VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Žesťové kvinteto míří do kraje, zahraje v Kraslicích

Kraslice - Žesťové kvinteto města Plzeň vystoupí v úterý 20. září od 19 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy v Kraslicích na Sokolovsku. V první polovině večera zazní hudba předních mistrů renesance a baroka. V druhé polovině programu si přijdou na své milovníci jazzu a filmové hudby. Žesťové kvinteto přiveze do hudebního města umělecký vedoucí souboru Jan Vitinger, který Deníku poskytl rozhovor.

Jak žít s vlky, poradí lidem odborníci

Krušné hory, Boží Dar - Vlci, rysi a jejich návrat do české krajiny budou hlavním tématem speciální veřejné projekce spojené s diskusí v zasedací místnosti božídarského městského úřadu.

Turisté si vandr kolem Kraslic nenechali ujít

Kraslice - Ani rozmary sobotního počasí neodradily nejvěrnější příznivce turistiky v Kraslicích. Ti vůbec nepřemýšleli o tom, že by si nechali ujít další ročník oblíbeného vandru kolem Kraslic. Akci pořádal Klub českých turistů – Tatran Kraslice.

Záchranná stanice se zabydluje v novém

Kraslice - Dobrovolnická Záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku se již naplno zabydluje v novém. Z původních prostor se po tehdejších neshodách s obcí přestěhovala jen o několik stovek metrů dál, kde již naplno ošetřuje desítky poraněných živočichů.

Na nejmladší rozhledně Cibulka přibyly nové lavičky

Oloví – Nejmladší rozhledna v Karlovarském kraji, Cibulka v Oloví na Sokolovsku, se těší zájmu turistů. Těm tam v nadmořské výšce 656 metrů letost přibyly nové stylové lavičky s nápisem Cibulka.

Kvůli vandalům omezilo Oloví přístup k novým herním prvkům

Oloví – Na uzavřenou bránu naráží rodiče dětí v Oloví u tamního zdravotního střediska, kde radnice nechala letos instalovat houpačky pro děti a fitness prvky.

Město připraví pozemky pro výstavbu rodinných domů, bude zájem?

Kraslice – Vůbec první lokalitu pro výstavbu nových rodinných domů připravuje ve své novodobé historii město Kraslice na Sokolovsku. Na Horním Předměstí nad bývalou městskou nemocnicí a na Novoveské vzniknou parcely hned pro 32 domů. Město zároveň počítá v rozpočtu s finanční podporou při výstavbách, a to s příspěvky ve výši padesáti tisíc korun.

Mladík sebral auto spící známé a po nehodě ujížděl před policií

Kraslice – Do pořádných problémů se v Kraslicích dostal třiadvacetiletý mladík, který před policisty ujížděl v autě, které sebral své známé.

Při záchraně zvířat pomůže speciální SOS box

Bublava – Naleznete poraněné zvíře, kterému se nemůže dostat okamžitá pomoc? Pak ho nově můžete dovézt do dobrovolnické Záchranné stanice handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku. Její správce přišel s nápadem instalovat u vstupu do stanice speciální SOS – animal box, který má fungovat podobně jako dětské babyboxy.

Charitativním během podpořily Street Games léčbu Martínka

Kraslice – Postavili se na start a hromadně oběhli ovál kolem centrálního hřiště při víkendových Street Games v Kraslicích. Charitativním během tak samotní sportovci a návštěvníci akce podpořili léčbu čtyřletého Martínka Pundy z Chodova, který trpí dětskou mozkovou obrnou a potřebuje intenzivní čtyřiadvacetihodinovou péči. Běh přitom zdolalo přesně 224 lidí.

Street Games budou plné sportu, zábavy i charity

Kraslice – Turnaj ve streetbalu dospělých a dětí, klání ve fotbálku, atraktivní dovednostní soutěže nebo exhibice. To je jen zlomek toho, co nabídne sobotní, v pořadí už šestý ročník Street Games v Kraslicích. Mimoto se bude i pomáhat potřebným a chybět nebude ani vystoupení kapel.

Obrazem: Zahájení školního roku v kraslických školách

Kraslice - Školáci dnes ráno zaplnili dva měsíce prázdné třídy

PBS Technics v Rotavě modernizuje výrobu, pronikla na čínský trh

Rotava – Součástí německého průmyslového holdingu Endurance Capital AG se stala firma PBS Technics z Rotavy na Sokolovsku, která se zabývá především výrobou protipovodňových zábran.

Milionovou pokutu za průtah soud znovu zrušil

Kraslice - Krajský soud v Brně už podruhé zrušil milionovou pokutu, kterou uložil Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje (KSÚS) Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Tendrem z roku 2007 na průtah Kraslicemi na Sokolovsku se bude ÚOHS znovu zabývat. Vyplývá to z informací na webu Krajského soudu v Brně.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies