Herlings v Lokti s předstihem obhájil titul mistra světa MX2

Loket - Loketské serpentiny hostily závod světového šampionátu

5.8.2013

Jeffrey Herlings (vpravo) v Lokti oslavil titul mistra světaFoto: Zdeněk Plachý

Nizozemský motokrosař Jeffrey Herlings se stal v Lokti s předstihem mistrem světa ve třídě MX2. Teprve osmnáctiletý obhájce titulu vyhrál v české Grand Prix stejně jako vloni obě soutěžní jízdy a tři závody před koncem seriálu má v čele pořadí nedostižný náskok.

Tovární pilot KTM Herlings v Lokti potvrdil svoji současnou suverenitu. Ve čtrnáctém dílu šampionátu vybojoval dvanáctý double a celkem 25. a 26. vítězství v sezoně, dnes s náskokem 37, respektive 20 sekund, k tomu má na kontě jedno druhé a jedno třetí místo.

Druhý muž průběžného pořadí Jordi Tixier z Francie dojel v Lokti dvakrát pátý a ztrácí na staronového šampiona 177 bodů. Ve hře jich je už jen 150.

Na startu MX2 nebyl žádný český jezdec, v královské MX1 obsadil František Smola v první jízdě šestnácté místo v pouze dvacetičlenném startovním poli. Získal přitom skalp Slovince Klemena Gerčara (17.), lídra šampionátu MX3, ve kterém patří Smolovi páté místo a v němž je druhý Martin Michek.

První závod MX1 ovládlo trio Belgičanů v pořadí Clement Desalle, Kevin Strijbos, Ken De Dycker, čtvrtý skončil šestinásobný mistr světa a lídr celkového pořadí Antonio Cairoli z Itálie. Ve druhé jízdě Desalle zopakoval první místo a stal se vítězem české Grand Prix ve třídě MX 1.

Ve vložených závodech mistrovství Evropy obsadil Filip Neugebauer šesté místo ve třídě do 250 ccm, v juniorských stopětadvacítkách dojel Martin Krč sedmý.(čtk, zpa)

Autor: Redakce

5.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ve velkém sále Pluhova domu v půdních prostorách se konají koncerty. Zahráli tu i Roháči svůj vánočák.