VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHODOV

Chodov dostaví školu za 28 milionů korun

Chodov – Během letních prázdnin se město Chodov pouští do budování přístavby Základní školy J. A. Komenského ve Smetanově ulici. Jak uvedl mluvčí Chodova Martin Polák, souběžně budou ve stávající budově zrekonstruovány šatny a také sociální zařízení. Jde přitom o letošní nejvýznamnější investici města za více než 28 milionů korun.

Dvě dekády na vozíčku mu nebrání v tom, aby si užíval

Chodov - Zranění, které Ludvíku Jankovi změnilo celý život, ho nikdy nepřipravilo o entuziasmus. Téměř dvě dekády už sedí na vozíčku, a přesto si na prahu padesátky užívá život plnými hrstmi. Hraje hokej, jezdí na country festivaly a milované vandry. Neztrácí optimismus ani chuť do dalších dobrodružství. Ludvík je muž, který porazil své zranění a nepoddal se sebelítosti.

V herně přišel muž o peněženku

Chodov – Nepozornosti devětadvacetiletého muže využila v herně v Chodově o šest let starší zlodějka. Té nyní hrozí až dva roky vězení.

Na vlastní kůži zjistili, jaké je být slepý

Chodov – Vzali slepeckou hůl do ruky a na oči slepecké brýle. Už za pár vteřin byli dezorientovaní. Takové zkušenosti si včera odnesli návštěvníci Dne pro sociální služby, který se uskutečnil v Chodově na Sokolovsku.

Do Chodova na maraton akcí a také letní kino

Chodov – Celodenní maraton akcí čeká dnes obyvatele Chodova. Vše se odehraje ve Staroměstské ulici a jejím blízkém okolí.

Na pláži na Bílé vodě v Chodově se objeví pirátská loď

Chodov – Herní prvek v podobě pirátské lodě se ještě v průběhu letošní sezony objeví na pláži Bílé vody. Nahradí tak dosluhující strážní koš (na snímku), který dětem sloužil v posledních letech.

Z pokácených stromů jsou lavičky a lehátka se sluncem

Chodov – Mohutné stromy, které letos musely ustoupit chystané přístavbě Základní školy J. A. Komenského v Chodově, našly smysluplné využití. Město totiž nechalo jejich kmeny zpracovat na okrasné a praktické prvky, které poslouží na několika místech ve městě.

Dlažební kostka skončila ve výloze, výtržník v rukou policie

Chodov – Hození dlažební kostky do výlohy v Chodově může přijít jednatřicetiletého výtržníka draho. Nejenže bude muset uhradit škodu, navíc mu hrozí za poškození cizí věci a výtržnictví až dva roky vězení.

Kasírka padla za oběť zloději. Ten vyrazil krást ještě jednou

Chodov - Kasírka, uložená v zásuvce v chodovském baru, se stala lupem jednadvacetiletého zloděje.

Řidič dodávky se točil s autem přes střechu, škoda je půl milionu

Nové Sedlo – Nepřiměřená rychlost byla příčinou dopravní nehody, která se stala začátkem týdne na dálnici D6 u Nového Sedla.

V tendru na opravu školy ušetřil Chodov miliony

Chodov – Lacinější o téměř sedmadvacet milionů korun bude největší investiční akce Chodova. Tou je rozšíření Základní školy J. A. Komenského. Projekt zprvu počítal s náklady až 55 milionů korun. Výběrové řízení nakonec vyhrála firma, která nabídla v tendru cenu 28,2 milionu korun.

Dnes vyjíždí cyklobusy

Sokolovsko – Cyklisté mohou letos opět využít přepravu cyklobusy po celém Karlovarském kraji. Na trasy vyjedou už dnes a v provozu budou vždy o víkendech a svátcích až do 25. září. Jedna ze zastávek je také v Chodově.

Chodov zachrání hned patnáct historických hrobů osobností

Chodov - Staré a opuštěné hroby, kde jsou pochovány osobnosti Chodova, se dočkají rekonstrukce. Město totiž na doporučení městského historika prohlásilo celkem 15 hrobů za významná hrobová místa, což je první oficiální krok na cestě k jejich záchraně.

Nájemníkovi vyhrožoval muž s golfovou holí v ruce

Chodov – Z nebezpečného vyhrožování se bude před soudem zpovídat devětačtyřicetiletý muž z Chodova. Ten hned několikrát slovně napadal o devět let mladšího muže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení