populární zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký se svojí kapelou. Koncert v komorním prostředí slibuje nezaměnitelnou atmosféru letního večera, kdy pod širým nebem zazní oblíbené hitovky i romantické písně z repertoáru ostříleného muzikanta patřícího mezi stálice české hudební scény. Začátek je v 19 hodin.

2.8.2016

Předškoláci si letní tábor pořádně užívali

Sokolov - Letní příměstské tábory jsou určeny především školákům, v nabídce je však i jeden, na který se mohou přihlásit předškoláci. Jmenuje se Šikulové a jeho zaměření je velmi pestré.

31.7.2016

Hrajte si s knihovníkem i o prázdninách

Loket - Knihovna není jen o knihách, ale i hrách a zábavě. Městská knihovna v Lokti organizuje o prázdninách Druhé prázdninové herní odpoledne. Tentokrát poprvé s knihovníkem.

25.7.2016

Rockové sady nabídnou porci kvalitní muziky

Kraslice – Městské sady v Kraslicích se rozezní tóny metalové hudby při již 14.ročníku Rockových sadů. Ty se uskuteční už v sobotu 6. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na porci kvalitní tuzemské i zahraniční muziky.

25.7.2016

Karlovarští The Roadkill žijí rock´n´rollem. Těšte se na novou desku

Karlovy Vary - „Horké slunce v obličeji, pouštní prach, pach nafty, whiskey, striptérky, sex a silná mašina pod zadkem. Co hrajeme? Hrajeme to, co máme v krvi rock'n'Roll!" Touhle definicí žije karlovarské trio The Roadkill, které v těchto dnech dokončuje druhou desku a plní hlediště na stále se množícím počtu koncertů. Kapela si své fandy našla i v zámoří a všímají si jí i komerční média. O minulosti, přítomnosti a budoucnosti jsme se bavili s kytaristou a původním členem uskupení Kamilem Jirákem.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

19.7.2016

Skupina Essence: Inspiraci hledáme v nejslavnějších obrazárnách světa i doma

Loket – Výtvarná skupina složená z devíti žen a jednoho muže neztrácí smysl pro humor ani nadhled. Zkrášlují svět svými obrazy a drží se tradiční umělecké strohosti vyjadřování. To je Essence z Lokte. Více v rozhovoru s členkami Marií Slabou a Ilonou Urie.

18.7.2016

Festiválek na konci světa má již v Kraslicích své pevné kořeny

Kraslice – Festiválek na konci světa. To je kulturní akce, která má již své pevné kořeny v Kraslicích. Svědčí o tom sobotní odpoledne, kdy fandové folk a country muziky zaplnili zahradu kulturního domu, kde se festiválek konal. Více v rozhovoru s muzikantkou a pořadatelkou festivalu Alenou Boháčovou, frontmenkou skupiny Alison (na snímku).

14.7.2016

V klášteře začala výstava Jaroslava Václavíčka

Sokolov - V sokolovském klášterním kostele sv. Antonína začala výstava k 100. výročí narození Jaroslava Václavíčka, místního výtvarníka a dlouholetého ředitele zdejšího gymnázia, které v tomto roce slaví 70 let od svého založení. Jak zaznělo na vernisáži, Jaroslav Václavíček ovlivnil životy řady studentů regionu jako učitel a je respektován i jako renomovaná osobnost místního výtvarného života. 

14.7.2016

Vyhrajte s Deníkem vstupenky na Festiválek na konci světa

Kraslice – Už v sobotu se v zahradě Kulturního domu v Kraslicích uskuteční v pořadí už 9. ročník Festiválku na konci světa. S Deníkem můžete vyhrát volné vstupenky. Ve hře jsou hned čtyři.

13.7.2016

Děti se nemusí nudit, knihovna je zve k vyrábění

Sokolov - Sokolovská knihovna zve stejně jako loni děti na zábavné tvoření s názvem Prázdniny bez nudy.

12.7.2016

Kraslický divadelní týden bavil dospělé i děti

Kraslice - Divadelní hudební pohádkovou komedií Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky vyvrcholil Kraslický divadelní týden, který proběhl pod širým nebem na zahradě tamního kulturního domu. Na jeho prvním ročníku vystoupili amatérští divadelníci Rockfór Praha, dále pak Divadelní scéna Ostrov a domácí divadelní soubor Trosky Kraslice. Vedoucí souboru Trosky Václav Vávra prozradil, na co se mohou příznivci divadla těšit.

11.7.2016

Devítidenní maratón skončil, ruch ve městě už ustal

Karlovarský kraj - Skvělý, klidnější, náročný a perfektní. Tak hodnotí letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech snad všichni, kterých se Deník ptal. Filmová přehlídka nabídla 180 filmů, jednou tolik filmových projekcí, desítky výstav, besed, večírků, party a živé město, které po devět dnů neusínalo.

11.7.2016

Jedinečná show, shodli se posluchači koncertu Pink Floyd revival

Kraslice - Úžasný koncert, takový ještě Kraslice nezažily. Podobné ohlasy zaznívaly mezi fanoušky v sobotu po koncertu skupiny Pink Floyd Revival Czech.

9.7.2016

Na Hauenštejně vzniká unikátní galerie

Horní Hrad - Do seznamu galerií v Karlovarském kraji, které představují výtvarná díla, přibyla už před časem další. Jen se o ní příliš neví. Ukrytá je v prostorách hradu Hauenštejna a místní sbírka se už čtrnáct let postupně rozrůstá.

9.7.2016

Mezinárodní filmový festival jde do finále

Karlovarský kraj - Přes sto tisíc prodaných vstupenek, 341 filmových projekcí a lidmi doslova našlapané Karlovy Vary. Mezinárodní filmový festival znovu dokázal, že mu fanoušci stříbrného plátna zůstali věrní. A to už dlouhých jednapadesát let.

8.7.2016

Festiválek okoření písničkářka Pavlína Jíšová, vystoupí i hudební stálice Bodlo

Kraslice – Festivalovou sezónu v Kraslicích zpestří Festiválek na konci světa. Hudební přehlídka se bude konat v zahradě kulturního domu již v sobotu 16.července. První tóny zazní od 13 hodin. V letošním ročníku si podle pořadatelky Aleny Boháčové návštěvníci přijdou na pestrý výběr žánrů.

8.7.2016

Moře slunce. To je kulturní léto v Sokolově

Sokolov - Loňské moře zábavy vystřídalo v Sokolově letošní moře slunce. Diváci mohou navštívit kolem čtyřicítky venkovních produkcí a dobrou zprávou je, že většinu z nich zdarma.

7.7.2016

Divadlo vystřídá show revivalových Pink Floyd

Kraslice - Divadlem pod širým nebem odstartovaly v Kraslicích na Sokolovsku letní prázdniny. V odpoledních hodinách si tam představení užívají dětští diváci, podvečer pak patří komediím i pro dospělé. První ročník Kraslického divadelního týdne odstartovali amatérští divadelníci Rockfór Praha (na snímku) představením Dva pod mostem a zbytek na něm, dále pak vystoupila Divadelní scéna Ostrov a Divadelní soubor Trosky Kraslice, který se na scénu vrátí ještě v pátek, kdy od 18 hodin zahraje úspěšnou pohádkovou komedii Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky.

4.7.2016

Stanové městečko letos opět vede

Karlovy Vary - Každý rok přiláká stanové městečko na Rolavě festivalové baťůžkáře, kteří zde přečkají úplně všechno. Dokonce i pravidelný festivalový déšť, který je smáčí. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy se parta přátel z Prahy vydala na svou již šestou návštěvu festivalu.

4.7.2016

Fanoušky nadchly hity světových kapel

Kraslice – Hity světových kapel zazněly v sobotu v Kraslicích na Sokolovsku. Fanoušci skandovali například při nestárnoucích písních švédské skupiny Roxette nebo při vystoupení zpěváka Axla Rose a jeho formace Guns´n Roses.

4.7.2016

Do sokolovského muzea za tajemnými lišejníky

Sokolov – Víte, jak se liší lišejník od mechu? Víte, že lišejník produkuje látky, se kterými se jinak v přírodě nesetkáte?Víte, že lišejníky jsou sice přehlížené organismy, ale byly také odedávna využívané? Že lišejníky mohou žít i v Arktidě a Antarktidě, kde snáší silné mrazy i dlouhotrvající temnotu… a nahlédli jste někdy lupou do tajemného světa lišejníků, ve kterém jsou nečekané tvary a barvy, které by člověk nevymyslel? V sokolovském muzeu právě probíhá výstava, kde si zvídavci přijdou na své.

2.7.2016

Láďa Křížek: Fanoušci z 90. let se se mnou vrací do doby, kdy se zamilovávali

Kraslice – Mohl se osobně setkat s kapelou Black Sabbath, která ho celou hvězdnou kariéru motivuje. Přednost dala ale česká pěvecká legenda Láďa Křížek setkání se svými fanoušky a křesťany v Kraslicích, kde ve čtvrtek v podvečer vystoupil již tradičně při akci Try and Play. Diváky bavil nejen svými nesmrtelnými hity, ale promluvil i o své víře v Boha. Více v rozhovoru pro Deník.

1.7.2016

Karlovarský festival začal, cenu převzal herec Willem Dafoe

Karlovy Vary - Předáním Křišťálového glóbu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii americkému filmového a divadelnímu herci Willemu Dafoeovi a světovou premiérou britsko-českého filmu Anthropoid byl dnes zahájen Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Ve stovkách projekcí uvede do 9. července na 180 snímků. Loni na něj zavítalo přes 135 000 diváků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení