VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

4.6.2017

Vandalové ničí nově vysázené stromy v celém městě

Sokolov – Vandalové ničí nově vysazené stromy v Sokolově. Tamní technické služby (Sotes) každoročně vysází 70 až 100 kusů a každý rok se na nich podepisují vandalové. Stromy vytahali ze země, jinde jim polámali kmen či korunu stromu. Svou takzvanou sílu si vandalové dokazují především o víkendu.

3.6.2017

Platba kartou? Na úřadě ve Slavkově je velmi vítaná

Horní Slavkov – Možná to taky znáte. Potřebujete nutně něco zaplatit a hotovost ani v peněžence, ani po kapsách žádná. Jediné, co na vás z peněženky kouká, je platební karta, kterou však ne všude je možné platit. Ve Slavkově už více jak rok mají lidé na úřadě možnost platit kartou a tato služba je mezi místními velmi vítaná.

3.6.2017

V korytě řeky nalezl muž dvě dělostřelecké miny

Kraslicko – Dělostřelecké miny nalezl v korytu řeky Svatavy asi tři kilometry za Kraslicemi šestapadesátiletý muž. Nález oznámil na policii. Ta místo ihned zajistila.

3.6.2017

FOTO: Vedra lákají k vodě. Sezona koupání začala

Karlovarský kraj – Nic není v horkých dnech příjemnějšího než osvěžení ve vodě a oddání se slunečné lázni na koupališti. A letos to obzvlášť vyšlo. Většina vodních areálů totiž zahájila letošní sezonu 1. června, kdy se teploty šplhaly ke třicítkám. Počasí koupání přeje i nadále, tudíž si provozovatelé koupališť mnou ruce, protože o návštěvníky nebudou mít nouzi.

2.6.2017

Víceúčelové dětské hřiště na sídlišti staví čtyři firmy

Sokolov – Víceúčelové dětské hřiště na sokolovském sídlišti Vítězná již získává konkrétní podobu.

2.6.2017

Mirákl obhájil potřetí titul. Pod křídly andělů je nejlepší choreografie v republice

Karlovarský kraj – Sportovní terminologií řečeno, tanečníkům skupiny Mirákl se podařil hattrick. Při vyvrcholení soutěže Czech Dance Masters obhájili již potřetí titul nejlepší taneční skupiny v dětské kategorii napříč všemi tanečními styly.

1.6.2017

Festival bigbandu okoření Jiří Ševčík a Pirate Swing

Kraslice – Ve snaze navázat na dlouholetou hudební tradici a hlavně podpořit zájem mladých o hudbu. Právě proto vznikl na popud ředitele Základní umělecké školy v Kraslicích Františka Stůje hudební festival zaměřený na interpretaci jazzové a swingové muziky.

1.6.2017

Alergiky potrápí zejména pyl trav

Karlovarský kraj – Pyl trav zůstane v následujícím období dominantním pylovým alergenem.

1.6.2017

Zažehnalo město Kraslice politickou krizi?

Kraslice – Radnice v Kraslicích se otřásala v základech. Opozice, která získala v zastupitelstvu většinu, se chystala provést změny ve vedení města.

1.6.2017

Technické služby zkrátily mytí ulic o celý měsíc

Sokolov – Každoroční mytí sokolovských ulic, spojené s uzavírkami, dopravními omezeními, či dokonce odtahy blokujících aut, se letos zkrátilo o celý měsíc.

1.6.2017

Zvonaři odlili svatého Vavřince a Floriána

Chodov – Dva nové chodovské zvony svatý Vavřinec a svatý Florián byly odlity. Teď chladnou v zemi, aby se příští čtvrtek vydaly na cestu ze zvonařské dílny v Brodku u Přerova do Chodova.

31.5.2017

HC Energie přišla o finanční podporu těžařů a s ní ztratila 15 milionů korun

Karlovarský kraj – Sokolovská uhelná už nebude finančně podporovat hokejový klub HC Energie jako hlavní sponzor. Takový je výsledek úterního jednání mezi majitelem klubu HC Energie Karlovy Vary Karlem Holoubkem a předsedou dozorčí rady Sokolovské uhelné Františkem Štěpánkem.

31.5.2017

Odstávka, revize, opravy. Film o Babišovi v Sokolově narazil

Film Selský rozum a kniha Žlutý baron. To jsou dva tituly, které ukazují život podnikatele a politika Andreje Babiše. Organizátoři ale mají s projekcí problémy: Ano, můžete u nás promítat a propagovat knihu. Někde dokonce slib potvrdili smlouvou, kterou však vzápětí vypověděli. Jinde zase mluvili o zákazu politických témat.

31.5.2017

Rekordní částka. Slavkov letos investuje 25 milionů

Horní Slavkov – Největší objem peněz v porevoluční historii města, 25 milionů, rozdělil letos Horní Slavkov do investic.

30.5.2017

V citické školce mají děti chodník pro bosé nohy

Citice – Slast pro nohy. Tak nazvali v Citicích nově vybudovaný chodník pro bosé nohy tamních dětí z mateřské školy.

30.5.2017

Zpívalo se i tancovalo. Sokolovský dostavník se opět vydařil

Sokolov – Do města přijel o víkendu opět po roce Dostavník a přivezl nálož výborné muziky, která v sobotu odpoledne přilákala na Staré náměstí spoustu lidí. A ti nejen poslouchali, ale někteří si i zatancovali.

30.5.2017

I deštníky nechejte doma! Kontroly před akcemi v amfiteátru budou důslednější

Loket – Na důslednější kontroly osob i vnášených předmětů se musí připravit návštěvníci akcí v loketském amfiteátru. Jejich pořadatel, Vlny music agency, tak vyhověl žádosti Policie České republiky o součinnost při zajištění bezpečnosti v naší zemi.

29.5.2017

Poprvé veřejně na náměstích a v ulicích. Malí umělci se představí na ZUŠ Open

Sokolov – Zapojit v jeden den do spolupráce co nejvíce základních uměleckých škol a podpořit jejich vzájemnou spolupráci.

29.5.2017

Sokolov zaplatil pokutu 25 milionů. Teď je vymáhá zpět

Sokolov – Sokolov bude soudně vymáhat 25 milionů korun od společnosti, která zajišťovala průběh výběrového řízení pro opravu střechy zimního stadionu.

28.5.2017

Železniční modelářství, to je koníček na celý život

Sokolov – „Modelář, který říká, že má kolejiště hotové, tak lže," je přesvědčený Josef Němeček z Přeštic u Plzně, který přijal pozvání na výstavu modelů, která je až do soboty přístupná v Domě dětí a mládeže Sokolov.

28.5.2017

Ženu zahrnul množstvím zpráv, obtěžoval i její rodinu

Sokolov – Z nebezpečného pronásledování se bude před soudem zpovídat čtyřicetiletý muž ze Sokolova.

28.5.2017

FOTO: Poseděli s Forrestem Gumpem

Sokolov – Nápad, kterým se inspirovala ve světě, se rozhodla sokolovská kantorka zrealizovat ve své škole.

27.5.2017

Sokolovské školy potřebují investice

Sokolov – Dosluhující elektroinstalace, nevyhovující kuchyň či malé a zastaralé sociální zařízení, jako jsou sprchy a záchodky.

27.5.2017

Na internetu vylákala za zboží desítky tisíc korun

Sokolov – Desítky lidí podvedla na internetu třiadvacetiletá žena z Jihlavy.

27.5.2017

Z dílen do přírody, studenti pomáhají stavět voliéru pro záchrannou stanici

Bublava – O obří rozletovou voliéru se rozroste Záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku.

26.5.2017

Trosky už dnes uvedou komedii Král a lazebnice

Kraslice – Premiéra kostýmové divadelní komedie z období gotiky Král a lazebnice divadelního spolku Trosky Kraslice se už dnes v 19 hodin uskuteční v tamním kulturním domě. Scénář napsal člen a režisér spolku Josef Beran podle stejnojmenné knihy známého historika Zdeňka Mahlera, autora knihy Dvořák v Americe, Katedrála, scenáristy filmu Lidice.

26.5.2017

Při Dni s policií se přenesete i do dob četnictva

Karlovarský kraj – Lidé v Karlovarském kraji se už v sobotu mohou těšit na Den s Policií ČR, který se bude konat v areálu Krajského ředitelství policie v Karlových Varech. Připravený je bohatý program, ukázky policejní práce, zásah vrtulníku, ale i dobové ukázky četnictva. Více o akci s mluvčí krajské policie Kateřinou Böhmovou.

26.5.2017

Za štempl od psychiatra záchytka zdarma

Karlovarský kraj - Motivační program pro zachycené pacienty protialkoholní záchytné stanice zdravotnické záchranné služby. To je vznešený název pro alkoholiky, kteří při splnění jediné povinnosti, a to je donést do patnácti dnů potvrzení o vyšetření psychiatrem, budou mít nocleh v tomto zařízení zcela zdarma.

26.5.2017

Pustí se do Velkého prádla a projdou Stezku umění

Loket, H. Slavkov – Velké prádlo vás čeká v Lokti, na Stezku umění se vydáte ve Slavkově. Celostátní happeningové akci ZUŠ open, kterou v Karlovarském kraji organizuje právě ZUŠ Horní Slavkov, Loket, bude v těchto městech předcházet Mini ZUŠ open.

25.5.2017

Zúčastnili se poprvé a hned z toho bylo třetí místo

Horní Slavkov – Čtyřčlenné družstvo dětských čtenářů z Horního Slavkova ve složení Štěpánka Portová, Irena Ziecinová, Natálie Studnařová a Jakub Bračko zabodovalo v Nejdku, kde se v sobotu konal již 11. ročník soutěže Hry bez hranic aneb knihovnice dětem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení