VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Když už marodit, tak komfortně

Karlovarský kraj - Nová okna, podlahy, stropy a výmalba, ale především sociální zázemí, tedy nové koupelny a toalety vybudované přímo na pokojích. Takový komfort budou mít k dispozici pacienti oddělení traumatologie a gynekologicko-porodního oddělení krajské nemocnice v Karlových Varech. Opravu devíti pokojů v pavilonu B financoval Karlovarský kraj ze svých zdrojů a celkem vyšla na tři miliony korun. Vedení Karlovarské krajské nemocnice i krajského úřadu ocenilo především krátkou dobu rekonstrukce. Firma ji provedla v letních měsících během čtyř týdnů.

30.8.2014
SDÍLEJ:

PACIENTI na traumatologii a gynekologicko-porodnickém oddělení karlovarské nemocnice budou mít vyšší komfort. Moderní zázemí získaly i sestry (na snímku Jana Štulíková). Foto: Foto Deník Ivana Kalinová

„Chtěli jsme co nejméně zatížit běžný chod nemocnice a nekomplikovat pacientům hospitalizaci. Stavební akce byla proto časově velmi náročná, bylo nutné nově provést také veškeré elektroinstalace na pokojích a rozvody kyslíku," vysvětlil krajský náměstek Martin Havel (ČSSD). Podle generálního ředitel KKN Josefa Märze je pro KKN stále na prvním místě kvalita vlastní zdravotní péče, kterou nemocnice poskytuje, ale zároveň chce pacientům nabízet příjemné prostředí. Totéž zopakoval Tomáš Semerád, primář gynekologicko-porodnického oddělení. Ten ocenil i nový pooperační pokoj pro maminky, které porodí císařským řezem a jejich stav musí být po zákroku pečlivě monitorován. „Po dobu oprav jsme navíc nemuseli omezit provoz. Malé výkony jsme prováděli bez problémů, to jsme vyřešili s chirurgickým oddělením, a zvládli jsme i péči o nedonošené novorozence. Pouze sedm pacientů jsme převezli kvůli vážnějšímu stavu do jiných nemocnic a složitější zákroky o měsíc odložili," vysvětlil primář Semerád.

Také primář chirurgie Pavel Novotný ocenil práci stavbařů a rekordní čas opravy. I pacienti tohoto oddělení tak na pokojích získali vyšší komfort a zdravotní sestry zase daleko kvalitnější podmínky k práci.

Tím ale obnova karlovarské nemocnice nekončí.

„Jsou připraveny stavební úpravy v pavilonu C, kde je třeba vyměnit stoupací vedení zdravotechnických instalací. Práce se plánují na závěr roku, protože jsou náročné na odstávky dotčených zdravotnických provozů," vysvětlil krajský náměstek Martin Havel. Součástí už dokončených oprav měla být i výměna dosluhujících balkonů. Jejich oprava ale byla posunuta a zahrnuta do připravované centralizace lékařské péče v nemocnici. Na tento projekt by chtěl kraj získat evropskou dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad.

„Centralizace lékařské péče by znamenala přestěhování oddělení nemocnice ze starých a chátrajících budov do hlavních pavilonů. Žadatelem o dotaci je Karlovarský kraj a chtěli bychom získat 100 milionů," doplnil Miloslav Čermák (ČSSD), krajský náměstek pro zdravotnictví. A doplnil, že kraj je proto žadatelem o dotaci z ROP Severozápad, protože je majitelem budov v nemocničním areálu.

Náročný projekt centralizace Pavilonu akutní medicíny bude stát ale více než 100 milionů korun. Kraj proto z vlastních zdrojů plánuje uvolnit ještě třicet šest milionů korun.

Po dokončení se pod vedením KKN a Karlovarského kraje dostane pacientům potřebné zdravotnické péče v odpovídajících moderních prostorách, komfortnější zázemí budou mít i lékaři, sestry a další personál.

Autor: Ivana Kalinová

30.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Krásenskými slavnostmi se rozloučí s létem

Krásno – Ať se nám to líbí, nebo ne, léto i prázdniny pomalu spějí ke svému závěru. A řada měst a obcí chystá řádné rozloučení.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení