VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

15.6.2017

Prales uprostřed města se mění k nepoznání

Sokolov – Neprostupná, označovaná některými jako džungle. To je část Sokolova pod kopcem a rozhlednou Hard, která se v těchto týdnech mění k nepoznání. Město zde realizuje projekt, který svahovitý lesopark změní ve víceúčelové místo.

15.6.2017

Z Lokte až na konec světa. Druhá pouť Jitky Hlavsové

Loket – V roce 2010 Jitka Hlavsová z Lokte vážně onemocněla rakovinou prsu. Prodělala náročnou léčbu, chemoterapii, ozařování a pak roční biologickou léčbu v Plzni. Pokud to všechno přežije, řekla si, podnikne jako poděkování poutní cestu do Santiaga de Compostela.

14.6.2017

Neziskové projekty v Karlovarském kraji mohou žádat o granty

Karlovarský kraj - O grant na projekty, které významně pomohou budování občanské společnosti a rozvoji komunity a veřejného prostoru, mohou žádat neziskovky, lokální komunity a neformální skupiny.

14.6.2017

Vrtulníky budou vápnit lesy až do konce srpna

Kraslice – Lesníci se na Kraslicku pustili do vápnění lesních porostů. A to za pomoci vrtulníků. Ty nad nimi krouží už od pondělí.

14.6.2017

Sokolov zpřísnil pravidla pro bydlení v městských bytech

Sokolov - Prodlužování nájemní smlouvy v městských bytech v Sokolově už nebude automatické. Své k tomu řekne nejen příslušný odbor, který má byty na starosti, ale i městská policie nebo sociální odbor. Je zde dokonce již první případ, kdy město nájemní smlouvu neprodloužilo.

14.6.2017

Parkování při kulturních akcích má řád. Je organizované a placené

Loket – Parkování při kulturních akcích v Lokti je od letošního roku nově zpoplatněno na místech, která dalo pořadateli k dispozici město. Reakce na poplatek jsou mezi lidmi různé.

13.6.2017

Mohl si Karel IV. pochutnat na banánu? Vydejte se Letem Karlovým světem

Loket – Jak žili lidé ve 14. století, ti na hradě i ti v podhradí? Co jedli a co si oblékali? Na cestu Letem Karlovým světem se nově mohou vydat děti na loketském hradě díky dětské stezce, na které je svým životem a svou dobou provádí sám Karel IV.

13.6.2017

Firma městu vysvětlila, proč je při opravě vozovky tak levná

Sokolov – Ulice Spartakiádní v Sokolově se propadá a je v havarijním stavu. Město už vybralo dodavatele na její opravu, která má začít 1. července.

13.6.2017

Města a obce chtějí novou cyklostezku, první část za 40 milionů

Kraslicko – Vybudovat podél řeky Svatavy novou cyklostezku, propojit ji na sousední Německo a také postupem let směrem k Sokolovu. To je záměr Dobrovolného svazku měst a obcí Kraslicka.

12.6.2017

Stará kaplička v Čiré se dočkala záchrany

Čirá – Kompletní rekonstrukce se dočkala stará kaple zasvěcená svaté Marii, nacházející se na okraji vísky Čirá na Kraslicku.

12.6.2017

Šneci pomáhají i baví. Slaví pět let

Kraslice – Na začátku bylo nadšení, které neutichlo už dlouhých pět let. A elán rozhodně dál nechybí. Z bývalého a chátrajícího městského kina se podařilo vybudovat volnočasový Klub Šnek, který slouží dětem i dospělým.

12.6.2017

Hvězdami loketského amfiteátru byly tentokrát děti

Loket – Většinou si tu své chvilky slávy užívají hvězdné kapely a zpěváci zvučných jmen. Tentokrát prkna amfiteátru patřila dětem, které téměř tři hodiny bavily Loket. A nutno poznamenat, že co se potlesku a zájmu publika týká, se svými hvězdnými kolegy se mohly bez ostychu rovnat.

11.6.2017

Bývalá ubytovna půjde za stovky tisíc k zemi

Chodov – Nevyužitá budova bývalé ubytovny, která leží v Hrnčířské ulici na okraji Chodova, půjde k zemi.

11.6.2017

Zákaz promítání filmu vedl občany k sepsání petice

Sokolov – Film Selský rozum a kniha Žlutý baron. To jsou dva tituly, které ukazují život podnikatele a politika Andreje Babiše. V Sokolově však organizátoři při plánované projekci narazili na spoustu problémů. S tím se nemíní smířit Sokolovák Miroslav Balatka. Vidí v tom návrat k totalitním praktikám. Inicioval proto petici občanů.

10.6.2017

Poletí Mirákl do Ameriky? Dívky si vytancovaly pozvání

Karlovarský kraj - Děvčata z Miráklu sklízejí další sladké ovoce své pečlivé přípravy a usilovné celoroční dřiny v tréninkových sálech. Po získání titulu Czech Dance Masters dívky ovládly i soutěž Taneční skupina roku. A co víc, jejich výkon natolik zaujal členy mezinárodní poroty, že se možná podívají až do Ameriky.

10.6.2017

Den prevence: Drsné záběry, ostré jízdy i testy

Sokolov – Pod taktovkou městské policie probíhala včera velká preventivní akce, která měla stovkám studentů ukázat, jak nebezpečné může být jejich nezodpovědné chování v železniční a silniční dopravě. Celá akce podpořila nemocnou Natálku Hajduovou, kterou všechny střední školy v Sokolově podpořily finančně. Přispět koupí magnetky mohli i samotní studenti. Nakonec předala Hana Procházková z městské policie šek v hodnotě 6 142 korun.

10.6.2017

Stavaři chtějí na mostech vícepráce za miliony

Sokolov – Při opravách Antonínských mostů mezi Sokolovem a Citicemi nabídli stavaři investorovi vícepráce za miliony korun. Investorem je město Sokolov a to podobné nabídky odmítlo. Přistoupí jen na některé vícepráce, v hodnotě desítek tisíc korun.

9.6.2017

Houby už rostou. Borůvčí slibuje letos bohatou úrodu

Sokolovsko, Kraslicko – Dobrá zpráva z Krušných hor, vlastně hned dvě. Zapršelo a v lesích se objevily letošní první houby.

9.6.2017

Třicet let v oboru. Jan Perůtka představuje umělecké knižní vazby

Loket – V prostorách loketské knihovny začala úterní vernisáží nová výstava, má název Umělecké knižní vazby Jana Perůtky.

8.6.2017

Alergiky potrápí pyl trav, hojně se vyskytuje i jitrocel

Sokolovsko – Pyl jitrocele zůstane v nadcházejícím období dominantním pylovým alergenem.

8.6.2017

Kamiony jednoznačně ne! Petice podpořila úsilí měst

Karlovarský kraj – Jednoznačný nesouhlas s variantami, které počítají s využitím nákladní automobilové dopravy v případě těžby lithia na odkališti v Horním Slavkově – Kounici. To je základní cíl petice Petra Adamce a Tadeáše Krále z Lokte.

8.6.2017

Kraslice koupí výtah pro soukromou polikliniku

Kraslice – Pacientům se při návštěvě jediného zdravotnického střediska v Kraslicích uleví.

8.6.2017

Vězni opravují naučnou stezku

Kynšperk nad Ohří – Vybraná skupina odsouzených od počátku května pracuje v Kynšperku nad Ohří při údržbě a opravách naučné stezky pod rybníkem Sýkorák.

7.6.2017

Oloví oslaví o víkendu výročí volejbalu i hasičů

Oloví – Pořádně živo bude o víkendu v Oloví. Slavit se tam budou hned dvě výročí, a to 50 let místního volejbalu a již 140 let od založení jednotky dobrovolných hasičů.

7.6.2017

Máte zlobivého psa? Pořiďte mu na akvatrzích akvárko

Chodov – Je mu šestnáct let, studuje střední školu a před třemi měsíci se rozhodl, že v Chodově lidově řečeno na vlastní triko uspořádá první akvatrhy. Daniel Grigar neměl žádné zkušenosti s pořádáním podobné akce, měl ale velké nadšení. A i díky tomu dnes pořádá akci, která svým rozměrem je v kraji ojedinělá.

7.6.2017

Turisté mířící do Březové nemají kde přespat

Březová – Turisticky a kulturně velmi oblíbenou destinací na Sokolovsku je město Březová a přilehlé okolí chráněné krajinné oblasti. Turisté sem míří v létě i v zimě.

6.6.2017

Děti budou bavit Loket. Svůj den si užije i Cyklostezka Ohře

Loket – Jednou za tři roky se domluví loketské děti ze základní, mateřské i základní umělecké školy, připraví si písničky, tanečky, scénky a jiný program a v sobotu dopoledne baví v amfiteátru Loket.

6.6.2017

Do sadů na Kraslické setkání

Kraslice – Dechová hudba Horalka chystá v pořadí už 17. ročník Kraslického setkání.

6.6.2017

Do Březové se na jeden den vrátil středověk

Březová – Do Březové na Sokolovsku se vrátil středověk. Stalo se tak u příležitosti Mezinárodního dne dětí a radnice tak chtěla dětem zpestřit jejich svátek. A bylo se na co koukat.

6.6.2017

Pokácení vzrostlé vrby v centru město nedopustilo

Kraslice – Obří vrbě v samotném centru Kraslic vedle tamní fary hrozilo pokácení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies