VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Květiny od kolumbárií musí pryč! V Kraslicích se zlobí, jinde zavedená praxe

Kraslice – Zveřejněná žádost správce hřbitova v Kraslicích, aby lidé neodkládali výzdobu na zem a neumísťovali držáky na urnové schránky, budí u některých návštěvníků místa posledního odpočinku nevoli. Žádost se již před časem objevila u vchodu místa posledního odpočinku.

Senior usnul za volantem, zastavily ho až dva stromy

Bublava - Patrně mikrospánek je příčinou dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek odpoledne na silnici mezi Kraslicemi a Bublavou.

Nejmenší městečko by neměnilo, o nejstarší urnu pečuje

Přebuz – V nejmenším městečku v Karlovarském kraji, v Přebuzi na Sokolovsku, hází lidé volební lístky do patrně nejstarší urny v republice.

Kraslice získaly i nástroj od slavného Saxe

Kraslice – Unikátní sbírka desítek hudebních nástrojů patří definitivně městu Kraslice. Jejich vlastníkem byl doposud Karlovarský kraj coby zřizovatel tehdejší v republice ojedinělé průmyslové školy výroby hudebních nástrojů. Kraj ale rozhodl o bezúplatném převodu cenné sbírky z 19. a 20. století, která dokumentuje vývoj tradiční výroby v Kraslicích.

Pyrotechnici likvidovali v centru Kraslic nalezený ruční granát

Sokolovsko – Granát, který se objevil v samém centru Kraslic, likvidovali ve středu odpoledne pyrotechnici. Na své zahradě u autobusového nádraží ho nalezl majitel tamního domu. Munice ležela v zemi desítky let.

Stanou se Kraslice vlastníkem opuštěných domů v centru? Koupí jen všechny naráz

Kraslice – Jaký bude osud opuštěných nemovitostí v samém centru Kraslic u náměstí T.G.M., které jsou v soukromých rukou? Už dlouhé roky tři na sebe navazující objekty chátrají a podle místních hyzdí střed města. Vlastníci se přitom k opravám nemají. Kraslice zvažují, že by domy odkoupily a zrekonstruovaly.

Svatováclavské slavnosti uložily městské sady k zimnímu spánku

Kraslice – Městské sady v Kraslicích, kde se pod širým nebem koná přes rok řada kulturních akcí, jsou po víkendu uloženy ke spánku. Sezónu uzavřely sobotní Svatováclavské slavnosti pod taktovkou Dechové hudby Horalka. Sady i letos navštívily stovky lidí, kteří se mohou těšit na příští nabitou sezónu.

Z opuštěných dílen vznikne zázemí pro pečovatelskou službu a byty

Kraslice - Nové zázemí pro terénní pečovatelskou službu a byty určené pro krizové situace vybuduje město Kraslice. Zastupitelé ve čtvrtek odsouhlasili koupi chátrající budovy v ulici Pod Nádražím, která v minulosti sloužila tehdejší průmyslové škole výroby hudebních nástrojů pro praktickou výuku.

Rodačka z Vietnamu je po letech konečně Češka, rodinu potkaly i těžké chvíle

Kraslice – Rodačka z Hanoje ve Vietnamu Ngoc Thuy Le se po sedmadvaceti letech strávených v České republice stala její občankou. Za tu dobu tu vychovala dva syny Sonyho a Longa. Život ale nebyl jen o radosti. Rodinu Le, které čeští známí říkají Jana, potkaly i těžké životní chvíle.

Slavnosti a jubilejní běh završí sezónu v sadech

Kraslice – Plná hudby a zábavy byla letošní kulturní sezóna v Městských sadech v Kraslicích. Ve velkém se ponese i rozloučení s ní, a to již nadcházející sobotu, kdy se v sadech pod taktovkou Dechové hudby Horalka uskuteční již 14. ročník Svatováclavských slavností.

Polikliniku Kraslice nekoupí, lékaři našli po nedohodě s městem jiného zájemce

Kraslice – Město Kraslice se nestane vlastníkem tamní soukromé polikliniky. Její vlastníci oznámili, že již s městem o odkupu jejich společnosti a objektu jediného zdravotnického zařízení v Kraslicích vyjednávat nebudou.

O víkendu na Olovskou pouť

Oloví – Mší svatou v kapli v Horním Oloví začne letošní Olovská pouť, která se uskuteční již v sobotu.

Řídil přes zákaz a ujížděl policii

Rotava – Usedl za volant přes vyslovený zákaz řízení, a navíc ujížděl před hlídkou policistů. Zákaz by mu přitom vypršel už na konci příštího měsíce.

Srdce slabším myslí na Mateřídoušku, Ještěřice chystají Kraslickou desítku

Sokolovsko – Sérii benefičních akcí plánuje po létě Nadační fond Ještěřice. Ten má za sebou další úspěšný ročník Srdce slabším a naplno se nyní věnuje přípravám vůbec prvního závodu Kraslická desítka. Lidé se pak mohou těšit na sérii koncertů a dalších akcí, díky kterým se plní konto nadačního fondu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies