VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

28.4.2017

Žebrat o eura vyráží bezdomovci za hranice

Karlovarský kraj – Čeští bezdomovci našli nový způsob přivýdělku. Denně míří za hranice do sousedního Německa, kde žebrají u tamních supermarketů.

27.4.2017

V Karlovarském kraji vznikly nové obchvaty. Dálnice ale nadále chybí

Karlovarský kraj – Kdy bude dokončená dálnice mezi Karlovými Vary a Prahou? Na tuto otázku by asi dokázal odpověď pouze věštec a ani ten by se nemusel trefit.

27.4.2017

Sokolovská ZUŠ postupuje do ústředního kola v Olomouci

Sokolov – V Chodově se konalo krajské kolo soutěžní přehlídky výtvarných oborů základních uměleckých škol Karlovarského kraje.

27.4.2017

Pálení čarodějnic v Chodově doprovodí bohatý program

Chodov – Poslední duben se blíží, a tak se na své slety a reje těší čarodějnice a čarodějové z širokého okolí. A těšit se mohou i ti chodovští. Po malé středeční generálce v knihovně je čeká nedělní Pálení čarodějnic s čarodějnickým jarmarkem a bohatým programem.

27.4.2017

Osobnostmi města Sokolov jsou pedagog, cvičitelka a ochotník

Sokolov – Osobnostmi města Sokolov za rok 2016 jsou Ivo Záleský, Ludmila Nováková a Jaroslav Makrot. Představeni a oceněni byli na galavečeru, který se konal v sokolovském divadle.

27.4.2017

Zábava pro všechny. To je Loketské kulturní léto

Loket – Letošní kulturní sezona v amfiteátru pod hradem v Lokti bude bohatá, žánrově pestrá, na své si přijdou všechny generace. V programu jsou pravidelné akce, na které jsou návštěvníci zvyklí, i řada novinek.

26.4.2017

Roháči zahrají v Sokolově a oslaví s Kiďákem jeho sedmdesátiny

Sokolovsko – Příznivci kapely Roháči se v tomto týdnu mohou těšit hned na tři vystoupení loketských muzikantů.

26.4.2017

Školáci již nebudou muset kličkovat mezi auty

Sokolov – Někteří školáci ze sokolovské lokality Vítězná chodí ze základní školy do DDM po frekventované silnici, kde chybí chodník. Riskují tím nejen své zdraví, ale znepříjemňují tím život i projíždějícím řidičům.

26.4.2017

Kdo je holčička na fotce? Pátrá ředitel sokolovského muzea

Sokolov – Kdo je holčička ve vězeňské uniformě na fotografii, kterou vlastní sokolovské muzeum? Je to Francouzka, nebo Španělka? Měla nějakou souvislost s ženským koncentračním táborem ve Svatavě, kde byly vězněny i děti?

25.4.2017

FOTO: Beneficí pro Sokolík skládaly studentky maturitu

Sokolov – Pro klienty Domova pro osoby se zdravotním postižením (DOZP) Sokolík získaly při benefiční akci 15 413 korun. Neobvyklé na benefici bylo to, že ji pořádaly dvě studentky a v publiku kromě samotných klientů a dalších návštěvníků seděli také členové maturitní komise. Děvčata si totiž zorganizování večera vybrala jako praktickou část své maturitní zkoušky.

25.4.2017

Hurá na řeku! O víkendu víla slavnostně odemkne Ohři

Sokolovsko – I když se zima jen nerada smiřuje s tím, že její období skončilo, na svoji sezonu se těší a také pilně připravují vodáci. O víkendu slavnostně odemknou řeku Ohři, a pokud počasí bude přát, nebude už nic bránit tomu, aby vyrazili na vodu.

25.4.2017

K malování mě přitáhl kamarád Josef Lada, říká stoletý Svatoslav Karpíšek

Rotava - Je mu 100 let, má rád humor, jablečný závin a každé ráno snídá dvě nastrouhaná jablka. Znal se osobně s malířem a ilustrátorem Josefem Ladou a dodnes velmi rád maluje obrázky. Ty má po celém domě u svého třiasedmdesátiletého syna, kde bydlí.

24.4.2017

CykloDeník vychází v úterý

Karlovarsko - Nová cyklistická sezona začíná, a proto vám Deník přináší speciální přílohu. V úterý 25. dubna vychází CykloDeník – 32 stran informací pro cyklisty a cykloturisty.

24.4.2017

FOTO: Děti zažily parádní Hmyzí úlet. Soutěžily a pojídaly cvrčky a červíky

Sokolov – Svátek Země, Den Země, přišly v sobotu oslavit děti spolu se svými rodiči do Domu dětí a mládeže Sokolov. Zdejší pracovníci pro ně připravili půldenní akci, při níž si zhruba dvě stovky dětí prožily správný Hmyzí úlet.

24.4.2017

Aprílové zvraty počasí překvapily i šindelovského klimatologa

Sokolovsko – Aprílové počasí posledních dnů překvapilo i odborníky. „Tyhle zvraty jsou dost nepřirozené. Ano, duben je apríl, umí počasí úplně otočit, ale dvacetistupňový rozdíl během dne, to je nenormální," říká klimatolog ze šindelovské stanice Rudolf Kovařík.

24.4.2017

Dopravní akce potvrdila, že řidiči překračují povolenou rychlost

Karlovarský kraj – Za jeden den policisté zjistili 126 porušení zákona. Taková byla bilance akce Speed marathon bezpečnostní dopravní akce, která se konala nejen v Karlovarském kraji, ale i v celé Evropě.

24.4.2017

České dráhy stanovily cenu za bývalé depo

Sokolov – Státní dopravce nabízí depo za 2,2 milionu korun, město v minulosti nabídlo 2 miliony.

24.4.2017

Dva zámky se účastní česko-bavorského projektu na ochranu vzácných netopýrů

Karlovarský kraj – Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou se společně se státním zámkem Kynžvart účastní přípravy společného česko-bavorského projektu zaměřeného na ochranu vzácných druhů netopýrů.

23.4.2017

V soutěžii uspěl originální porcelán a první pomoc pro psy

Karlovarský kraj - Originální porcelán z dílny Jitky Tomanové z Karlových Varů zaujal nejvíce porotu letošního ročníku soutěže T-Mobile Rozjezdy.

23.4.2017

Sedmdesátiny oslaví Vojta Kiďák se svými přáteli i na hradě Loket

Loket – Sedmdesátka, to je věk, který si zaslouží řádnou oslavu. A jak jinak může slavit muzikant než koncerty a zpěvem? Loketský písničkář Vojta Kiďák Tomáško měl narozeniny před několika dny. Slavit ovšem chce po celé republice a po celý rok.

23.4.2017

Hasiči si prověří při cvičení nový systém

Karlovarský kraj – Taktické cvičení nového informačního systému připravili krajští hasiči. Prověří při něm unikátní systém řešení centralizace údajů o obětech hromadných neštěstí.

23.4.2017

Až budou sítě, může být Hrušková novou dobrou adresou

Sokolovsko – Osada Hrušková u Sokolova by do několika let mohla mít napojení na vodovodní a kanalizační sítě, které jsou podmínkou pro další rozvoj lokality.

22.4.2017

Když budou spokojeni lidé, pak i já a se mnou i celá koalice, říká hejtmanka

Karlovarský kraj – Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje (ANO), řídí se svým týmem region, který má řadu problémů. Už po nástupu do funkce avizovala, že je připravena se poprat se všemi potížemi, krajský úřad otevřít lidem i starostům, všem nejen naslouchat, ale také jejich trable řešit.

22.4.2017

Chodováček oslaví Den Země. Vybrané vstupné získá Drosera

Chodov – Ekocentrum Chodováček při ZO ČSOP Chodov pořádá v sobotu 22. dubna od 13.13 hodin v areálu ČSOP Zahrádkářská kolonie u Bahňáku oslavu Dne Země.

22.4.2017

Čarodějnici z Hartenbergu už znají i čtenáři v Itálii

Hartenberg - Dobrovolníci ze 72 zemí z celého světa už přiložili ruku k dílu při vyklízecích pracích a opravách hradu Hartenberg. Chystají se sem i letos. Jednoho z nich dokonce romantické prostředí inspirovalo k napsání pohádkové knížky o čarodějnici z Hartenbergu, která vyšla v Itálii.

21.4.2017

„Hraju!", hlásí Vondroušová z Floridy

Florida (USA) - Tenistka Markéta Vondroušová nebude na Fed cupu pouze do počtu.

21.4.2017

Sokolov vyhlásí osobnost města

Sokolov – V úterý 25. dubna od 17 hodin se v divadelním sále Hornického domu uskuteční tradiční udílení cen v anketě Osobnost města Sokolova.

21.4.2017

Strážníci v Chodově hledali odpad po narkomanech

Chodov – Chodovští strážníci se v úterý zúčastnili celorepublikové akce Jehla, při níž hledali na veřejných místech infekční materiál po narkomanech. Chtěli tak předejít možnému nebezpečí, kterému jsou vystaveny nejen děti, ale také domácí zvířata.

21.4.2017

Hudba a zpěv jsou pro Adélu součástí života již řadu let

Chodov – „Byla bych tím nejšťastnějším člověkem pod sluncem, pokud bych se mohla v budoucnu hudbou živit," říká čerstvá vítězka prestižní pěvecké soutěže Česko zpívá 2017 Adéla Giňová ze Staré Chodovské na Sokolovsku. Jedenáctiletá zpěvačka z chodovské základní umělecké školy má velké sny. Více v rozhovoru pro Deník.

20.4.2017

Při Koncertě pro charitu vystoupí Eva Henychová

Sokolov – Chcete podpořit dobrou věc? Pak zavítejte v neděli na Koncert pro charitu, který se bude konat v sokolovském kostele sv. Jakuba na Starém náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies