VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

6.6.2017

Libá je Libová, chválili pobyt děti i pěstouni

Karlovarský kraj – Navázat nová přátelství, zažít úspěch, pobavit se, rozzářit dětské oči poznamenané těžkými příběhy, setkat se s dětmi s podobným osudem, vzdělávat se, ale také si odpočinout od starostí všedních dní.

6.6.2017

Obchoďák uvnitř sídliště město nekoupí

Sokolov – Bývalý bunkr v ulici Závodu míru, nyní provozovna jednoho ze sokolovských podnikatelů, je na prodej.

5.6.2017

Bílá voda láká ke koupání

Chodov – Chodovské přírodní koupaliště Bílá voda potvrdilo své kvality. Hygienici totiž opět ocenili jakost tamní vody nejlepší známkou.

5.6.2017

FOTO: Děti pobavila pohádka, dospělé soubor Krušnohor hrou o VŘSR

Sokolov – Přiblížit veřejnosti muzeum, jeho činnost a expozice, to je hlavní cíl festivalu Muzejních nocí. Účastní se ho pravidelně i sokolovské muzeum.

5.6.2017

V duchu fair play hráli fotbal po nemocné děti

Sokolov – V pořadí už 11. ročník přátelského fotbalového utkání mezi vietnamskou komunitou a policisty se uskutečnil v Sokolově v rámci hry fair play.

5.6.2017

VIDEO: Ředitel a zástupkyně dostali od dětí dárek. Pastelky

Sokolov – Téměř rok usilovných příprav. Hodiny a hodiny zkoušek. Každý den ráno brzy vstát a jít nacvičovat. Ale výsledek stál rozhodně za to.

5.6.2017

Personální stabilizace v nemocnici může být otázkou i několika let, říká vrchní sestra

Karlovarský kraj – Od začátku letošního roku zaměstnává vedení Karlovarského kraje sesterská krize v Karlovarské krajské nemocnici (KKN). Sestry hrozí hromadnými výpověďmi, a to nejen kvůli nízkým platům, ale také fyzickému a psychickému přetížení.

4.6.2017

Noc kostelů připravuje bohatý program. Představí se i nové zvony

Chodov – Noc kostelů nabízí možnost v noční atmosféře navštívit nejen kostely a modlitebny, ale také prostory klášterů, rajské dvory, krypty, věže, kůry a další běžně nepřístupná místa.

4.6.2017

Studenti postavili z vlnité lepenky turistické atrakce

Sokolov – Studenti z Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově vytvořili z vlnité lepenky administrativu Bill a Berry a hotel Atlantida.

4.6.2017

Vandalové ničí nově vysázené stromy v celém městě

Sokolov – Vandalové ničí nově vysazené stromy v Sokolově. Tamní technické služby (Sotes) každoročně vysází 70 až 100 kusů a každý rok se na nich podepisují vandalové. Stromy vytahali ze země, jinde jim polámali kmen či korunu stromu. Svou takzvanou sílu si vandalové dokazují především o víkendu.

3.6.2017

Platba kartou? Na úřadě ve Slavkově je velmi vítaná

Horní Slavkov – Možná to taky znáte. Potřebujete nutně něco zaplatit a hotovost ani v peněžence, ani po kapsách žádná. Jediné, co na vás z peněženky kouká, je platební karta, kterou však ne všude je možné platit. Ve Slavkově už více jak rok mají lidé na úřadě možnost platit kartou a tato služba je mezi místními velmi vítaná.

3.6.2017

V korytě řeky nalezl muž dvě dělostřelecké miny

Kraslicko – Dělostřelecké miny nalezl v korytu řeky Svatavy asi tři kilometry za Kraslicemi šestapadesátiletý muž. Nález oznámil na policii. Ta místo ihned zajistila.

3.6.2017

FOTO: Vedra lákají k vodě. Sezona koupání začala

Karlovarský kraj – Nic není v horkých dnech příjemnějšího než osvěžení ve vodě a oddání se slunečné lázni na koupališti. A letos to obzvlášť vyšlo. Většina vodních areálů totiž zahájila letošní sezonu 1. června, kdy se teploty šplhaly ke třicítkám. Počasí koupání přeje i nadále, tudíž si provozovatelé koupališť mnou ruce, protože o návštěvníky nebudou mít nouzi.

2.6.2017

Víceúčelové dětské hřiště na sídlišti staví čtyři firmy

Sokolov – Víceúčelové dětské hřiště na sokolovském sídlišti Vítězná již získává konkrétní podobu.

2.6.2017

Mirákl obhájil potřetí titul. Pod křídly andělů je nejlepší choreografie v republice

Karlovarský kraj – Sportovní terminologií řečeno, tanečníkům skupiny Mirákl se podařil hattrick. Při vyvrcholení soutěže Czech Dance Masters obhájili již potřetí titul nejlepší taneční skupiny v dětské kategorii napříč všemi tanečními styly.

1.6.2017

Festival bigbandu okoření Jiří Ševčík a Pirate Swing

Kraslice – Ve snaze navázat na dlouholetou hudební tradici a hlavně podpořit zájem mladých o hudbu. Právě proto vznikl na popud ředitele Základní umělecké školy v Kraslicích Františka Stůje hudební festival zaměřený na interpretaci jazzové a swingové muziky.

1.6.2017

Alergiky potrápí zejména pyl trav

Karlovarský kraj – Pyl trav zůstane v následujícím období dominantním pylovým alergenem.

1.6.2017

Zažehnalo město Kraslice politickou krizi?

Kraslice – Radnice v Kraslicích se otřásala v základech. Opozice, která získala v zastupitelstvu většinu, se chystala provést změny ve vedení města.

1.6.2017

Technické služby zkrátily mytí ulic o celý měsíc

Sokolov – Každoroční mytí sokolovských ulic, spojené s uzavírkami, dopravními omezeními, či dokonce odtahy blokujících aut, se letos zkrátilo o celý měsíc.

1.6.2017

Zvonaři odlili svatého Vavřince a Floriána

Chodov – Dva nové chodovské zvony svatý Vavřinec a svatý Florián byly odlity. Teď chladnou v zemi, aby se příští čtvrtek vydaly na cestu ze zvonařské dílny v Brodku u Přerova do Chodova.

31.5.2017

HC Energie přišla o finanční podporu těžařů a s ní ztratila 15 milionů korun

Karlovarský kraj – Sokolovská uhelná už nebude finančně podporovat hokejový klub HC Energie jako hlavní sponzor. Takový je výsledek úterního jednání mezi majitelem klubu HC Energie Karlovy Vary Karlem Holoubkem a předsedou dozorčí rady Sokolovské uhelné Františkem Štěpánkem.

31.5.2017

Odstávka, revize, opravy. Film o Babišovi v Sokolově narazil

Film Selský rozum a kniha Žlutý baron. To jsou dva tituly, které ukazují život podnikatele a politika Andreje Babiše. Organizátoři ale mají s projekcí problémy: Ano, můžete u nás promítat a propagovat knihu. Někde dokonce slib potvrdili smlouvou, kterou však vzápětí vypověděli. Jinde zase mluvili o zákazu politických témat.

31.5.2017

Rekordní částka. Slavkov letos investuje 25 milionů

Horní Slavkov – Největší objem peněz v porevoluční historii města, 25 milionů, rozdělil letos Horní Slavkov do investic.

30.5.2017

V citické školce mají děti chodník pro bosé nohy

Citice – Slast pro nohy. Tak nazvali v Citicích nově vybudovaný chodník pro bosé nohy tamních dětí z mateřské školy.

30.5.2017

Zpívalo se i tancovalo. Sokolovský dostavník se opět vydařil

Sokolov – Do města přijel o víkendu opět po roce Dostavník a přivezl nálož výborné muziky, která v sobotu odpoledne přilákala na Staré náměstí spoustu lidí. A ti nejen poslouchali, ale někteří si i zatancovali.

30.5.2017

I deštníky nechejte doma! Kontroly před akcemi v amfiteátru budou důslednější

Loket – Na důslednější kontroly osob i vnášených předmětů se musí připravit návštěvníci akcí v loketském amfiteátru. Jejich pořadatel, Vlny music agency, tak vyhověl žádosti Policie České republiky o součinnost při zajištění bezpečnosti v naší zemi.

29.5.2017

Poprvé veřejně na náměstích a v ulicích. Malí umělci se představí na ZUŠ Open

Sokolov – Zapojit v jeden den do spolupráce co nejvíce základních uměleckých škol a podpořit jejich vzájemnou spolupráci.

29.5.2017

Sokolov zaplatil pokutu 25 milionů. Teď je vymáhá zpět

Sokolov – Sokolov bude soudně vymáhat 25 milionů korun od společnosti, která zajišťovala průběh výběrového řízení pro opravu střechy zimního stadionu.

28.5.2017

Železniční modelářství, to je koníček na celý život

Sokolov – „Modelář, který říká, že má kolejiště hotové, tak lže," je přesvědčený Josef Němeček z Přeštic u Plzně, který přijal pozvání na výstavu modelů, která je až do soboty přístupná v Domě dětí a mládeže Sokolov.

28.5.2017

Ženu zahrnul množstvím zpráv, obtěžoval i její rodinu

Sokolov – Z nebezpečného pronásledování se bude před soudem zpovídat čtyřicetiletý muž ze Sokolova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies