VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Minikáristky ze Sokolovska vystoupaly na stupně vítězů

Litoměřice, Bělá pod Bezdězem – Dějištěm dalšího, již třetího kola Poháru České republiky minikár se staly Litoměřice, závodem Memoriál Miroslava Pejsara. A ve velmi dobře naplněném startovním poli si dobře vedli i závodníci z Oloví.

31.5.2010
SDÍLEJ:

Markéta Opolská (vpravo) obsadila ve své kategorii třetí místo.Foto: Deník


V kategorii M5 dosáhl na umístění v prvé desítce Jaroslav Opolský, když obsadil 9. místo, v kategorii M4 vybojovala další cenné body do celkového hodnocení Marcela Opolská pátým místem. Své umístění z prvého kola zopakovala v kategorii M3D Markéta Opolská, když jí opět ze 4. místa na stupně vítězů chyběly jen setinky vteřiny. V kategorii M0 si Kristýna Opolská nerozuměla se záludnostmi slalomových úseků a kvůli tomu obsadila desáté místo, polepšil si nováček letošní sezony Jakub Opolský, když obsadil 14. místo, a prvý dokončený závod znamenal pro Victorii Opolskou 16. místo.

Na neděli připravili pořadatelé pro minikárové závodníky již tradiční Velkou cenu Kovobelu, která sestává ze čtyř disciplín a představuje pro závodníky absolvování minimálně osmi závodních jízd na čtyřech různých a do značné míry atypických tratích. Do závodu ze zdravotních a technických důvodů nastoupila pouze trojice olovských závodníků. Marcela Opolská ve své kategorii obsadila stejně jako v sobotu 5. místo, když při rovnosti součtu umístění z jednotlivých disciplín ji o lepší umístění připravila až pomocná kritéria.

V kategorii M0 překvapila vyrovnanými výkony na všech tratích Kristýna Opolská. Teprve poražená bójka v její závěrečné, desáté jízdě rozhodla o tom, že nevystoupila na stupně vítězů a zbylo na ni „pouze“ 4. místo, které je jejím dosud nejlepším výsledkem. Snahu a bojovnost prokázal i nejmladší zástupce olovského týmu Jakub Opolský, když v závěrečném hodnocení převzal cenu za velmi pěkné osmé místo.
Uplynulá sobota patřila závodu 4. kola PČR v Bělé pod Bezdězem. A zde se opět dařilo přes nepřízeň počasí zástupcům Sokolovska. Závod totiž nepříznivě ovlivnila bouřka i s kroupami, která zapříčinila, že převážná část startujících jela na suché trati pouze dvě závodní jízdy, nejmenší pak jeli pouze jednu suchou jízdu.

V kategorii M5 se opět prosadil do prvé desítky Jaroslav Opolský, který obsadil 8. místo, Michal Fialka z AMK Chodov se umístil ve druhé polovině startovního pole, na 17. místě. Marcela Opolská potvrdila letošní velmi dobrou formu a příslušnost k prvé šestce pátým místem. Překvapila děvčata v kategorii M3D, když za vítěznou Michaelou Bohačíkovou z MK Hlubočky vystoupily na stupně vítězů i druhá Michaela Fialková z Chodova a třetí Markéta Opolská z Oloví, cenné body do hodnocení Poháru ČR za 5. místo si odvezla do Chodova i Lenka Fialková. Déšť nepříznivě ovlivnil výkony olovských benjamínků v kategorii M1, neboť tito na mokré trati jeli poprvé. Kristýna Opolská po „hodinách“ obsadila ve dvacetičlenném startovním poli 12. místo, Victorie Opolská 14. místo a čtyřletý Jakub Opolský kvůli penalizaci za chybu ve slalomovém úseku 17. místo.

Poslední květnový víkend se přesune minikárový konvoj k bojům o Pohár České republiky na sever Čech. Po sobotním závodě 5. kola v Jablonci nad Nisou se v neděli přesunou do Okrouhlé u Nového Boru a body za 6. kolo PČR budou připsány aktérům závodu o Pohár starosty Okrouhlé a Crystalexu Nový Bor.

Autor: Zdeněk Plachý

31.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Krásenskými slavnostmi se rozloučí s létem

Krásno – Ať se nám to líbí, nebo ne, léto i prázdniny pomalu spějí ke svému závěru. A řada měst a obcí chystá řádné rozloučení.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení