Střelci pistolových disciplín se zúčastnili Jarní ceny Dukly Plzeň. Tato soutěž byla zároveň kontrolním závodem reprezentace ČR a širšího výběru, kde jako závodníci sledovaní Českým střeleckým svazem soutěžili i junioři Jana Lorencová a Jan Klepáček.
V královské disciplíně, libovolné pistoli na 50 metrů, obsadil Jan Klepáček pěkné 4. místo nástřelem 525 bodů a 7. místo získal i ve sportovní pistoli 30+30 ran na 25 metrů se ziskem 559 bodů. Jana Lorencová ve stejné disciplíně i kategorii obsadila 4. místo výborným nástřelem 567 bodů a tím si polepšila svůj osobní rekord.
Oba mladí střelci mají dobré vyhlídky dostat se do výběru reprezentace, účastnit se výjezdů na mezinárodní závody juniorů a prokázat své schopnosti mezi nejlepšími evropskými střelci.
Svou střeleckou kondici oba junioři dokazovali i o uplynulém víkendu v Brně, kde od pátku do neděle probíhalo 1. kolo Českého poháru pořádaného Českým střeleckým svazem pro nejlepší nominované střelce republiky.
Český pohár má čtyři kola, dvě se budou konat na střelnici v Brně a dvě kola proběhnou v Plzni. Jsou hodnocena jednotlivě, ale i celkově po skončení všech čtyř kol. Program kol je během tří dnů nabitý, neboť některé disciplíny se střílí dvakrát.
Sokolovské mládeži se dařilo. Jana Lorencová se ve vzduchové pistoli umístila na 2. místě nástřelem 377 bodů a finálovým závodem 96,6 bodu. Zároveň si tím vytvořila svůj nový osobní rekord. Ve sportovní pistoli 30+30 ran se umístila jednou na výborném 2. místě, po napínavém rozstřelu, s minimální ztrátou dvou bodů na vítězku. Nastřílela 561 bodů. Ve druhém závodě obsadila po provedené chybě během závodu 6. místo nástřelem 544 bodů.
Jan Klepáček obsadil výborné 2. místo ve sportovní pistoli nástřelem 562 bodů, pěkné 5. místo ve vzduchové pistoli nástřelem 564 bodů, finále 95,4. V náročné královské disciplíně, libovolná pistole na 50 metrů, obsadil 7. a 6. místo nástřely 513 a 514 bodů.
Českého poháru se zúčastnila rovněž Eva Polívková v kategorii žen a obsadila 4. místo ve vzduchové pistoli 40 ran nástřelem 367 bodů a finálovým závodem 96,4 bodu.
Oba mladí střelci budou tento týden prokazovat své střelecké umění na mezinárodních závodech v Plzni, kde proběhne za účasti 30 zemí Grand Prix Osvobození.