VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

2.7.2017

Dominuje pyl trav

Sokolovsko – Pylová informační služba nepředpokládá pro příští období žádné významnější změny ve spektru ani koncentraci vzdušných pylových alergenů.

2.7.2017

Přístavba školy je hotová, radnice ušetřila miliony

Chodov – Město Chodov dokončilo moderní přístavbu Základní školy J. A. Komenského. Nová budova vyrostla za jeden rok a je to první školní stavba od počátku sedmdesátých let minulého století, kdy byla uvedena do provozu škola v Husově ulici.

1.7.2017

Prvňáčky přivítali divadlem

Kraslice – Tak to bylo přivítání jak se patří. Školáci z Kraslic přivítali zářijové prvňáčky divadelním představením, které si sami s kantorkou Alenou Muchovou připravili.

30.6.2017

OTÁZKA PRO: Kateřinu Krejčí, mluvčí policie

Sokolovsko - Deník na začátku týdne informoval o případu popálení dvacetileté ženy, která v Citicích přelézala se svým kamarádem vagóny, elektrickým proudem. Utrpěla vážná zranění a popálení na 80 procentech těla. Ukazuje se, že tento případ není na Sokolovsku ojedinělý. Kolik jich již policie vyšetřovala a jak dalším zabránit?

30.6.2017

Škola v Chodově po dlouhých 130 letech osiřela

Chodov – Poslední školní hlášení, zvonění a vysvědčení v budově školy v ulici Dukelských hrdinů zažili ve středu tamní žáci. Objekt totiž po 130 letech zcela osiří, protože školáci i učitelé se stěhují do dokončené přístavby ZŠ J. A. Komenského. O jeho dalším konkrétním využití se bude teprve jednat.

30.6.2017

Když letní kino, tak na pláži

Sokolov – Městský dům kultury ve spolupráci s koupalištěm Michal bude letos opět provozovat letní kino. Na programu je 14 projekcí po celé letní prázdniny. Začíná se už v pátek 30. června. V červenci bude poté kino promítat každý pátek a sobotu od 21:30, v srpnu pak jen o sobotách od 21:00 hodin. Vstupné na všechny filmy je 50 korun.

30.6.2017

Rotas investoval desítky milionů, začne hledat strategického partnera

Rotava – Rozsáhlé investice v řádech desítek milionů korun má za sebou strojírenská firma Rotas Strojírny v Rotavě na Sokolovsku. Ta přitom začne v příštích letech hledat strategického partnera, který se bude podílet na řízení firmy, která s více než stovkou pracovníků patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Kraslicku a právě slaví pětadvacet let od privatizace tehdejšího podniku Škoda Rotava.

29.6.2017

Na Try & Play s Láďou Křížkem

Kraslice – Čtyřdenní festival Try & Play je přichystaný. Dějistěm budou Městské sady v Kraslicích a jako kadý rok ho odstartuje česká hudební legenda Láďa Křížek.

29.6.2017

Ze salonu zmizel telefon, zloděj rozhodně nekradl poprvé

Sokolov – Krádež mobilního telefonu má v Sokolově na svědomí pětadvacetiletý muž.

29.6.2017

Zahrádkáři žádají od města pořízení kompostérů

Sokolov – Až 500 kusů kompostérů o objemu 1080 litrů chce koupit město Sokolov.

28.6.2017

Stavba parkoviště u plovárny měla skluz

Sokolov – Na samotném městském koupališti v Sokolově návštěvníky nic neomezuje. Kde však ihned po zahájení koupací sezony omezení pocítili, bylo parkoviště před plovárnou. Může za to prodloužení prací, které způsobily podle vedení města termíny energetické společnosti ČEZ. Dělníci doháněli časový skluz v ranních hodinách, což se však nelíbilo občanům bydlícím v těsné blízkosti.

28.6.2017

Prodej pozemků u hranic vyšetřuje policie

Kraslice – Zastupitelé Kraslic musí na policii vysvětlovat prodej rozsáhlých pozemků v blízkosti hranic německé firmě MHZ Hachtel. Ta získala postupně tři parcely za zlomek ceny coby investiční pobídku, kdy společnost musí garantovat růst pracovních míst.

27.6.2017

FOTO: Demolice bývalých kasáren má zelenou

Sokolov – Rozpadající se budovy bývalé roty sokolovského vojenského útvaru půjdou k zemi. Město již vybralo firmu, která demolici za 900 tisíc korun provede. Poté město přivede na místo inženýrské sítě a pozemky prodá jako stavební parcely.

27.6.2017

Mumifikované ostatky budou zkoumat lékaři v nemocnici

Chodov – Mumifikované ostatky z plankenheimské rodinné hrobky v kostele svatého Vavřince v Chodově budou zkoumat lékaři z krajské nemocnice. Stane se tak na žádost samotného města, které chce za pomoci vyšetření na počítačovém tomografu ostatky identifikovat.

26.6.2017

Výtěžek jarmarku dala škola na dobrou věc

Sokolov – Téměř 13,5 tisíce korun vybrala sokolovská Základní škola v Křižíkově ulici při svém dobročinném jarmarku. Žáci spolu s pedagogy rozhodli o tom, že peníze věnují nemocné Michalce na koupi vozíku a nezapomněli ani na opuštěné kočky a psy.

26.6.2017

I rodiče dostali vysvědčení. Prvňáčkům četli 160 hodin

Loket – Už jsem čtenář! Můžou si říct loketští prvňáčci. Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka byl slavnostně ukončen na Velké večerníčkové slavnosti, odkud si dárek odnesli nejen děti, ale dokonce i jejich rodiče.

26.6.2017

Nemohli najít práci, teď je ale díky Rubikonu vše jinak

Chodov – Centrum Rubikon úspěšně zapojuje dlouhodobě nezaměstnané na volný trh práce. Během prvního roku projektu Komplex sociální a pracovní rehabilitace vrátilo do běžného pracovního života 15 klientů.

26.6.2017

Hurááá, prázdniny letos lámalo rekordy

Sokolov – Desetitisíce lidí zaplavily opět po roce centrum města. Podle odhadu ředitele městského domu kultury Ladislava Sedláčka přitáhl letošní program zhruba o třetinu víc lidí než vloni.

25.6.2017

Komunitní dům seniorů bude kompletně bezbariérový

Horní Slavkov – Sedmnáct bytových jednotek nabídne Komunitní dům seniorů v Horním Slavkově, který vzniká přestavbou bývalého dětského domova. Budou kompletně bezbariérové, tudíž přednostně určené pro lidi se sníženou tělesnou pohyblivostí.

24.6.2017

Odvolat radní se opozici v Kraslicích nepodařilo

Kraslice – Opozici v Kraslicích se ve čtvrtek nepodařilo prohlasovat změny v městské radě. Ta sice má v zastupitelstvu většinu devíti hlasů, avšak dva její členové nakonec po dvouhodinové bouřlivé diskusi zařadili při hlasování zpátečku.

24.6.2017

Kočky se přemnožují, útulek potřebuje pomoc!

Karlovarský kraj – Přemnožení koček v Karlovarském kraji je stále palčivější problém. Poukazuje na to Alexandra Jančová z Kraslic na Sokolovsku, která provozuje kočičí útulek Konec toulání, jenž se stará o kočky v celém Karlovarském kraji.

24.6.2017

Vybydlené domy budou dál ostudou města

Sokolov – Vybydlené domy v sokolovské lokalitě nad kinem Alfa budou dělat ostudu dál. Ačkoliv vedení města avizovalo zájem o koupi zhruba 200 bytů, zastupitelé tento zájem neakceptovali a byli proti. Vedení města je ochotno i nadále jednat o koupi, avšak za sníženou cenu.

23.6.2017

FOTO: Bouře se prohnala krajem a vyvracela stromy

Karlovarský kraj – Bouřka, která zasáhla v noci ze čtvrtka na pátek převážně Karlovarsko, za sebou nechala desítky popadaných stromů. Většina událostí se stala během osmé hodiny večerní a půlnocí, bylo tak nutné záchranné práce řešit postupně.

23.6.2017

Řidiče i cyklisty v Sokolově čekají dopravní omezení

Sokolov – Poslední víkend v červnu do Sokolova zavítá několik desítek tisíc lidí. Míří na akci Hurá, prázdniny, spojenou s mezinárodní soutěží ohňostrojů a Sokolovským čtvrtmaratonem. Omezení v dopravě se dotknou nejen aut, ale i cyklistů. Město má připravených několik záchytných parkovišť.

23.6.2017

Nadšení rybáři provozují pstruží líheň. „Je to hodně náročný koníček"

Krásná Lípa – „Byl to můj nápad. Místní bývalý hrázný nás na to upozornil, začal jsem se více zajímat a šel si za tím. Přemluvil jsem ostatní, rybářský svaz to koupil a postupně jsme to dotáhli do provozuschopné situace," začal své povídání Miroslav Milota z Kynšperka.

22.6.2017

Vkradli se na zahradu, kde pak mladý pár přebýval

Kraslice – Řekl kamarádce, že má zapůjčenou zahradu, kde mohou společně přebývat.

22.6.2017

Zraněním při sportování lze rozhodně předejít

Sokolovsko – Na Sokolovsku se s příchodem teplého počasí naplno rozjela sezóna sportování. Lidé vyráží na kola nebo brusle. Policejní preventisté proto radí, jak se při sportování správně chovat, aby se předešlo třeba i vážným zraněním.

22.6.2017

Čtení hrou. Komenský by určitě nadšeně zajásal

Loket – Dnešní děti nečtou. A když už, tak často bez porozumění textu. Rozvoj čtenářské gramotnosti je proto v současnosti velmi diskutované téma.

22.6.2017

Parkování u domu nájemníci odmítli

Sokolov – Stížnosti občanů na nedostatek parkovacích míst ve městě donutil vedení města k vytipování několika lokalit, kde by se mohly parkovací plochy rozšířit.

21.6.2017

Vězni se setkali s biskupem

Kynšperk – Plzeňský biskup Tomáš Holub navštívil věznici v Kynšperku nad Ohří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení