VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Osudy Rotavy zachycuje kniha Kdo tu všechno byl

Rotava – Všední, ale i dramatické vzpomínky obyvatel Rotavy zachycuje nová kniha Kdo tu všechno byl, příběh Rotavy, kterou napsala Renáta Malá, spolupracující s nadací Bellum. Ta během tří let nasbírala příběhy tamních obyvatel.

V Boučí se zřítilo auto ze srázu, v Kraslicích narazil traktor do viaduktu

Kraslicko – Z několikametrového srázu se ve čtvrtek v ranních hodinách zřítilo auto v Boučí u Oloví. Prorazilo tam svodidla a zastavilo se po zřícení až o stromy.

Propuštěný sexuální delikvent se usadil v příhraničí, lidé neskrývají obavy

Klingenthal, Kraslice – Obyvatele příhraničí v Kraslicích na Sokolovsku znepokojila informace, že se do sousedního německého města Klingenthal přistěhoval sexuální delikvent B.M.B., který si v Německu odpykal trest za znásilnění jedenáctiletého chlapce a stejně staré dívky. Na sociální síti se objevila jeho fotografie, která patrně unikla z interní sítě policie ve Zwickau.

Sboristé si zazpívali v pražském Karlíně s Noidem

Sokolovsko – Dvou mimořádných koncertů se zpěvákem Václavem Noidem Bártou se účastnili žáci ZUŠ Horní Slavkov a ZUŠ Kraslice v pražském Hudebním divadle Karlín. Za doprovodu profesionální kapely zde vystoupily pěvecké sbory Coro Piccolo Horní Slavkov a Harmonie Kraslice.

Školáci nabízeli a prodávali, pro zvířátka

Kraslice – „Perníčky, zvonečky, vánoční cukroví." Znělo v pondělí odpoledne na nádvoří z úst školáků základní školy v Havlíčkově ulici v Kraslicích. Opět po roce připravili vánoční trhy a vžili se do role obchodníků. A to s jasným cílem. Utržit co nejvíce peněz, které v období Vánoc pomohou kočičímu útulku Konec toulání v Kraslicích a Záchranné stanici handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě. A dostane se i na školní zookoutek.

V lesích našli povalené hroby stovek vojáků

Jindřichovice – V lesích u Jindřichovic na Sokolovsku jsou pochovány stovky padlých Italů, Srbů a Rusů. Pochováni tam byli na území tehdejší rakouské monarchie během 1. světové války v blízkosti tehdejšího zajateckého tábora, který patřil k jedněm z největších. Lesní pohřebiště však dnes připomínají jen povalené náhrobky, poničené kříže a ohradníky. To se má ale změnit. Z místa se stane důstojné pohřebiště.

První jízdu do pekla jel Hurvínek, nyní vozí Šlechtična

Sokolovsko - Přes tři tisíce lidí se letos zúčastnilo Mikulášské jízdy, která nemá v republice obdoby. Do hřebenského pekla je vozila parní lokomotiva či historický autobus. Vše začalo v roce 1994, kdy historický vůz, zvaný slangově Hurvínek, vezl zhruba padesátku lidí a v lese na něj čekala jedna čertice s dvěma syny – malými čertíky.

Muzikálová zpěvačka vystoupila pro Ještěřice, chystají i vánoční koncert

Kraslice – Kostel Božího těla v Kraslicích rozezněla v sobotu hudba v podání muzikálové zpěvačky Kateřiny Herčíkové a jejích hostů. Ti tak na druhý advent podpořili Nadační fond Ještěřice.

Silně opilá řidička skončila po karambolu na zledovatělé silnici na střeše

Kraslice – Silně opilá řidička havarovala v sobotu v dopoledních hodinách na silnici za Kraslicemi.

Kraslice zabezpečí školy za miliony

Kraslice – Základní, mateřská a umělecká škola v Kraslicích budou bezpečnější. Město se pustí do pilotního projektu zabezpečení těchto objektů. V rozhovoru pro Deník to řekl starosta města Roman Kotilínek.

Srbský prezident uctil v mauzoleu tisíce padlých, byl prvním státníkem po králi

Jindřichovice – Unikátní mauzoleum v Jindřichovicích na Sokolovsku navštívil srbský prezident Tomislav Nikolić. Uctil tam památku vojáků, kteří zahynuli v tehdejším zajateckém táboře, který patřil k jedněm z největších v tehdejší rakouské monarchii. Uloženo tam je přes sedm tisíc malých rakví s exhumovanými kosterními ostatky vojáků, zejména Srbů, kterým mauzoleum také patří.

Kapela Alison potěší dvojkoncertem

Kraslice – Hraje v novém složení a zase se těší na své fanoušky. Pro ty připravila oblíbené vánoční koncerty. Kapela Alison z Kraslic zahájila advent v Chodově. Více v rozhovoru se zpěvačkou Alenou Boháčovou.

Ještěřice opět pomáhají, advent zahájil nadační fond koncertem

Kraslicko – Nadační fond Ještěřice opět pomáhal. Rozdělil další peníze, které nashromáždil během pořádání vlastních charitativních akcí. Podpořit činnost fondu může veřejnost i během adventu. Ten Ještěřice zahájily o víkendu benefičním koncertem v kostele v Bublavě.

Firma Hachtel se rozroste, v Kraslicích plánuje zaměstnat stovky lidí

Kraslice – Nové výrobní prostory postaví v Kraslicích na Sokolovsku německá společnost MHZ Hachtel. Rozšíří tak současný provoz v blízkosti tamního hraničního přechodu. Rodinná firma, jejíž kořeny sahají až do roku 1930 a která je jedničkou na evropském trhu ve výrobě zastiňovací techniky, koupila od města pozemky o rozloze téměř 16 tisíc metrů čtverečních. V budoucnu by tam mohla vzniknout ještě třetí výrobní hala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies