VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tanec, hudba, hrané prohlídky, zuška nezahálí

Horní Slavkov – Řadu akcí i kulturních novinek připravuje pro veřejnost Základní umělecká škola Horní Slavkov.

28.4.2017
SDÍLEJ:

Velmi úspěšný je ZUŠ band Horní Slavkov, který bude reprezentovat ZUŠ v celostátním kole.Foto: ZUŠ Horní Slavkov

Ta od července 2015 využívá nejstarší historický objekt města – Pluhův dům – pro potřeby hudebního oboru. Objekt disponuje i koncertním sálem pro 140 diváků, který je vhodný ke konání jak kulturních akcí žáků nebo pedagogů ZUŠ, tak akcí určených široké veřejnosti.

„Nutno podotknout, že je tento sál velmi využívaný a konalo se zde již mnoho úspěšných kulturních pořadů. Mezi ně lze zařadit například koncert loketské skupiny Roháči, dále divadelní představení Divadla bez zákulisí S tvojí dcerou ne, pravidelně pořádaný Koncert ke Dni učitelů a samozřejmě interní koncerty, třídní přehrávky nebo mimořádné koncerty základní umělecké školy,” uvedl ředitel umělecké školy Jan Zapf.

V současné době se veřejnost může těšit na zcela nové kulturní aktivity. Dnes, tedy v pátek 28. dubna, se uskuteční výjimečný Komponovaný večer tance a klasické hudby. „Během tohoto večera se prolne soudobý výrazový tanec v podání žákyň tanečního oboru ZUŠ s doprovodnými skladbami autorů, jako je Paul de Senneville, Johann Sebastian Bach, Fryderyk Chopin, Johannes Brahms a jiní,” pozval ředitel. „Choreografie pro tento večer vytvořila se svými žáky vyučující tanečního oboru Markéta Kuttnerová, dále se představí Eliška Kaplanová – klavír, Alina Hlavatá – housle, Zuzana Kolářová – klarinet, Lukáš Peterka – violoncello, Dominik Glassl – klavír,” pokračoval.

Ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera připravuje škola hrané prohlídky Pluhova domu pod názvem Od sklepa až na půdu. „V rámci této netradiční prohlídky se návštěvníci dozvědí poutavou formou historická fakta o objektu a navštíví také historické sklepení budovy,” popsal Zapf. Kapacita prohlídky je 40 osob.

Poprvé si návštěvníci prohlídku užijí v rámci akce ZUŠ open, a to v sobotu 27. května 2017 od 16.00 a 17.00 hodin.

Autor: Redakce

28.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Císařské lázně.

K záchraně Císařských lázní má pomoci sbírka vyhlášená krajem

Hornický dům Sokolov
9

Opravy v Hornickém domě musejí prozatím počkat

Muž přeskočil plot a uštědřil sousedovi několik ran

Sokolov – Napadením vyvrcholily v Sokolově sousedské spory dvojice mužů. Jednomu z nich přetekly nervy, přeskočil plot a souseda fyzicky napadl.

Do Březové míří špička Biketrialu

Březová - Je to ideální sport pro mladé a odvážné kluky a holky

Když muž usnul, obrala ho zlodějka o 40 tisíc korun

Sokolov – Návštěvu ženy si devětačtyřicetiletý muž ze Sokolova jistě představoval jinak.

Památkáři: Nástěnné malby a fresky lze zachránit i z demolovaných domů,

Karlovarský kraj – Nutnost demolice zchátralých budov v obcích a městech nemusí vždy znamenat ztrátu hodnotných architektonických či uměleckých prvků, které se v těchto domech nacházejí. Platí to dokonce i o nástěnných malbách a freskách. Poukázal na to Národní památkový ústav v Lokti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení