VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Půl roku: Policisté se nenudili

SOKOLOVSKO - Policejní statistika

27.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Kasal

Policisté se po půl roce práce ohlédli za svými výsledky. První pololetí roku 2008 a jejich každodenní úsilí přinesly své ovoce. Dalo by se říci, že se na Sokolovsku začíná jednat téměř o tradici, neboť již desátým rokem se tu policisté drží na nejvyšší příčce úspěšnosti v boji s kriminalitou. Výsledkem jejich práce jsou dva zajímavé aspekty: řadu let za sebou klesá na Sokolovsku kriminalita a zároveň stoupá počet objasněných případů.
V prvním pololetí roku 2008 řešili sokolovští policisté celkem 1 453 trestných činů, z čehož 1 025 úspěšně objasnili.

Právě tato 70,54% objasněnost vyhoupla strážce zákona opět na první místo v rámci celé republiky. O tom, že kriminalitě se na Sokolovsku nedaří, svědčí i fakt, že policisté za stejné období loňského roku řešili o 82 trestných činů více, a to jak násilného, tak majetkového charakteru.
Počet krádeží a vloupání, které obyvatele regionu trápí nejvíce, oproti loňskému roku poklesl o 113 případů. Rázný pokles se projevil také díky častým policejním akcím, a to především v případech vloupání do motorových vozidel a jejich odcizení. Ve 12 případech z 19 pak usvědčili policisté pachatele vloupání do bytu.

Z celkového průzkumu veřejného mínění, který si policisté na Sokolovsku udělali, vyznělo, že se zde občané cítí čím dál více bezpečněji.
S problematikou domácího násilí jsou podle slov vedoucí intervenčního centra sokolovští policisté velmi dobře seznámeni, což dokazuje také používání nového institutu vykazování násilníka na deset dnů.

Za první pololetí roku 2008 tak policisté ochránili už dvacet obětí a s Intervenčním centrem v Sokolově, kde jsou na domácí násilí přímo školení specialisté, velmi úzce spolupracují.

Čím dál častěji se policisté setkávají s řidiči, kteří nemají příslušné oprávnění, nebo dokonce mají zákaz řízení motorových vozidel (159). Vrcholem nedbalosti v dopravě je požívání alkoholu řidiči. Ve 128 případech se jednalo o přestupek, ale ve 153 bylo jejich jednání kvalifikováno jako trestný čin, což je podle názoru policistů za půl roku alarmující číslo. Celkem 54 podnapilých řidičů totiž způsobilo dopravní nehodu.
Velký dík patří také občanům, kteří nejsou lhostejní a pomáhají nám při naší práci, při objasňování případů a dopadení pachatelů. Policisté se budou i nadále snažit o to, aby se lidé na Sokolovsku cítili bezpečně.

autorka je mluvčí PČR Sokolov

Místo události:
27.7.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jeden z autorových výtvorů

Thomas May vystavuje v sokolovském klášteře trávu

Historická část keramické školy v Karlových Varech není v nejlepší kondici. Zvláště část, kde jsou byty, je v havarijním stavu. Lidé je proto museli opustit a patrně se zpět už nevrátí.
12

Opusťte byty, dům padá!

Fortuna FNL: Sokolovskému Baníku zajistil ve Vlašimi záchranu jediný úspěšný střelec duelu Glaser

Vlašim, Sokolov – Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Fanoušci sokolovského Baníku mohou řádně jásat. Nejdůležitější utkání ve své druholigové historii v nedělním odpoledni totiž proměnil sokolovský Baník v cenný triumf.

Poprvé veřejně na náměstích a v ulicích. Malí umělci se představí na ZUŠ Open

Sokolov – Zapojit v jeden den do spolupráce co nejvíce základních uměleckých škol a podpořit jejich vzájemnou spolupráci.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Železniční modelářství, to je koníček na celý život

Sokolov – „Modelář, který říká, že má kolejiště hotové, tak lže," je přesvědčený Josef Němeček z Přeštic u Plzně, který přijal pozvání na výstavu modelů, která je až do soboty přístupná v Domě dětí a mládeže Sokolov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies