VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

včera 15:24

Opravy v Hornickém domě musejí prozatím počkat

Sokolov – Avizovaná oprava malého sálu Hornického domu za 2 miliony korun se prozatím odkládá. Do této zakázky se sice přihlásili tři zhotovitelé, ale ani jeden z nich nesplnil stanovené podmínky. Sokolov, pod nějž Hornický dům spadá, se však nevzdává. Vypisuje nové výběrové řízení a do začátku plesové sezony chce mít hotovo.

včera 09:49

Cesta na frekventované nádraží bude bezpečnější

Kraslice – Cesta na frekventované vlakové a sousední autobusové nádraží v Kraslicích bude bezpečnější. Dodavatelská firma již dokončuje úpravu vozovky a výstavbu nového chodníku.

22.9.2017

Památkáři: Nástěnné malby a fresky lze zachránit i z demolovaných domů,

Karlovarský kraj – Nutnost demolice zchátralých budov v obcích a městech nemusí vždy znamenat ztrátu hodnotných architektonických či uměleckých prvků, které se v těchto domech nacházejí. Platí to dokonce i o nástěnných malbách a freskách. Poukázal na to Národní památkový ústav v Lokti.

22.9.2017

V pátek startuje Sokolovská čurda

Sokolov – Od pátku 22. do neděle 24. září se uskuteční v Sokolově v Městském divadle již 15. ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů Sokolovská čurda.

22.9.2017

Vandaly pomohla dopadnout finanční odměna

Sokolov - Městu Sokolov a potažmo městské policii došla trpělivost s vandaly.

22.9.2017

Seriál Běžíme na hrad jde do finále

Loket – Poslední zastávkou seriálu Běžíme na hrad se stane i v letošním roce majestátní hrad Loket. Finálový závod v Lokti, který se běží v sobotu, patří mezi perly celého seriálu.

21.9.2017

Senioři si připomněli desáté narozeniny Vily Maria

Dolní Rychnov – Senioři i personál z Vily Maria mají důvod k oslavám. Je tomu totiž právě deset let, kdy byl zahájen provoz domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Vila Maria v Dolním Rychnově. Malou oslavu v úterý odpoledne zpestřil i koncert souboru Luběnka.

21.9.2017

Žáci i rodiče poznali odlišnou kulturu jiných dětí

Sokolov – Možnost ochutnat egyptské fazole, napít se šafránové limonády, zatančit si rumunský tanec nebo si poslechnout íránskou píseň. To vše mohli vyzkoušet žáci ze druhé základní školy v sokolovské ulici Rokycanova.

21.9.2017

Co když bylo všechno jinak? Zažijte historii na vlastní kůži

Horní Slavkov – Jak to bylo s rodem Pluhů? A jak vůbec vypadal život v Horním Slavkově kdysi dávno? Pro všechny příznivce slavkovské historie i pro pouhé zvědavce připravila základní umělecká škola dvě netradiční prohlídky historického jádra města Živé obrazy aneb Co když to bylo jinak?

21.9.2017

Senioři si užili ostré jízdy autem i testy

Sokolov – Zajděte si k doktorovi, nechte si změřit zrak, poutejte se, policistovi v uniformě vždy zastavte a neposlouchejte blbosti některých instruktorů v autoškole.

20.9.2017

Na hradě se chystá Párty pro Toničku. Přijďte, pomůžete

Loket – „V sobotu nás čeká parádní podvečer na hradě,“ slibuje Viktor Braunreiter, principál Pouličního divadla. „Zatančí Havsa, na to se moc těšíme.

20.9.2017

Svatováclavské slavnosti je Horalka nucena zrušit

Kraslice – Svatováclavské slavnosti, kterými se Dechová hudba Horalka každý rok loučí s hudební sezónou v Městských sadech v Kraslicích, se nakonec v sobotu neuskuteční.

20.9.2017

Útulek pro psy by měl pokračovat

Sokolov – Vedení města Sokolov doporučuje podepsat s majitelem ranče Vránov novou smlouvu na pronájem pozemku. Stojí na něm totiž útulek pro psy, který město využívá. Město je s lokalitou i prací tamních zaměstnankyň spokojeno. Za pozemek by platil Sokolov 30 tisíc měsíčně.

20.9.2017

Roháči z Lokte dostali Trampského Oskara

Loket – Mezi řadou ocenění, kterými se za více jak čtyřicet let může pyšnit kapela Roháči z Lokte, našel letos své místo i Trampský Oskar. Toho muzikanti získali za dlouholetou propagaci a šíření trampské písničky.

19.9.2017

Logická olympiáda prověří znalosti, uvažování a také rychlost úsudku

Karlovarský kraj – Mensa ČR zve hravé děti a mládež z celé republiky k účasti na Logické olympiádě.

19.9.2017

Smrtící zkratku přetne nové oplocení

Sokolov – Do Sokolova zavítal ministr dopravy Dan Ťok. Mimo jiné si prohlédl i bývalé a dnes zdevastované železniční depo nebo areál vlakového nádraží, které již roky slibují opravit.

19.9.2017

Oběti holocaustu nejsou zapomenuty, připomínkou jsou kameny zmizelých

Chodov, Karlovy Vary – Františku, Alici a Věru Bergmannovy připomínají další tři kameny zmizelých, stolpersteine, které přibyly v Chodově před služebnou policie ve Staroměstské ulici v neděli v podvečer.

19.9.2017

FOTO: Na internetu učí malovat celý svět

Horní Slavkov – Původně se jmenovala Marie Krčmářová a od 9 do 21 let žila v Horním Slavkově. Tady a na keramické škole v Karlových Varech získala základy malby a kreslení.

18.9.2017

Voliči si musí dát pozor na změnu volebních okrsků

Sokolov – Město Sokolov upozornilo, že přistoupilo pro všechny nadcházející volby a referenda k úpravám volebních okrsků. Je to prý z důvodu provedených legislativních změn, tak aby byla dodržena zákonnost při vytváření zmíněných okrsků.

18.9.2017

Betina dosloužila, hasiči dostali při oslavách Poříčí dar

Královské Poříčí - Speciálního dárku se dočkali dobrovolní hasiči z Královského Poříčí. Starosta Michal Skýba jim v sobotu u příležitosti oslav 777 let od založení obce předal klíče od nového cisternového vozu.

18.9.2017

Při Vandru kolem Kraslic zdolali Cibulku, mládí ale tuhne

Kraslicko – Na nejmladší rozhlednu v kraji, Cibulku v Oloví, se vydali turisté při sobotním Vandru kolem Kraslic. Tradiční akce má za sebou už sedmnáctý ročník.

17.9.2017

Krimifest v Březové bude letos s řadou novinek

Březová – Letošní festival filmů s kriminální zápletkou Krimifest, který můžete navštívit v Březové na Sokolovsku, nabídne letos i zcela nový doprovodný program.

17.9.2017

Je zima. Teplárny zatopily pod kotly

Karlovarský kraj - Letošní počasí je nepředvídatelné. Zatímco koncem prázdnin nás mořily tropy a teplota stoupala do závratných výšek, září se představilo v naprosto jiné kondici.

16.9.2017

Město přesunulo jídelnu a opravilo chodníky

Oloví – Do oprav komunikací, výstavby hřiště nebo oprav panelových domů se během posledních měsíců pustilo město Oloví.

15.9.2017

Obchodní centrum v Chodově nebude, zastupitelé dali stopku

Chodov – Výstavba malého obchodního centra, které mohlo stát v místě bývalého tržiště mezi restaurací Dukla a ulicí U Porcelánky v Chodově, se odkládá na neurčito. Zastupitelé totiž investorům prodej potřebných pozemků neschválili.

15.9.2017

Srdce slabším vyneslo pro Mateřídoušku přes 20 tisíc

Sokolovsko – Přesně 23.222 korun předal Nadační fond Ještěřice Dennímu centru Mateřídouška v Chodově.

15.9.2017

FOTO: Slepotou pro ně život neskončil

Sokolov – Den s TyfloCentrem nechal zájemce z řad veřejnosti nahlédnout do života nevidomých lidí.

14.9.2017

Turisté se při Vandru kolem Kraslic vydají na Cibulku

Kraslice – Dvacet kilometrů zdolají účastníci letošního pochodu Vandr kolem Kraslic.

14.9.2017

Maringotka už je opuštěným kočkám malá

Sokolov – Důstojnější zázemí nejen pro zvířata, ale i pro dobrovolnice, které se starají o opuštěné kočky v Sokolově. To žádá po vedení města spolek Láskou ke kočkám, který sídlí v areálu Sokolovské bytové.

14.9.2017

Malý sál Hornického domu se opraví. Velký sál má prozatím smůlu

Sokolov – Hornický dům v Sokolově se stal po dobu své existence důležitým střediskem společenského, politického a kulturního života. V letech 1969 – 1970 byl objekt rozsáhle rekonstruován. Na další velký projekt generální opravy historické dominanty za 300 milionů korun se nepodařilo sehnat peníze, a tak je opravován postupně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení