BŘEZOVÁ - Zajímavost z rubriky Čtenář - reportér

3.1.2008

Vánoční atmosféra v Březové.Foto: Repro SD

STOLNÍ TENIS „O VÁNOČNÍHO KAPRA“ 22.12.2007

Tradiční soutěž s názvem „O vánočního kapra“ pořádala Sportovní komise Březová v sobotu dne 22.12.2007. Tento den si dali dostaveníčko příznivci stolního tenisu, kteří v předsváteční prosincové době měli možnost získat cenu k vánočnímu stolu.
Turnaj byl zahájen v 10.00 hodin a kolem 14.00 bylo provedeno vyhodnocení. Soutěžící byli rozděleni do kategorií nejen dle věku, ale i výkonnosti a soutěž skončila s těmito výsledky: v kategorii Junior zvítězil Pavel Peterka, v kategorii VIP zvítězil Lukáš Szolár, v kategorii Elite zvítězil Luboš Hrubý.

ZPÍVÁNÍ POD VÁNOČNÍM STROMEM 24.12.2007

Každoročně se Březovští setkávají na Štědrý den na náměstí na akci „Zpívání pod vánočním stromem“.
Starosta města Březová Miroslav Bouda se již podeváté ujal své tradiční úlohy, kdy se svými pomocníky podával svařené víno nebo medovinu a s každým občanem si, jak už to bývá zvykem, popřál mnoho zdraví a štěstí…
Tato akce byla prodchnutá hlubokým přátelstvím a radostí. Mnohdy lidé, kteří se potkávají bez pozdravu, našli chvilku na to, aby se pozdravili a popřáli si mnoho štěstí a zdraví.
Celý večer byl doprovázen koledami v podání předních sokolovských muzikantů.

VÁNOČNÍ STŘELBA Z PRAKU 25.12.2007

Březová u Sokolova pořádala další tradiční soutěž, „Vánoční střelbu z praku“, která se uskutečnila na první svátek vánoční. Soutěž proběhla v tradičním stylu. Střílelo se na různorodé cíle.

V první střelbě se střílelo na tzv. belgické sklopky (které byly vyrobeny po vzoru terčů používaných v Belgii), v druhé se střílelo na klasické sklopky a třetí střelba byla na pohyblivý terč s názvem „březovský sněhulák“. Březovští opětovně potvrdili své dominantní postavení, jak o tom svědčí i tyto výsledky:
V mužské kategorii zvítězil Jaroslav Uller (Březová), na 2. místě se umístil Jiří Provazník (Březová) a 3. místo obsadil Marek Eichinger (Březová).
V ženské kategorii zvítězila Monika Dopitová (Sušice), na 2. místě se umístila Mirka Pekuniaková (Březová), a 3. místo obsadila Jitka Cibulková (Radouš).
V dětské kategorii zvítězil Jaroslav Mrázek (Švabín), na 2. místě se umístil Martin Drugda (Březová) a 3. místo obsadil Tomáš Drugda (Březová).

Završením celé soutěže byla soutěž družstev:
Zvítězilo družstvo z Březové v tomto složení: Pekuniak Pavel, Pekuniak Jan, Szolár Ladislav.
Na 2. místě se umístilo družstvo z Březové ve složení: Uller Jaroslav, Králič Jaroslav, Eichinger Marek.
I 3. místo obsadilo družstvo z Březové, a to ve složení: Pekuniak Rudolf, Provazník Jiří a Daniš Jan.

V současné době se již připravuje kalendář pro seriál soutěží pro rok 2008. Také probíhají přípravy již avizované největší události v soutěžích ve střelbě z praku - „Evropského poháru“, který se uskuteční 25. - 28.července 2008 v Březové u Sokolova v místním kulturním domě.
Také se připravuje zahajovací soutěž mistrovství České republiky ve střelbě z praku, která se bude konat 23.února 2008.
Březovský prak tímto děkuje městu Březová za podporu a organizaci Březovského praku. A v neposlední řadě děkuje těm, kteří pomáhají technicky a organizačně zajistit veškeré pořádané soutěže.

NA ŠTĚPÁNA SE NA BŘEZOVÉ ODEHRÁLY TŘI 26.12.2007

Již tradičně patří do nabídky akcí březovského Klubu mladých vánoční turnaje v šipkách a v kulečníku. Premiérově se letos uskutečnil také turnaj dvojic ve stolním fotbálku, kde bylo pro pořadatele příjemným zjištěním, že i tato disciplína má řadu příznivců. Akce pod názvem Vánoční 3 in 1 se konala 26. prosince.

Tradičně si kromě místních vyrážejí na Březovou zasoutěžit i borci z nedalekého Rudolce či sokolovští hráči.
Kulečníkový turnaj, mírně zkomplikovaný drobnou technickou závadou, se stal letos kořistí „přespolních“. 1. místo získal pravidelný účastník nejrůznějších turnajů na Sokolovsku Vladimír Krabec, 2. místo si vybojoval rudolecký Pavel Kumbera a pohár za třetí místo putoval rovněž do Rudolce, kam si jej odvezl Miroslav Mrázek. Šipkový turnaj vyhrál domácí David Trefil, který jen těsně díky skóre předstihl Jana Jindřicha.

Třetí v tabulce skončil Vladimír Krabec, který si tak z Březové odvezl poháry ze dvou soutěží. I fotbálek šel nejlépe Rudoleckým, jmenovitě dvojici Miroslav Mrázek - Tomáš Svoboda. Pohár za druhé místo si odnesli domácí David Šarišský s Tomášem Pazderou, třetí místo patřilo mladému březovskému tandemu Patrik Kovář - Jiří Hampl.
Akce se konala za podpory březovské radnice a pořadatelé všem zájemcům vzkazují, že se s nimi těší na setkání zase na Velikonoce.

3.1.2008

Láďa Křížek při akustickém koncertě v Kraslicích.

Na Try & Play s Láďou Křížkem

Ze salonu zmizel telefon, zloděj rozhodně nekradl poprvé

AUTOMIX.CZ

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.