VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Půl roku: Policisté se nenudili

SOKOLOVSKO - Policejní statistika

27.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Kasal

Policisté se po půl roce práce ohlédli za svými výsledky. První pololetí roku 2008 a jejich každodenní úsilí přinesly své ovoce. Dalo by se říci, že se na Sokolovsku začíná jednat téměř o tradici, neboť již desátým rokem se tu policisté drží na nejvyšší příčce úspěšnosti v boji s kriminalitou. Výsledkem jejich práce jsou dva zajímavé aspekty: řadu let za sebou klesá na Sokolovsku kriminalita a zároveň stoupá počet objasněných případů.
V prvním pololetí roku 2008 řešili sokolovští policisté celkem 1 453 trestných činů, z čehož 1 025 úspěšně objasnili.

Právě tato 70,54% objasněnost vyhoupla strážce zákona opět na první místo v rámci celé republiky. O tom, že kriminalitě se na Sokolovsku nedaří, svědčí i fakt, že policisté za stejné období loňského roku řešili o 82 trestných činů více, a to jak násilného, tak majetkového charakteru.
Počet krádeží a vloupání, které obyvatele regionu trápí nejvíce, oproti loňskému roku poklesl o 113 případů. Rázný pokles se projevil také díky častým policejním akcím, a to především v případech vloupání do motorových vozidel a jejich odcizení. Ve 12 případech z 19 pak usvědčili policisté pachatele vloupání do bytu.

Z celkového průzkumu veřejného mínění, který si policisté na Sokolovsku udělali, vyznělo, že se zde občané cítí čím dál více bezpečněji.
S problematikou domácího násilí jsou podle slov vedoucí intervenčního centra sokolovští policisté velmi dobře seznámeni, což dokazuje také používání nového institutu vykazování násilníka na deset dnů.

Za první pololetí roku 2008 tak policisté ochránili už dvacet obětí a s Intervenčním centrem v Sokolově, kde jsou na domácí násilí přímo školení specialisté, velmi úzce spolupracují.

Čím dál častěji se policisté setkávají s řidiči, kteří nemají příslušné oprávnění, nebo dokonce mají zákaz řízení motorových vozidel (159). Vrcholem nedbalosti v dopravě je požívání alkoholu řidiči. Ve 128 případech se jednalo o přestupek, ale ve 153 bylo jejich jednání kvalifikováno jako trestný čin, což je podle názoru policistů za půl roku alarmující číslo. Celkem 54 podnapilých řidičů totiž způsobilo dopravní nehodu.
Velký dík patří také občanům, kteří nejsou lhostejní a pomáhají nám při naší práci, při objasňování případů a dopadení pachatelů. Policisté se budou i nadále snažit o to, aby se lidé na Sokolovsku cítili bezpečně.

autorka je mluvčí PČR Sokolov

Místo události:
27.7.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V nemocnici bude do podzimu nová kožní ambulance

O značku Dobrota Karlovarského kraje, která bude letos udělována poprvé, usiluje 18 producentů potravin z regionu. Do soutěže přihlásili celkem 82 výrobků v pěti kategoriích, které posuzovala pětičlenná hodnotitelská komise.

O Dobrotu kraje usiluje 18 producentů potravin

V Lokti zahynul mladý motokrosař

Loket - Motokrosové mistrovství světa v Lokti si vybralou krutou daň. V sobotním závodě evropského šampionátu do 85 ccm 13letý Moldavan Igor Cuharcius havaroval při dopadu svého stroje na dvojskoku z horní části okruhu.

Výzva pro houbaře: Pošlete nám své nejlepší úlovky

Chodíte rádi na houby? Pochlubte se…

Kvůli zaměstnání lhal o vzdělání, způsobil škodu za 180 tisíc

Sokolov – Z podvodu se bude před soudem zpovídat pětačtyřicetiletý muž ze Sokolovska. Ten získal pracovní pozici na základě falešného potvrzení o studiu.

Skládku musí na vlastní náklady odstranit vlastník pozemku

Horní Slavkov – Kam s ním? Klasická otázka se tentokrát vztahuje k odpadu, který někteří lidé neřeší a vyhodí ho, kde se jim zlíbí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení