Tradiční loučení se závodní sezonou horských kol přilákalo jen dvacítku nejvěrnějších. Podobně jako v předchozích letech mělo loučení se sezonou formu MTB časovky jednotlivců. Připravena byla na mírně inovované trati v zalesněném prostoru kolem Bílé skály mezi obcemi Čankov a Mezirolí, okruh o délce 6,6 km s převýšením 190 metrů se jel dvakrát.

V souboji s chronometrem zajel vůbec nejlépe Michal Ficenec ze Slavie Karlovy Vary, který v čase 45 minut a 14 vteřin vyhrál nejenom svoji kategorii kadetů, ale i absolutně. Druhý nejrychlejší čas zajel vítěz hlavní kategorie mužů do 29 let Ondra Vataščin v dresu ostrovského Czech Teamu, který na vítěze ztrácel dvě minuty a 42 vteřiny. Třetí byl se ztrátou tří vteřinek na stříbrný post vítěz mladších veteránů ´Tukan´ Petr Fábera a čtvrtý nejrychlejší byl vítěz nejstarších veteránů Zdeněk Bartoš v barvách karlovarského Theosportu.

Bahno, pořadí podle kategorií

Muži do 29 let: 1. Ondřej Vataščin (Czech Team Ostrov), 2. Martin Szewieczek (Tukani), 3. František Klingora (CzechTeamOstrov).
Muži nad 30: 1. Petr Fábera, 2. Jakub Puš (oba Tukani), Jan Brožek (Nejdek).
Muži nad 40: 1. Michal Ficenec (Slavia KV), 2. Martin Sýkora (Baustav MTB), 3. PetrKulmon( Karlovy Vary).
Muži nad 50: 1. Zdeněk Bartoš (Theosport), 2. Miloslav Sazima (Sport Blažek), 3. Jiří Puš (Tukani). Kadeti: Jakub Ficenec (Slavia KV).
Ženy: 1. Martina Mtelková (AM bike no limits); veteránky: 1. Monika Kulmonová (Karlovy Vary), 2. Jaroslava Vnuková (Topesto Praha).
Starší žákyně: 1. Karolína Poláková (Team Bike Březová)