Sobota/ BK Sokolov – SKB Strakonice 80:58 (18:16, 38:29, 54:45). Před sobotním utkáním v sokolovské sportovní hale nastaly technické problémy. Nejdříve vypadl na dvacet minut elektrický proud a poté nastaly potíže s časomírou. Vše se ovšem do osmnácté hodiny dalo do pořádku a utkání se Strakonicemi mohlo začít podle plánu.

Soupeř přijel pouze v pěti hráčích, protože Strakoničtí nemohli být v druholigové tabulce po tomto víkendu ani na lepším, ani na horším místě. „Tento fakt velmi ovlivnil přístup našich hráčů, kteří neustále podceňovali soupeře a nehráli dle našich představ. Bylo velmi těžké držet jejich soustředěnost,“ říká trenér BK Lukáš Šnobl. Ten si musel vybrat několik oddechových časů a v nich se věnovat především koncentraci na samotnou hru svých svěřenců a připomínání důležitosti výsledku zápasu.

Celé utkání sokolovští basketbalisté sice udržovali vedení, které ovšem nebyli schopni navýšit na dvouciferný rozdíl a udělat tak z duelu jednoduchou záležitost. Když už se to podařilo, přišly nesmyslné individuální chyby a rozdíl ve skóre byl opět minimální. „Vše se zlomilo až v poslední čtvrtině utkání, kdy už hostům zjevně docházely fyzické síly. Utkání tak skončilo jasným bodovým rozdílem, ovšem rozhodně se nejednalo o jednoduchý zápas,“ pokračuje Šnobl. Toto vítězství tak definitivně zaručilo sokolovským mužům udržení v soutěži.

Sestava a body BK: Stariat Jan 18, Radek Ježek 14, Milan Vážan 11, Jan Rosenbaum 11, Jiří Stariat 10, Jaroslav Smrčka 6, Pavel Havlík 4, Jaroslav Polák 3, Jiří Gróf 3, Ivo Sochovský, Jakub Tvrz.

Neděle/ BK Sokolov – Sršni Sokol Písek 75:65 (27:17, 41:39, 59:61). V nedělním utkání domácím prakticky o nic nešlo, přesto chtěli své letošní účinkování ve druhé lize mužů zakončit vítězstvím.

Trenér Lukáš Šnobl se v tomto utkání musel obejít bez bratrů Stariatů, kteří odjeli na utkání první ligy. „Oba startují celou sezónu za ambiciózní družstvo BK Levharti Chomutov, stejně jako rozehrávač Jaroslav Polák,“ osvětluje trenér Sokolova.
Poláka si ovšem trenér Šnobl na nedělní utkání ponechal. Písečtí si navíc sobotní prohrou v Karlových Varech zkomplikovali účast v první čtyřce, takže v Sokolově museli uspět.

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím basketbalistům, kterým se dařila především střelba ze střední a delší vzdálenosti. První čtvrtinu tak domácí jasně vyhráli desetibodovým rozdílem. Ve druhé čtvrtině se skóre na světelné tabuli začalo vyrovnávat. Domácí trenér dával všem svým přítomným hráčům rovnoměrně příležitost, což mělo za následek právě vyrovnání samotné hry.

Třetí čtvrtina utkání se velmi podobala té předchozí jak svým průběhem, tak rozdílem ve skóre. Písečtí se dokonce dostali před koncem této části hry do dvoubodového vedení. Vše tak opět měla rozhodnout až poslední část hry. „V té jednoznačně vévodili naši hráči, kteří svým výkonem především na obranné polovině nedali soupeři šanci, a mohli jsme tak utkání dotáhnout do úspěšného konce,“ pokyvuje spokojeně trenér Lukáš Šnobl.
V poslední čtvrtině utkání Sokolovští obdrželi první koš až po devíti minutách hry a Písečtí v této části proměnili pouhé dva koše, tedy čtyři body. To vše mělo za následek desetibodové vítězství a devátou výhru v letošní sezóně.

Sestava a body BK: Radek Ježek 24, Jan Rosenbaum 16, Jaroslav Smrčka 10, Jaroslav Polák 7, Milan Vážan 6, Pavel Havlík 5, Ivan Škývara 4, Ivo Sochovský 3, Jakub Tvrz, Jiří Gróf.