VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

2.4.2017

V chodovské knihovně zněla Krásná řeč

Chodov – Večer plný veršů a pohlazení na duši přinesl do chodovské knihovny pořad Krásná řeč.

2.4.2017

VIDEO: Policisté zadrželi v Rotavě dva dealery drog, narkomany dokonce vydírali

Rotava – Dva dealery drog zadrželi kriminalisté v Rotavě na Sokolovsku. Muži ve věku 30 a 31 let prodávali pervitin a marihuanu. Podle policejní mluvčí Věry Hnátkové distribuoval starší z mužů pervitin od února 2015. Jednalo se o 235 případů.

2.4.2017

Součástí výstavy bude workshop sypání mandal

Loket – Víte, co je to mani khorlo nebo thangka? Pokud tyto názvy slyšíte poprvé, máte ještě týden možnost se v loketské knihovně nejen dozvědět, o co jde, ale rovněž to vidět na vlastní oči. A dokonce si i vyzkoušet sypání mandal a xylografický tisk.

1.4.2017

Žádost o dotaci na byty pro seniory neprošla

Sokolov – Město Sokolov narazilo u Ministerstva pro místní rozvoj při žádosti o dotaci na vybudování bytů pro seniory. Byty mají vyrůst v objektu Zdraposo.

1.4.2017

FOTO: Cisterně žhnuly brzdy, řidič zavolal hasiče, vezl totiž benzín

Horní Slavkov – K nahlášenému požáru brzd na nákladním autě převážejícím benzín vyjížděli ve čtvrtek hasiči v Horním Slavkově.

31.3.2017

Vodáci v Kynšperku už za týden odemknou řeku Ohři

Kynšperk nad Ohří – Chystá se už 39. ročník Kynšperského odemykání řeky Ohře.

31.3.2017

Přednáška zavede posluchače do Etiopie - kolébky křesťanství

Cheb - Zajímavá přednáška se už v pátek večer uskuteční v chebské městské knihovně. Od 18.15 hodin zde bude Ing. Jana Chaloupková, Ph.D., mluvit o Etiopii kolébce křesťanství.

31.3.2017

Králíkárny zdolaly na veletrhu mezinárodní konkurenci

Sokolov - V konkurenci 115 fiktivních firem z deseti zemí byli nejlepší Sokolovští.

31.3.2017

Sokolov čelí přílivu sociálně slabých lidí. Co s tím?

Sokolov – Za první dva měsíce tohoto roku se do Sokolova přistěhovalo na 150 sociálně slabých lidí.

30.3.2017

Nadační fond zase pomáhá, rozdělí další desítky tisíc

Karlovarský kraj – Nadační fond Ještěřice rozdělí další peníze. Tentokrát celkem 42 tisíc korun. Peníze se přitom podařilo získat z pořádání benefičních akcí.

30.3.2017

Chodov pořídí hasičům cisternu

Chodov – Nové hasičské auto dostanou patrně už v závěru příštího roku dobrovolní hasiči v Chodově. Jejich vozový park tak doplní moderní cisterna, která nahradí starší vůz CAS 24 T815 z roku 2003.

30.3.2017

FOTO: Mateřídouška rozezpívala seniory. Písničky je potěšily

Dolní Rychnov – Jarní náladu, radost a potěšení přivezli klienti Denního centra Mateřídouška seniorům do Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově.

30.3.2017

Pacienty lůžkové ortopedie v Sokolově čeká komfort

Sokolov - Nové pokoje i moderní zázemí. Na nový komfort se mohou od tohoto měsíce těšit pacienti lůžkového oddělení ortopedie v sokolovské nemocnici.

30.3.2017

Karlovarský kraj trápí nedostatek pracovních sil i odliv obyvatel

Karlovy Vary - Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová diskutovala v hotelu Dvorana s představiteli významných institucí a firem z regionu.

30.3.2017

Panel Deníku: Lidé si v Karlovarském kraji rozdělí dalších sedm milionů korun

Karlovarský kraj – Dalších zhruba sedm milionů korun by mohli získat zájemci o výměnu starého kotle na tuhá paliva za nový.

29.3.2017

Při úpravě sportovišť pomáhá v Sokolově nový elektromobil

Sokolov – Co je ekologické, je i ekonomické, řekli si v Sokolovských technických službách koncem minulého roku a pořídili si ekomobil za téměř 800 tisíc korun. Jde o komunální stroj na baterii. Po půl roce provozu tvrdí vedení městské společnosti, že neprohloupili. Vůz má prý řadu výhod i v terénu.

29.3.2017

Akvapark měl být turistickou atrakcí. Teď mu hrozí demolice

Bublava – Mělo to být v malé horské obci Bublava na Sokolovsku lákadlo pro turisty. Projekt, který spolykal desítky milionů korun, ale nebyl nikdy dokončen. Navíc se kvůli němu táhly soudy dlouhých dvanáct let. Do sporu se dostala dodavatelská firma Skanska a samotná obec.

29.3.2017

Thajská studentka rok poznává Českou republiku

Sokolov – Mít tak roční dovolenou nebo prázdniny a odjet poznávat cizí země. Sedmnáctiletá Aum z Thajska tuto možnost má. Jejím snem bylo poznat více Českou republiku a to se jí daří i díky Julii a Petrovi Havlíčkovým ze Sokolova, kteří už třetím rokem fungují jako hostitelská rodina.

28.3.2017

Slavkovský ZUŠ band se probojoval do celostátního kola soutěže

Horní Slavkov – V Mariánských Lázních se o víkendu konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol – jazzových a ostatních orchestrů, kterého se zúčastnil i ZUŠ band a kapela Dimension z hornoslavkovské umělecké školy.

28.3.2017

Březová bude proti neplatičům postupovat razantněji

Březová – Dluhy za nájemné v Březové na Sokolovsku mají stoupající tendenci. Mohou za ně neplatiči, kteří ignorují vstřícnost březovské radnice. Ta jim dala možnost dluh splácet, ale lidé nedodržují termíny splátek. Město proto přitvrdilo a nový nájemník či zájemce o městský byt, musí splnit řadu podmínek. Březová disponuje zhruba 250 byty.

28.3.2017

Rekonstrukce uzavře vozovku a prověří nervy řidičů

Sokolov - Velkou zkouškou nervů bude pro obyvatele sokolovského sídliště Vítězná rekonstrukce tamní páteřní komunikace Spartakiádní. Ta vede přímo středem druhého největšího sídliště ve městě a mnoho řidičů na ní zároveň parkuje.

28.3.2017

Na frekventovaném příhraničním tahu přibude zeleň za miliony

Kraslice – Příhraničním městem Kraslice projede denně šest až sedm tisíc aut. Ke zmírnění dopadů na životní prostředí má pomoci výsadba nové zeleně na frekventované tepně, která spojuje Českou republiku a Německo. Výsadba vyjde na téměř 4 miliony korun.

28.3.2017

Loketské perníčky. Chutná tradice nově i bez lepku

Loket – Až v Americe nebo v Austrálii si lidé pochutnávají na Loketských perníčcích. Možná to bude znít podivně, ale prvním impulsem k obnovení tradice výroby těchto perníčků v Lokti byla před čtyřmi lety pouť Jitky Hlavsové do Santiaga de Compostela.

27.3.2017

Úspěšná lyžařská sezona končí

Karlovarský kraj - Zatímco v uplynulých letech se v některých skicentrech lyžovalo až do Velikonoc, letos jsou již brány skiareálů uzavřené. Sezonu pak provozovatelé i lyžaři hodnotí kladně.

27.3.2017

Novinář si splnil svůj dětský sen. Napsal román

Sokolov – Sedíme v příjemné kavárně, před sebou dobrou kávu, je tu klid a oknem dotírá slunce. Přesně tak to má rád dlouholetý novinář a kolega, který se rozhodl splnit si svůj sen a napsat román.

27.3.2017

Kdo bude miliontým návštěvníkem?

Bečov nad Teplou - Miliontého návštěvníka s napětím očekává hrad a zámek Bečov. Podle výpočtů by se měl objevit první dubnový víkend, tedy hned po zahájení letošní sezony.

27.3.2017

Zájem o prevenci Downova syndromu stoupá

Karlovarský kraj – Budoucí matky v kraji mají stále větší zájem o službu zvanou screening Downova syndromu neboli též prvotrimestrální screening. Za rok 2016 vzrostl počet takto ošetřených žen v kraji z 505 na 773. Mezi nastávajícími matkami jde o vůbec nejžádanější benefit od Všeobecné zdravotní pojišťovny, na který mimo jiné poskytuje příspěvek.

26.3.2017

Police hledá svědky dopravní nehody

Karlovy Vary – Děsivá dopravní nehoda se stala 17. března 2017 pod mostem v místě u připojovacího pruhu od Staré Role směrem na město Sokolov.

26.3.2017

Radši o kilometr chodníku méně, ale sportovat je třeba

Březová – Vyhlášení nejlepších sportovců roku sokolovského okresu se tentokrát přesunulo do Kulturního domu v Březové. „Nepamatuji se, že bych v městečku rozměru Březové někdy viděl takovéhle nádherné kulturní zázemí," vysekla místním hned na začátku večera poklonu moderátorská legenda Štěpán Škorpil, který celým vyhlášením opět provázel.

26.3.2017

Kraj dá na obnovy kulturních památek miliony

Karlovarský kraj Památky na Karlovarsku, Sokolovsku a Chebsku se budou i letos opravovat za pomoci dotací od Karlovarského kraje. Ten letos mezi tyto okresy rozdělil 8 milionů korun, což je téměř o milion víc než v minulém roce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies