VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Půl roku: Policisté se nenudili

SOKOLOVSKO - Policejní statistika

27.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Kasal

Policisté se po půl roce práce ohlédli za svými výsledky. První pololetí roku 2008 a jejich každodenní úsilí přinesly své ovoce. Dalo by se říci, že se na Sokolovsku začíná jednat téměř o tradici, neboť již desátým rokem se tu policisté drží na nejvyšší příčce úspěšnosti v boji s kriminalitou. Výsledkem jejich práce jsou dva zajímavé aspekty: řadu let za sebou klesá na Sokolovsku kriminalita a zároveň stoupá počet objasněných případů.
V prvním pololetí roku 2008 řešili sokolovští policisté celkem 1 453 trestných činů, z čehož 1 025 úspěšně objasnili.

Právě tato 70,54% objasněnost vyhoupla strážce zákona opět na první místo v rámci celé republiky. O tom, že kriminalitě se na Sokolovsku nedaří, svědčí i fakt, že policisté za stejné období loňského roku řešili o 82 trestných činů více, a to jak násilného, tak majetkového charakteru.
Počet krádeží a vloupání, které obyvatele regionu trápí nejvíce, oproti loňskému roku poklesl o 113 případů. Rázný pokles se projevil také díky častým policejním akcím, a to především v případech vloupání do motorových vozidel a jejich odcizení. Ve 12 případech z 19 pak usvědčili policisté pachatele vloupání do bytu.

Z celkového průzkumu veřejného mínění, který si policisté na Sokolovsku udělali, vyznělo, že se zde občané cítí čím dál více bezpečněji.
S problematikou domácího násilí jsou podle slov vedoucí intervenčního centra sokolovští policisté velmi dobře seznámeni, což dokazuje také používání nového institutu vykazování násilníka na deset dnů.

Za první pololetí roku 2008 tak policisté ochránili už dvacet obětí a s Intervenčním centrem v Sokolově, kde jsou na domácí násilí přímo školení specialisté, velmi úzce spolupracují.

Čím dál častěji se policisté setkávají s řidiči, kteří nemají příslušné oprávnění, nebo dokonce mají zákaz řízení motorových vozidel (159). Vrcholem nedbalosti v dopravě je požívání alkoholu řidiči. Ve 128 případech se jednalo o přestupek, ale ve 153 bylo jejich jednání kvalifikováno jako trestný čin, což je podle názoru policistů za půl roku alarmující číslo. Celkem 54 podnapilých řidičů totiž způsobilo dopravní nehodu.
Velký dík patří také občanům, kteří nejsou lhostejní a pomáhají nám při naší práci, při objasňování případů a dopadení pachatelů. Policisté se budou i nadále snažit o to, aby se lidé na Sokolovsku cítili bezpečně.

autorka je mluvčí PČR Sokolov

Místo události:
27.7.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vojta Kiďák Tomáško. Foto:

Sedmdesátiny oslaví Vojta Kiďák se svými přáteli i na hradě Loket

Námětem cvičení složek IZS bude dopravní nehoda, kdy jeden z automobilů přepravuje infekční materiál.

Hasiči si prověří při cvičení nový systém

OBRAZEM: Sokolov slaví po čtrnácti zápasech výhru

Sokolov - Dlouhé čekání hornického celku ze západu Čech na tříbodový zisk skončilo.

Když budou spokojeni lidé, pak i já a se mnou i celá koalice, říká hejtmanka

Karlovarský kraj – Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje (ANO), řídí se svým týmem region, který má řadu problémů. Už po nástupu do funkce avizovala, že je připravena se poprat se všemi potížemi, krajský úřad otevřít lidem i starostům, všem nejen naslouchat, ale také jejich trable řešit.

Chodováček oslaví Den Země. Vybrané vstupné získá Drosera

Chodov – Ekocentrum Chodováček při ZO ČSOP Chodov pořádá v sobotu 22. dubna od 13.13 hodin v areálu ČSOP Zahrádkářská kolonie u Bahňáku oslavu Dne Země.

Bude chátrající Chebský most vyhlášen kulturní památkou?

Karlovy Vary – Je to paradox. Chebský most v centru Karlových Varů sice chátrá čím dál více, ale jeho opravu blokuje návrh na vyhlášení technické kulturní památky. Kdo jej podal, to není známo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies