VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

21.6.2017

Dům pro seniory má nabídnout 50 pokojů

Sokolov – Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem v Sokolově už má hotov projekt a byla poslána žádost o dotaci. Celá tato aktivita byla také nově zanesena do strategického plánu města kde doposud chyběla.

21.6.2017

Koncerty a filmy. Malá scéna na náměstí o prázdninách ožije

Loket – Už třetím rokem bude loketské náměstí oživovat během prázdnin program na Malé scéně. Od začátku července do konce srpna každý víkend a svátek se představí kapely různých žánrů. A pro letošek je připravena i novinka, promítání filmů.

20.6.2017

Ministr slíbil podpořit průmyslovou zónu

Sokolovsko – Průmyslová zóna Staré Sedlo se nedostala mezi ty, které stát podpoří. Posledním filtrem z celkových 80, poté deseti a nakonec čtyř kandidátů naopak prošlo rozšíření průmyslové zóny v Chebu.

20.6.2017

Sportovci se po desítkách let dočkají úprav areálu

Horní Slavkov – Už několik desítek let funguje sportovní areál TJ Spartak bez větších úprav a zásahů. To se ale letos změní. Areál, který využívá řada sportovních oddílů, dětí i dospělých, se dočká díky dotaci a penězům od města zateplení a nových kolektorů na ohřev vody.

20.6.2017

Babetty frčí, s úpravami jedou klidně až stovkou

Březová, Kraslice – S původní konstrukcí jede maximálně padesátkou. S úpravami z ní dostane ale i osmdesátku či stovku. A to už je něco.

19.6.2017

Městské sady v Kraslicích budou mít důstojné zázemí

Kraslice – Návštěvníkům městských sadů o uplynulém víkendu nechybělo takřka nic. Na Kraslickém setkání dostali svou porci muziky jak milovníci dechovek, tak rocku.

19.6.2017

Menu pro změnu. Škola ožila Zahradní slavností

Sokolov – Zahradní slavnost byla vyvrcholením celoročního projektu Menu pro změnu – zodpovědná spotřeba jídla na Základní škole Běžecká v Sokolově.

19.6.2017

Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni. Souvisí to i s počasím

Karlovarský kraj – „Prošli jsme se večer se psem Areálem zdraví a domů jsem si přinesla dvě klíšťata. A pes měl po dlouhé době taky jedno. Je jich zase nějak hodně," rozčilovala se Jiřina Procházková ze Sokolova.

18.6.2017

Kaple v Kostelní se za více než milion dočkala záchrany

Kraslice – Zděnou výklenkovou kapli se žulovým oltářem a betonovými lavicemi postavily Lesy ČR na místě někdejší kaple Božího těla nedaleko obce Kostelní u Kraslic. Stavba přišla na více než 1,2 milionu korun. V sobotu ji vysvětil kraslický děkan a vikář sokolovského vikariátu Peter Fořt.

18.6.2017

Na ohňostroje přijedou desítky tisíc lidí

Sokolov – Koncerty, charitativní běh, Sokolovský čtvrtmaraton, stezka skřítka Sokolníčka a hlavně mezinárodní soutěž ohňostrojů, která bude vrcholem dvoudenní akce. Řeč je o sokolovské akci Hurá, prázdniny, na kterou míří každoročně desítky tisíc lidí z celého regionu.

17.6.2017

Ivan Mládek se vrací do Galerie Cafe

Loket – Na vernisáž nové výstavy zve Galerie Cafe Jitky Hlavsové.

17.6.2017

FOTO: Žáci ze živnostenské školy si osvojili nejmodernější trendy v gastronomii

Sokolov – Žáci 2. ročníku oboru kuchař – číšník Střední živnostenské školy Sokolov si po celý školní rok osvojovali nejmodernější trendy v gastronomii a zkoušeli si práci s technologiemi, které současná doba vyžaduje.

17.6.2017

Deváťáci učili, senioři naslouchali

Sokolov – Deváťáci ze sokolovské ZŠ Rokycanova se ocitli v pozici učitelů informatiky. V rámci projektu Senioři dětem, děti seniorům navštěvovali školu senioři z Centra pro zdravotně postižené. Učili se právě od žáků obsluhovat počítače.

16.6.2017

Cestující ztratil ve vlaku hada

Karlovarský kraj – Dvacetiminutové zpoždění nabral včera odpoledne rychlík číslo 610 ve stanici v Novém Sedle. Zde totiž policie v jednom z vagonů hledala ztraceného hada.

16.6.2017

Statek ovládnou řemesla

Královské Poříčí – Na ukázku tradiční řemeslné tvorby zve o víkendu 17. a 18. června statek Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku.

16.6.2017

Dluhová spirála se roztáčí. Pomoci mají asistenti

Sokolov – Spolupráce Agentury pro sociální začleňování a města Sokolov se prohloubí. Do ulic chtějí vyslat další dva asistenty. Ti by měli uvést do praxe projekt společnosti Pomoc v nouzi s názvem Učíme se žít spolu a bez dluhů.

16.6.2017

Zloděj vykradl školu, salon i sklady, sebral i laky na nehty

Sokolov – V rukou policie už skončil devětačtyřicetiletý zloděj ze Sokolova, který má na svědomí nejméně šest krádeží. Vloupal se do školy, skladů nebo salonu. Nechal za sebou škodu za padesát tisíc korun.

16.6.2017

Regionální autor publikuje v prestižním literárním časopisu

Sokolov – Václav Bárta, Michal Černík, Karel Sýs, Jiří Žáček, Jiří Novák. Sokolovák, kterého baví psát povídky, publikuje v prestižním literárním časopise Divoké víno vedle renomovaných autorů známých jmen.

15.6.2017

Herci a další známé osobnosti na fotkách Vladimíra Zábranského

Horní Slavkov – Na začátku června byla v Muzeu v Horním Slavkově zahájena nová výstava. Má název Zábranští na MFF Karlovy Vary. Na řadě panelů tu Vladimír Zabranský představuje své úlovky z mezinárodního filmového festivalu.

15.6.2017

Kino nabídne půvabnou foto výstavu Lenky Průchové

Sokolov – Zvolací titulek „Moje máma – můj hrad!" přináší možná to nejpřirozenější poselství. Přesvědčit se o tom mohou návštěvníci na stejnojmenné výstavě, která bude k vidění ve foyer kina Alfa od 26. června. Dílo fotografky Lenky Průchové v sobě snoubí půvab i něhu mateřství.

15.6.2017

Panel Deníku: Miliony památkám. Kam jdou?

Karlovarský kraj – Památky na Karlovarsku, Sokolovsku a Chebsku se budou i letos opravovat za pomoci dotací od Karlovarského kraje. Ten letos mezi tyto okresy rozdělil 8 milionů korun, což je téměř o milion víc než v minulém roce.

15.6.2017

Prales uprostřed města se mění k nepoznání

Sokolov – Neprostupná, označovaná některými jako džungle. To je část Sokolova pod kopcem a rozhlednou Hard, která se v těchto týdnech mění k nepoznání. Město zde realizuje projekt, který svahovitý lesopark změní ve víceúčelové místo.

15.6.2017

Z Lokte až na konec světa. Druhá pouť Jitky Hlavsové

Loket – V roce 2010 Jitka Hlavsová z Lokte vážně onemocněla rakovinou prsu. Prodělala náročnou léčbu, chemoterapii, ozařování a pak roční biologickou léčbu v Plzni. Pokud to všechno přežije, řekla si, podnikne jako poděkování poutní cestu do Santiaga de Compostela.

14.6.2017

Neziskové projekty v Karlovarském kraji mohou žádat o granty

Karlovarský kraj - O grant na projekty, které významně pomohou budování občanské společnosti a rozvoji komunity a veřejného prostoru, mohou žádat neziskovky, lokální komunity a neformální skupiny.

14.6.2017

Vrtulníky budou vápnit lesy až do konce srpna

Kraslice – Lesníci se na Kraslicku pustili do vápnění lesních porostů. A to za pomoci vrtulníků. Ty nad nimi krouží už od pondělí.

14.6.2017

Sokolov zpřísnil pravidla pro bydlení v městských bytech

Sokolov - Prodlužování nájemní smlouvy v městských bytech v Sokolově už nebude automatické. Své k tomu řekne nejen příslušný odbor, který má byty na starosti, ale i městská policie nebo sociální odbor. Je zde dokonce již první případ, kdy město nájemní smlouvu neprodloužilo.

14.6.2017

Parkování při kulturních akcích má řád. Je organizované a placené

Loket – Parkování při kulturních akcích v Lokti je od letošního roku nově zpoplatněno na místech, která dalo pořadateli k dispozici město. Reakce na poplatek jsou mezi lidmi různé.

13.6.2017

Mohl si Karel IV. pochutnat na banánu? Vydejte se Letem Karlovým světem

Loket – Jak žili lidé ve 14. století, ti na hradě i ti v podhradí? Co jedli a co si oblékali? Na cestu Letem Karlovým světem se nově mohou vydat děti na loketském hradě díky dětské stezce, na které je svým životem a svou dobou provádí sám Karel IV.

13.6.2017

Firma městu vysvětlila, proč je při opravě vozovky tak levná

Sokolov – Ulice Spartakiádní v Sokolově se propadá a je v havarijním stavu. Město už vybralo dodavatele na její opravu, která má začít 1. července.

13.6.2017

Města a obce chtějí novou cyklostezku, první část za 40 milionů

Kraslicko – Vybudovat podél řeky Svatavy novou cyklostezku, propojit ji na sousední Německo a také postupem let směrem k Sokolovu. To je záměr Dobrovolného svazku měst a obcí Kraslicka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení