VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový sběrný dvůr uleví životnímu prostředí

Nové Sedlo - Nový sběrný dvůr je vybaven kamerovým systém, občané doufají, že to pomůže snížit počet krádeží

22.1.2014
SDÍLEJ:

OBČANŮM Nového Sedla se sběrný dvůr zatím zamlouvá. Rádi by ale, kdyby se díky kamerovému systému snížil počet krádeží kovů.Foto: Štěpánka Tupá

Životnímu prostředí v Novém Sedle má ulevit nově otevřený sběrný dvůr. Vedení města doufá, že moderně vybavený dvůr přiměje občany k větší zodpovědnosti a pomůže jim tak částečně vyřešit problém s narůstajícím počtem černých skládek. Výstavbu sběrného dvora se navzdory komplikacím s nestabilním podložím podařilo dokončit podle plánu do konce roku 2013.

„Výstavba sběrného dvora zahrnovala především nové odvodnění včetně přepadu vodní nádrže. Novinkou jsou i nové zpevněné plochy. S těmi vyvstal největší problém, neboť se ukázalo, že zdejší podloží je velmi nestabilní, a bylo nakonec potřeba sanovat mnohem větší plochu, než jsme původně očekávali," vysvětloval starosta Nového Sedla Martin Loukota. Přesto se stavbu podařilo zkolaudovat 19. prosince. Zahájena byla v červnu roku 2013. „Dále jsou zde nové asfaltové plochy, kompletní oplocení, buňka pro obsluhu s váhou a počítačovým vybavením, kontejnery. A kamerový systém," vyjmenoval Loukota. Kamery ocenili občané města především. „Už bylo načase. Doufáme, že se konečně přestanou množit krádeže kovů, jak bylo poslední dobou zvykem," krčí rameny Karel, zdejší obyvatel. „Sběrný dvůr jinak zatím vypadá moc pěkně, snad splní svůj účel," dodal. Podle starosty je ale hlavním účelem nového sběrného dvora ulehčit životnímu prostředí a napomoct k jeho ochraně. „Město se dlouhodobě potýká s problémem neustálého vzniku černých skládek. Jejich likvidace nadměrně zatěžuje rozpočet města. Doufáme tedy, že se občané stanou zodpovědnějšími a budou sběrný dvůr naplno využívat," tvrdí Loukota.

Sběrný dvůr byl třetí velkou investiční akcí města za rok 2013. Městský rozpočet vyšel na necelých 900 tisíc korun, zbylé téměř 4 miliony se městu podařilo získat z dotací Ministerstva životního prostředí. Občané Nového Sedla se v minulém roce dočkali i zateplení budovy mateřské školy a částečné revitalizace místního sídliště. Přibyla parkovací místa, osvětlení i prostory pro vyžití dětí. Druhá etapa jeho obnovy by v případě kladného vyřízení žádosti o dotaci měla být zahájena už letos.

Autor: Štěpánka Tupá

22.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Krásenskými slavnostmi se rozloučí s létem

Krásno – Ať se nám to líbí, nebo ne, léto i prázdniny pomalu spějí ke svému závěru. A řada měst a obcí chystá řádné rozloučení.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení