VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHODOV

Cizinec měl doma padělaná eura i drogy

Chodov - Domovní prohlídka udělala konec za kariérou čtyřicetiletého padělatele bankovek.

I vaše kabelka může posloužit na dobrou věc

Karlovy Vary, Chodov - Už třetí ročník kabelkového veletrhu se uskuteční 3. a 4. prosince v karlovarském Becherplatzu. Výtěžek půjde na pomoc klientům Denního centra Mateřídouška v Chodově. Pokud tedy máte doma kabelku, která je stále hezká, ale už se vám nehodí, můžete ji věnovat, nebo si naopak přijdete na veletrh něco zakoupit. A veletrh nebude jen o kabelkách…

I tragédie je třeba si připomínat, aby se už neopakovaly

Chodov - „Viděl jsem už synagogu v plamenech, kolem ní dav civilistů a vojáků. Esesáci přivlekli k ohni skupinu karlovarských Židů. Civilisté na ně plivali, házeli kameny a volali: hoďte je do ohně." Křišťálová noc v roce 1938. Slova přímého pamětníka, lékaře Alfréda Gebharta, zazněla ve středu v podvečer ústy předsedy karlovarské židovské obce Pavla Rubína. I Chodov si čištěním kamenů zmizelých – stolpersteinů – připomněl hrůzy pogromu na židovské obyvatelstvo.

Na zvony přispěli i bývalí obyvatelé zaniklých obcí

Chodov - Chodovské zvony mají své příznivce i v Německu. Konkrétně ty, jejichž výroba se teprve chystá a na něž probíhá veřejná sbírka mezi obyvateli. Právě do ní přispěli i bývalí obyvatelé dnes už zaniklých obcí Smolnice a Nové Chalupy. Částku ve výši padesáti eur zaslali na radnici společně s děkovným dopisem.

Z železniční cisterny začala na nádraží v Novém Sedle unikat nebezpečná látka

Nové Sedlo – Nebezpečná látka unikla v neděli z železniční cisterny na vlakovém nádraží v Novém Sedle.

Chodov začal s demolicí domu na nádraží, nahradí ho nový parčík

Chodov – Od nádraží v Chodově zmizí roky chátrající objekt. Jeho demolice začala tento týden. Místo domu se mohou obyvatelé města těšit na nový oddechový parčík a zeleň.Zanedbaná budova přitahovala podle mluvčího Chodova Martina Poláka v posledních letech pozornost bezdomovců a vandalů.

V denním centru pomáhají klientům překonávat bariéry

Chodov - Posedět v restauraci, objednat si jídlo, zaplatit ho, nakupovat v supermarketech, jet se vykoupat do bazénu, vyrazit na procházku do lesa a třeba sbírat houby nebo cestovat letadlem. Pro většinu lidí běžné, někdy každodenní činnosti. Pro vozíčkáře, navíc s těžkým handicapem často velký problém. Přesto ani o tyto zkušenosti díky Dennímu centru Mateřídouška a jeho zaměstnancům nejsou připraveni.

Ulice Chodova zaplavuje odložený nábytek, hrozí vysoké pokuty

Chodov – Černé skládky, které tvoří zejména pohozené kusy nábytku, hyzdí ulice Chodova. Pracovníci tamních Chodovských technicko-ekologických služeb (CHOTES) jen kroutí hlavou, a to z toho důvodu, že město má otevřený sběrný dvůr hned sedm dní v týdnu. Za vytvoření skládky hrozí vysoké pokuty.

Přístavba školy už má první podlaží

Chodov – Přístavba Základní školy J. A. Komenského má už první nadzemní podlaží. Zástupci firmy i představitelé města po posledním kontrolním dni potvrdili, že stavba probíhá bez komplikací a podle plánu.

I handicapovaní dokážou vytvořit krásné věci

Chodov - Mají handicap, přesto vytvářejí krásné věci. Na prodejní výstavě v Městské galerii nabízejí klienti sociálně terapeutických dílen z Chodova a Sokolova své výrobky a sami si tak zároveň přispívají na akce, které pro ně pořádá Denní centrum Mateřídouška.

Kovovou násadou vypáčil garáž

Chodovsko – Za pomoci kovové násady se vloupal do garáže v obci u Chodova sedmadvacetiletý zloděj. Jak ukázalo policejní vyšetřování, není v krádežích žádným nováčkem.

Úředník chodovské radnice čelí obvinění ze zneužití pravomoci

Chodov – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Sokolově obvinili ze zneužití pravomoci úřední osoby třiapadesátiletého úředníka Městského úřadu v Chodově. Podle mluvčí sokolovské policie Kateřiny Krejčí vykonával činnosti, které patří do pravomoci jiné úřední osoby.

Hlavní cenou pro tanečníky bude Camp v Chorvatsku

Chodov - Možnost vytvořit zahajovací vystoupení pro finále v pražské Lucerně, deset tisíc korun a letos nově hlavní cena – pobyt pro deset tanečníků zdarma na Mia Beach Camp v Pakoštane v Chorvatsku. To jsou ceny, které získá vítěz letošního ročníku taneční soutěže Mia league. Jedním z měst, kde mohou soutěžící sbírat body, je i Chodov. Hlavními vítězi ročníku 2015 jsou tanečníci z chodovské skupiny Rytmus.

Situace se zlepšila. Lidé více používají reflexní prvky

Chodov - Buďte vidět, přežijete je název projektu, jehož podzimní ročník rozjíždí Středisko prevence kriminality při Městské policii Chodov. Strážníci v rámci výkonu své služby rozdávají vybraným účastníkům silničního provozu reflexní pásky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení