VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Když už marodit, tak komfortně

Karlovarský kraj - Nová okna, podlahy, stropy a výmalba, ale především sociální zázemí, tedy nové koupelny a toalety vybudované přímo na pokojích. Takový komfort budou mít k dispozici pacienti oddělení traumatologie a gynekologicko-porodního oddělení krajské nemocnice v Karlových Varech. Opravu devíti pokojů v pavilonu B financoval Karlovarský kraj ze svých zdrojů a celkem vyšla na tři miliony korun. Vedení Karlovarské krajské nemocnice i krajského úřadu ocenilo především krátkou dobu rekonstrukce. Firma ji provedla v letních měsících během čtyř týdnů.

30.8.2014
SDÍLEJ:

PACIENTI na traumatologii a gynekologicko-porodnickém oddělení karlovarské nemocnice budou mít vyšší komfort. Moderní zázemí získaly i sestry (na snímku Jana Štulíková). Foto: Foto Deník Ivana Kalinová

„Chtěli jsme co nejméně zatížit běžný chod nemocnice a nekomplikovat pacientům hospitalizaci. Stavební akce byla proto časově velmi náročná, bylo nutné nově provést také veškeré elektroinstalace na pokojích a rozvody kyslíku," vysvětlil krajský náměstek Martin Havel (ČSSD). Podle generálního ředitel KKN Josefa Märze je pro KKN stále na prvním místě kvalita vlastní zdravotní péče, kterou nemocnice poskytuje, ale zároveň chce pacientům nabízet příjemné prostředí. Totéž zopakoval Tomáš Semerád, primář gynekologicko-porodnického oddělení. Ten ocenil i nový pooperační pokoj pro maminky, které porodí císařským řezem a jejich stav musí být po zákroku pečlivě monitorován. „Po dobu oprav jsme navíc nemuseli omezit provoz. Malé výkony jsme prováděli bez problémů, to jsme vyřešili s chirurgickým oddělením, a zvládli jsme i péči o nedonošené novorozence. Pouze sedm pacientů jsme převezli kvůli vážnějšímu stavu do jiných nemocnic a složitější zákroky o měsíc odložili," vysvětlil primář Semerád.

Také primář chirurgie Pavel Novotný ocenil práci stavbařů a rekordní čas opravy. I pacienti tohoto oddělení tak na pokojích získali vyšší komfort a zdravotní sestry zase daleko kvalitnější podmínky k práci.

Tím ale obnova karlovarské nemocnice nekončí.

„Jsou připraveny stavební úpravy v pavilonu C, kde je třeba vyměnit stoupací vedení zdravotechnických instalací. Práce se plánují na závěr roku, protože jsou náročné na odstávky dotčených zdravotnických provozů," vysvětlil krajský náměstek Martin Havel. Součástí už dokončených oprav měla být i výměna dosluhujících balkonů. Jejich oprava ale byla posunuta a zahrnuta do připravované centralizace lékařské péče v nemocnici. Na tento projekt by chtěl kraj získat evropskou dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad.

„Centralizace lékařské péče by znamenala přestěhování oddělení nemocnice ze starých a chátrajících budov do hlavních pavilonů. Žadatelem o dotaci je Karlovarský kraj a chtěli bychom získat 100 milionů," doplnil Miloslav Čermák (ČSSD), krajský náměstek pro zdravotnictví. A doplnil, že kraj je proto žadatelem o dotaci z ROP Severozápad, protože je majitelem budov v nemocničním areálu.

Náročný projekt centralizace Pavilonu akutní medicíny bude stát ale více než 100 milionů korun. Kraj proto z vlastních zdrojů plánuje uvolnit ještě třicet šest milionů korun.

Po dokončení se pod vedením KKN a Karlovarského kraje dostane pacientům potřebné zdravotnické péče v odpovídajících moderních prostorách, komfortnější zázemí budou mít i lékaři, sestry a další personál.

Autor: Ivana Kalinová

30.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Český národní tým si bez větších problémů poradil s výběrem Severního Irska (v černém).
23

Češi smázli Severní Iry ve třech setech a v suchém tričku

Žáci se na vlastní kůži ocitli v soudním procesu.

Žáci se na vlastní kůži ocitli v soudním procesu

Sokolov hledá téměř 40 dětí

Sokolov – Sokolovské školky postrádají 38 dětí s trvalým pobytem ve městě, které dle nového školského zákona měli rodiče nahlásit k zápisům. Tím, že tak neučinili, dopouští se přestupku dle školského zákona.

Taxi pro zákazníky nedojelo, srazilo se s opilým řidičem

Kraslice – Opilý řidič, který nadýchal 2,33 promile, se srazil o víkendu v Kraslicích s vozem taxislužby. A i když nehodu nezpůsobil, čekají ho pořádné nepříjemnosti. Ukázalo se totiž, že byl silně opilý. Navíc z místa nehody ujel.

Zloději zabavili prodavačku a sebrali 400 balíčků žvýkaček

Sokolov – Na čtyři stovky balíčků žvýkaček odcizili v obchodě v Sokolově dva zloději ve věku 35 a 39 let. Ukázalo se přitom, že na svědomí mají i další krádež.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies