VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Na „čáře“ je zatím klid

Kraslice, Karlovarský kraj - Přes současnou situaci v Německu, kdy došlo k vlně násilných činů spojených s uprchlíky, se u nás zatím údajně nemáme čeho bát. Turisté mohou nadále bez větších problémů přecházet z Čech do Německa a zpět. Přes pár spíše náhodných vstupů cizinců na naše území je situace na hranicích klidná.

Kraslice přihlásily klidovou zónu do celonárodní soutěže

Kraslice - Zviditelnit a odměnit kvalitní dopravní řešení realizovaná v městech a obcích České republiky. Ta se poté mohou stát inspirací pro ostatní. Řeč je o soutěži, kterou pořádá Nadace Partnerství a do které se přihlásily i Kraslice se svým projektem. Město vybralo klidovou zónu vedle kostela.

Metaloví fanoušci míří do Kraslic

Kraslice - Na porci kvalitní tuzemské i zahraniční muziky se mohou těšit fanoušci, kteří v sobotu 6. srpna zamíří na Rockové sady v Kraslicích. Výběr kapel je letos opět zajímavý.

Německá policie vyšetřuje vraždu a žádá o pomoc

Kraslice / Karlovarský kraj - Ubodaný muž jezdil do příhraničních Kraslic

AKTUALIZOVÁNO

Úředník měl v Kraslicích legalizovat kradená auta, hrozí mu 12 let vězení

Kraslice – Vedoucího Odboru dopravy v Kraslicích na Sokolovsku stíhá policie ze zvlášť závažných zločinů zneužití úřední osoby a z legalizace výnosů z trestné činnosti. Ten měl podle policie přihlásit do provozu více než 30 vozidel, která byla odcizena v zahraničí, a některá měl přihlásit úmyslně omlazena. O případu v pátek informovala mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová.

Mladý muž se schoval před deštěm pod střechou, udeřil do něj blesk

Kraslice – Blesk, který se odrazil od okapu, zasáhl ve středu v Kraslicích mladého muže. A to v době, kdy se schoval pod střechu před silným deštěm.

Textilní firmu Car Trim koupil německý gigant, společnost Prevent

Kraslice – Textilní firma Car Trim v Kraslicích na Sokolovsku změnila majitele. Koupil ji německý gigant, společnost Prevent, která v Evropě zaměstnává v automobilovém průmyslu na 18 tisíc lidí.

Rockové sady nabídnou porci kvalitní muziky

Kraslice – Městské sady v Kraslicích se rozezní tóny metalové hudby při již 14.ročníku Rockových sadů. Ty se uskuteční už v sobotu 6. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na porci kvalitní tuzemské i zahraniční muziky.

Tým bikerů z Kraslic oživil závodění, myslí i na ty nejmenší

Kraslice – Vychovává talentované bikery. Vzorem jim přitom byli na jejich trati i mistři světa. Řeč je o týmu No Respect Racing Team z Kraslic. Ten se rozhodl oživit závodění na místní, na Sokolovsku ojedinělé trati.

Mladí rybáři o letních prázdninách nezahálí

Kraslice – Že rybaření není jen o sezení u vody, se přesvědčili mladí rybáři z Kraslic, kteří mají za sebou týdenní soustředění na Skalce. Během sedmi dní zúročili přímo u vody to, co se během roku učí v rybářském kroužku. Zároveň pak vyvrcholila celoroční soutěž mladých rybářů.

Festiválek na konci světa má již v Kraslicích své pevné kořeny

Kraslice – Festiválek na konci světa. To je kulturní akce, která má již své pevné kořeny v Kraslicích. Svědčí o tom sobotní odpoledne, kdy fandové folk a country muziky zaplnili zahradu kulturního domu, kde se festiválek konal. Více v rozhovoru s muzikantkou a pořadatelkou festivalu Alenou Boháčovou, frontmenkou skupiny Alison (na snímku).

Triatlon Kamil Trefil zdolala i batolata

Přebuz – Zatímco vítěz letošního ročníku recesistického mikrotriatlonu Kamil Trefil v Přebuzi na Sokolovsku byl v cíli za pouhých 46 minut, někteří závodníci si sáhli až na dno svých sil a závod zdolali za téměř tři hodiny.

Odvážlivci zdolají recesistický závod Kamil Trefil. Sáhnou si na dno sil?

Přebuz – Sáhnou si startující až na dno svých sil nebo si jen půjdou tradičně zaplavat, projet na kole a zaběhat si? To se uvidí už v sobotu při již tradičním recesistickém závodu Kamil Trefil, který odstartuje na rybníku v Přebuzi.

Blízké Sasko nabízí turistům světové unikáty

Sokolovsko/Sasko - Země, kterou stojí za to objevovat. Mnohý z nás může být překvapen, co na něj čeká opravdu pár kilometrů za česko-německými hranicemi. Z nabídky si vybere opravdu každý. Ať už ho zajímají auta, kosmonautika, krápníkové jeskyně, adrenalin, muzeum krajky, nejmodernější skokanský můstek v Evropě či největší cihlový most na světě. Kdo nemá k dispozici auto, může využít regionálního dopravce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení