VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.6.2016

Statek Bernard ožije o víkendu Festivalem řemesel

Královské Poříčí - Na velkolepou ukázku tradiční řemeslné tvorby zve o víkendu 18. a 19. června statek Bernard v Královském Poříčí. Po oba dva dny tu budou na nádvoří předvádět svůj kumšt řemeslníci z našeho regionu i ze sousedního Německa.

16.6.2016

Filmový festival: Kde přespat? Šance mizí...

Karlovarský kraj - Pokud ještě chcete získat levné ubytování po dobu konání mezinárodního filmového festivalu, pak si pospěšte. Šance jsou totiž už minimální.

15.6.2016

Revival Fest, divadlo a živý stolní fotbal, Kraslice čeká porce zábavy

Kraslice – Doslova smršť zábavy čeká na obyvatele Kraslic a širokého okolí. Těšit se mohou na v regionu ojedinělý Revival Fest, koncert Pink Floyd revivalu, ale nově také na týden plný divadla či turnaj v živém stolním fotbalu. Za oživením kulturního dění stojí parta nadšenců, kteří v Kraslicích založili agenturu s originálním názvem On-Off. Více v rozhovoru s Tomášem CVEKEM, mužem mnoha koníčků, který se kromě pořádání hudebních akcí věnuje třeba i tvorbě ohňostrojů.

14.6.2016

Beatnik 21. století promlouváke své generaci

Loket - Mladá, divoká, vášnivá básnická duše. A neskutečný literární talent. To je Teodor Kravál z Lokte. Více o něm samém a jeho tvorbě se dočtete v rozhovoru.

12.6.2016

Pochod pro Helppes na Ranči Vránov podpoří výcvik psů pro postižené

Sokolov – Pochod pro Helppes. Tak je pojmenované zábavné putování na Ranč Vránov u Sokolova, kde se v sobotu 18. června 2016 v době od 14 do 18 hodin uskuteční benefiční akce pro celou rodinu na podporu organizace Helppes.

10.6.2016

Parní lokomotivou na oslavy Kraslické dráhy

Sokolovsko – Velkolepé oslavy 140 let od zahájení provozu Kraslické dráhy se odehrají v sobotu 11. června na železnici ze Sokolova do Kraslic. Protokolárním vlakem – parní lokomotivou Všudybylka z roku 1925 s historickými vozy – přijede do Kraslic císař František Josef I. s chotí a jeho následník Karel I., který na této trati koncem března roku 1918 skutečně cestoval.

10.6.2016

Do Chodova na maraton akcí a také letní kino

Chodov – Celodenní maraton akcí čeká dnes obyvatele Chodova. Vše se odehraje ve Staroměstské ulici a jejím blízkém okolí.

7.6.2016

Na statku Bernard vystoupí textař Michal Horáček a zpěvák Janek Ledecký

Královské Poříčí – Dva koncerty skvělých českých umělců zpestří letošní léto na statku Bernard v Královském Poříčí. Již v pátek 24. června si publikum bude moci vychutnat komponovaný pořad Na cestě slavného textaře, básníka a producenta Michala Horáčka.

7.6.2016

Festival nezávislé hudby se hlásí o slovo

Karlovy Vary - Třetí ročník festivalu nezávislé alternativní hudby míří opět do volnočasového areálu Rolava v Karlových Varech. Akce s názvem Od funky po punky III si klade za cíl nabídnout fanouškům hudební průřez napříč žánry. Letos se koná v sobotu 11. června od 16:00 do 22:00.

6.6.2016

Zmizelý a znovuobjevený hrad Plikenštejn stával nad Sokolovem

Sokolovsko - Dnes už ho nezná takřka nikdo. Ale ve středověku to bývalo významné sídlo. Ze starých záznamů se o něm ví relativně hodně.

5.6.2016

Vydejte se po stopách Karla IV.

Karlovarský kraj - Turistickou soutěž s názvem Karlův kraj vyhlásil u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. Karlovarský kraj ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera.

5.6.2016

Rockové sady Kraslice nabídnou porci kvalitní muziky

Kraslice - Porce kvalitní muziky, zahraniční hosté a ostřílený Vilda Čok. Tak bude vypadat letošní, již 14. ročník Rockových sadů v Kraslicích. Více v rozhovoru s pořadatelem Janem ZMRZLÝM.

30.5.2016

Skotský bard s flétnou je v dobré společnosti Beatové síně slávy

Loket - V té nejlepší společnosti muzikantů, kteří se stali legendami, se ocitl charismatický skotský muzikant Ian Anderson a jeho Jethro Tull. Od soboty je prvním zahraničním členem Beatové síně slávy Radia Beat. Stalo se tak při Andersonově koncertě v loketském amfiteátru, kde v minulosti již vystupoval. A asi jako vždy lze to, co všichni muzikanti z Jethro Tull předvedli, označit jako vynikající.

30.5.2016

Dostavník se po osmileté pauze vrátil zase do Sokolova

Sokolov - Country a folkový festival Dostavník je zpět. Organizátorům se podařilo po dlouhé pauze zase vrátit do Sokolova.

30.5.2016

Metalový večer se bude konat v Battle klubu o měsíc později

Sokolov – Večer určený pro milovníky hip hopu se bude konat 30. června od 21 hodin, nikoliv 30. května.

28.5.2016

V Lokti začala Open air sezona 2016

Loket - V pořadí sedmnáctá kulturní sezona začala v loketském amfiteátru. Domácí i zahraniční diváci se mohou těšit mimo jiné na britskou rockovou legendu Jethro Tull, evropskou operní divu Dagmar Peckovou, shakespearovské divadlo, muzikál i hvězdy eurodance. Kulturní akce poběží pod širým loketským nebem až do 3. září.

28.5.2016

O neúctě k tradici a o tom, že být odtud není ostuda

Karlovarský kraj - Odsun, vystěhování a vytržení z kořenů. To vše se prolíná v historii Varů už od jejich založení. O tom, jaké to bylo, se dočtete v rozhovoru s hercem Viktorem Braunreiterem. Chvílemi se smíchem a hned nato vážně o životě. Je to podání důkazu, že i šašek se někdy zamyslí.

28.5.2016

Historické exponáty se prolínají s uměleckými díly

Loket - V Galerii Cafe Jitky Hlavsové v Lokti se v současnosti koná výstava věnovaná oslavám výročí narození Karla IV.

27.5.2016

Taneční mistr Josef Kábrt si ocenění osobnosti města cení

Sokolov - Deník představuje dalšího z oceněných Osobnost města Sokolova za rok 2015

27.5.2016

Felix Slováček si opět zahraje s místním bigbandem

Karlovarský kraj - Bigband Červení panteři bude hrát na koncertě s významným hostem, klarinetistou Felixem Slováčkem.

23.5.2016

Nevšední dětský den přilákal na statek stovky návštěvníků

Královské Poříčí – Skvělou zábavu si v sobotu užili malí i velcí návštěvníci statku Bernard v Královském Poříčí. Na nádvoří pod otevřeným nebem je čekalo množství soutěží, her a řemeslných dílniček, v nichž si mohli vyzkoušet svoji zručnost a vlastnoručně vyrobit originální suvenýr na památku.

22.5.2016

Více než stoletá vína jsou skvělá! A také pořádně drahá, jde o statisíce

Bečov nad Teplou - Odborníci posuzovali v neděli unikátní bečovský vinný poklad, který představuje sbírka archivních vín, nalezených v roce 1985 společně s relikviářem svatého Maura. A jestliže je příběh nalezení relikviáře už velice dobře známý, o „tekutém pokladu" se toho donedávna mnoho nevědělo. Hodnota sbírky 133 lahví je přitom odhadovaná na zhruba 20 milionů korun. A to není konečná suma. Některé lahve by se prý daly po posouzení prodat i za 750 000 korun.  

19.5.2016

Kapela Liwid pokřtila novou desku

Karlovy Vary - Karlovarská kapela LIWID dotočila druhé album. Singlem bude skladba Laureát. Novou desku Laureát pokřtila sobotním domácím koncertem v Národním domě v Karlových Varech.

16.5.2016

Přijíždí starý dobrý dostavník

Sokolov - Do města po letech opět přijíždí Sokolovský dostavník - nejstarší festival folkové a country hudby v zemi

16.5.2016

Kravál se vrací k beatníkům, Smrt k nešťastné lásce

Loket - Večer poetických premiér se stal kulturním vrcholem uplynulého týdne pro většinu návštěvníků. Místní autoři Jiří Smrt a Teodor Kravál v atriu Městské knihovny Loket představili veřejnosti svá poetická díla.

14.5.2016

Kreativita ve všech směrech, Cynicc art

Březová - Provozovatel internetového rádia, tatér a kreativní člověk Ladislav Panko. Více o něm samotném se dočtete v rozhovoru.

13.5.2016

Salvy pro Otce vlasti

Karlovarský kraj - Nastávající sobota bude pro Karlovy Vary i Loket výjimečná. Tento den, tedy 14. května, se před sedmi sty lety narodil Karel IV., český král a císař římský. A originální dárky chystají nejen Karlovy Vary.

13.5.2016

Do Kraslic na ojedinělý Revival fest i Pink Floyd

Kraslice – Přední české revivalové formace si dají už 2. července dostaveníčko v Kraslicích na Sokolovsku. Uskuteční se tam v kraji ojedinělý Revival fest. Pořadatelé slibují při čtvrtém ročníku opět to nejlepší z revivalových formací.

13.5.2016

Nejvíce open air koncertů v kraji má loketský amfiteátr

Karlovarský kraj – Léto se blíží a od poloviny jara jsou v našem regionu k slyšení nejrůznější koncerty a festivaly pod širým nebem. Jedním z největších dějišť těchto happeningů u nás je amfiteátr Loket, a to i díky práci Agentury Vlny.

12.5.2016

Do Sokolova na výstavu železničních modelů

Sokolov – Výstavu železničních modelů chystá na konec května Model klub Sokolov ve spolupráci s tamním domem dětí a mládeže. Právě tam se výstava uskuteční.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení