VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

8.5.2017

Do zámeckého pokladu přibyl další. Výjimečný diadém

Bečov nad Teplou - Státní hrad a zámek Bečov odtajnil nový přírůstek do sbírky svých pokladů. Přímo v interiérech zámku teď mají návštěvníci možnost spatřit briliantový diadém z majetku rodu Beaufort-Spontin, který se po všech osudových zvratech vrátil zpátky na Bečov a doplnil kolekci místních pamětihodností.

8.5.2017

Bubluch, Duchnouš a ti druzí. Knihovna chystá novou výstavu

Loket – Městská knihovna připravuje novou výstavu, v atriu budou ke zhlédnutí ilustrace, koláže, průřez tvorbou vynikající české výtvarnice, držitelky mezinárodní ceny Bologna Ragazzi Award (2016) za knihu To je Praha Michaely Kukovičové.

8.5.2017

Řidiči nerespektují dopravní značky, hrozí jim odtah

Sokolov - Hluboko do svých peněženek mohou sáhnout řidiči, kteří nerespektují dopravní značení při čištění sokolovských ulic. V letech minulých přitom jejich počet klesal.

7.5.2017

Slavkovská zuška láká do svých oborů. Stačí přijít na přijímačky

Horní Slavkov – Pokud máte doma šikovné děti, které baví zpívat, hrát na nějaký nástroj nebo třeba tancovat, co takhle zkusit zapsat je do „lidušky"?

7.5.2017

Dominuje pyl břízy, sezóna trav začne v druhé dekádě května

Sokolovsko – Koncentrace pylových alergenů v ovzduší bude v následujícím období kolísat vzhledem k proměnlivému počasí.

7.5.2017

Opravou zdi zabránili i zřícení historické hrobky

Horní Slavkov – Ohradní zeď u kostela sv. Jiří je opravená. Přestože se práce zkomplikovaly, podařilo se, a nehrozí tak už ani zřícení hrobky, která v rohu zdi stojí.

6.5.2017

OBRAZEM: Prameny jsou požehnány

Karlovy Vary – Pramenům v Karlových Varech se dostalo v sobotu požehnání a nová lázeňská sezona tak byla slavnostně zahájena. Postupně se stejný obřad odehraje rovněž v další městech západočeského lázeňského trojúhelníku. Následovat budou Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Jáchymov.

6.5.2017

V Sokolově uctili oběti války

Sokolov – V Sokolově se poklonili válečným obětem. Stalo se tak v souvislosti se 72. výročím konce 2. světové války.

6.5.2017

Rodina našla hrob zajatého muže po dlouhých sedmdesáti letech v Chodově

Chodov – Potomci válečných zajatců, kteří byli pohřbeni v hromadných hrobech na hřbitově v Chodově, přicestovali v pátek do města a připomněli si tak květnové události z konce II. světové války, jež se odehrály před 72 lety.

5.5.2017

Nové zvony uvidí Chodovští poprvé už v červnu při Noci kostelů

Chodov – Zástupci města a hasiči vyrazili v týdnu do Brodku u Přerova, kde se ve Zvonařské dílně Tomášková – Dytrychová vyrábějí nové dva zvony pro chodovský kostel sv. Vavřince.

5.5.2017

Koně vystřídá na náměstí tank. Přijedou opět filmaři

Loket – Je to definitivně potvrzené, na loketském náměstí a pod hradem bude k vidění tank. Ale není třeba šířit paniku, půjde pouze o natáčení ruského velkofilmu Tankisté. Loket se tak pro změnu stane německým městečkem za druhé světové války.

5.5.2017

Přehrada v Tatrovicích je bez vody

Tatrovice - Přehrada v Tatrovicích je téměř bez vody. Sokolovská uhelná se pustila do jejího vypuštění, aby opravila výpustný objekt. Prázdná nádrž se nyní stala atrakcí pro výletníky. Vypuštěno bude přes 1,7 milionu metrů krychlových vody.

4.5.2017

Cyklobusy zastaví i v Chodově

Chodov – Cyklisté mohou letos opět využít přepravu cyklobusy po celém Karlovarském kraji. Na trasy vyjedou v sobotu 20. května a v provozu budou až do 30. září.

4.5.2017

Bude Dvorana zase kulturním centrem města?

Loket – Dvorana, kdysi významné kulturní centrum města, které už téměř tři desítky let chátrá, má před sebou možná světlejší budoucnost. Koncem minulého roku byly sejmuty historické výmalby a strop a v letošním roce plánuje město, že rekonstrukce za zhruba 130 milionů bude pokračovat.

3.5.2017

Po celém městě se bude hrát a zpívat při Muzikantské noci

Loket – Město přichází s další novinkou. Živá muzika bude znít v jeden večer z loketského kostela, hradu, z hospůdek, kavárniček i městské knihovny. Muzikantská noc, nová kulturní akce, je v plánu už tento pátek.

3.5.2017

Vodácká sezona začala. Ohři si sjel dokonce i Novozélanďan

Sokolov – Vodácká sezona na Ohři slavnostně začala. Pokud počasí dovolí, můžou vodáci začít vesele brázdit její vody.

3.5.2017

PBS modernizuje výrobu, protipovodňové zábrany vyváží firma do celého světa

Rotava – Strojírenská firma PBS Technics v Rotavě na Sokolovsku, která do celého světa vyváží mobilní protipovodňové zábrany, zmodernizovala a rozšířila výrobu. Díky významné investici se tak PBS zvyšuje produkce.

3.5.2017

Pozůstatky kasáren zmizí, nájemci dostali výpověď

Sokolov – Městu reklamu rozhodně nedělají, a navíc na jejich místě mohou vzniknout parcely pro stavbu rodinných domů. Sokolov se je proto rozhodl zbourat. Řeč je o nemovitostech, které zůstaly po bývalých kasárnách.

2.5.2017

Na důkaz přátelství ozdobily děti stoletou lípu

Sokolov - Stoletou lípu v centru města zdobí několik fáborků v barvách státních vlajek České republiky a Německa.

2.5.2017

FOTO: Peníze ze sbírky použijí na obnovu vitráží v kostele sv. Jiří

Horní Slavkov – Oprava kostela svatého Jiří pokračuje díky dotaci, veřejné sbírce a financím města i letos.

1.5.2017

Muž spadl v Norsku z lodi do moře, zachránit ho pomohli operátoři na české tísňové lince

Karlovarský kraj - Operátoři linky 112 a také zdravotničtí záchranáři z linky 155 z Karlových Varů dokázali na dálku pomoc muži, který v Norsku spadl z lodi do moře.

1.5.2017

FOTO: Muzeum ocenilo výtvarníky

Cheb - Pracovníci Muzea Cheb ocenili účastníky letošní jarní soutěže s názvem Ta slepička kropenatá.

30.4.2017

Brožury pomohou návštěvníkům i turistům zorientovat se

Loket – Návštěvníci akcí Loketského kulturního léta i turisté, kteří se do Lokte přijedou podívat, mohou využít nové brožury a příručky, které pro ně město připravilo. Pomohou jim zorientovat se nejen v kulturním programu, ale rovněž například v loketských lesích a okolí.

30.4.2017

Minigolf je pro hráče v novém

Chodov – Hráči minigolfu v Chodově se mohou těšit na novou sezonu, kterou si už zahrají na zmodernizovaném hřišti v areálu BVC Chodov.

30.4.2017

Sokolovská studentka vítězkou Eustory

Sokolov – Studentka sokolovského gymnázia Markéta Šteklová vyhrála X. ročník celostátní historické soutěže pro studenty středních škol Eustory.

29.4.2017

Sokolovský dostavník opět projede městem

Sokolov - Poslední květnový víkend bude v Sokolově patřit country & folkovému festivalu, který se po dlouholeté odmlce loni vrátil do města. Koncerty budou opět rozdělené do dvou dnů. V pátek 26. května zahájí country band českého západu, skupina Bankrot.

29.4.2017

FOTO: Loketští výtvarníci postupují do celostátního kola přehlídky

Loket – Loketští výtvarníci byli velmi úspěšní v krajském kole soutěžní přehlídky Oči dokořán, která se koná jednou za tři roky, a postupují do kola celostátního.

29.4.2017

Čarodějnice zaplanou a májky povstanou

Karlovarský kraj – Pálením čarodějnic a stavěním májek se vždy slaví příchod jara a tyto původně pohanské zvyky v obcích i městech doprovází bohaté kulturní programy.

28.4.2017

Vodní záchranná služba pořádá MČR mládeže

Sokolov - Jsou to ještě děti a už umějí zachránit život. Vodní záchranná služba ČČK Sokolov zve širokou veřejnost na plavecké záchranářské závody mládeže.

28.4.2017

Z páteřní cyklostezky na jezero Medard musí cyklisté oklikou

Sokolovsko - Z páteřní cyklostezky podél Ohře se již není možné dostat bezpečně na jezero Medard.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies