VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dechovky roztančily Březovou

Březová – V Březové na Sokolovsku proběhl o víkendu Festival dechových hudeb. Zahájen byl stylově slavnostním pochodem s názvem Festival 77. Pozvání přijalo několik hudebních těles a festival okořenily svými vystoupeními i mažoretky. Akce sklízí velký ohlas mezi veřejností, a proto se z ní město rozhodlo obnovit tradici, která zde před lety byla.

28.6.2017
SDÍLEJ:

Festival dechových hudebFoto: MFC Březová

Akci zahájil slavnostní pochod Festival 77. Tato skladba, kterou na zahájení zahrály všechny přítomné orchestry, letos slaví jubilejních 40 let od doby, co ji složil Zdeněk Seifert, ředitel kulturního domu v Březové v 70. – 80. letech a tehdejší dirigent zdejší dětské dechovky. V letošním roce navíc Březová slaví výročí 50 let od vůbec prvního založení dechovky, kterou tehdy vedl pan Brožovský.

Přítomným divákům se představily Dechový orchestr a mažoretky ZUŠ z Mariánských Lázní pod vedením manželů Koreisových. Jako další v pořadí vystoupil Dechový orchestr Březováček, který vede Lubomír Boukal. Domácí dechovku doplnily mažoretky ze skupiny Majorettes Kynšperk nad Ohří a mažoretky ZŠ Březová. Závěr festivalu patřil Dechovému orchestru ZUŠ A. M. Buxton z Úpice pod vedením Zdeňka Tlučhoře, který v Březové vystoupil poprvé. Zajímavostí je, že právě pan Tlučhoř patřil mezi zakládající členy březovské dětské dechovky v roce 1967.

„Náš dechový orchestr z Úpice si na tomto festivalu zahrál s velkým potěšením a již nyní se těšíme na další pozvání příští rok. Pro mě jako pro dirigenta je to návrat do Březové po 40 letech, velmi zkrásněla," konstatoval vedoucí hostujícího orchestru z Úpice Zdeněk Tlučhoř.
„Akce se vydařila nejen díky příznivému počasí, ale i díky mnoha divákům, kteří pomohli k dotvoření příjemné atmosféry celého odpoledne. Musím poděkovat všem, kteří se na organizaci festivalu podíleli. Těšíme se na shledání v roce 2018," zhodnotil festival vedoucí kulturního domu Michal Bedeč. 

Autor: Roman Cichocki

28.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nové automobily pro dobrovolné hasiče.
17

Hasiči se dočkali nových automobilů

Březovská radnice chystá rekonstrukci tamní pobočky pošty.

Infocentrum a podatelna míří na poštu

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Imperial vystavuje obrazy Dany Raunerové a Jana Součka

Karlovy Vary - První půle prázdnin patří v Galerii Imperial umělcům z Plzeňska, své obrazy zde vystavují Dana Raunerová a Jan Souček. Přestože netvoří žádný tvůrčí ani partnerský tandem, je v jejich životě i tvorbě mnoho společného.

PODÍVEJTE SE: Čtenáři Deníku posílají své houbařské úlovky

Západní Čechy - Chodíte rádi na houby? Pochlubte se svými úlovky. 

OBRAZEM: Velkolepé oslavy Den pro Ostrov se vydařily

Ostrov - Kovářské sympozium na počest J. C. F. Fischera, komentovaná prohlídka klášterního areálu s Viktorem Braunreiterem, koncert vážné hudby, obří klouzačka, spousty stánků s rozličným zbožím a celá řada atrakcí pro děti i dospělé. Navrch koncert skupin Spirituál kvintet a The Beatles revival. Taková byla velkolepá víkendová akce s názvem Den pro Ostrov v Zámeckém parku a jeho okolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení