VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

10.4.2017

Strážníci nalezli v lese barely s neznámou látkou, asi se jich zbavili vařiči drog

Královské Poříčí – Plastové barely s neznámou zapáchající látkou nalezli městští strážníci v lese u Královského Poříčí na Sokolovsku. Na místo byli ihned přivoláni hasiči, kteří zajistili celkem pět barelů a oblast celou zabezpečili.

10.4.2017

I muži zdobí kraslice, malíř Jakub je toho důkazem

Kraslice – Stovky návštěvníků navštívily během víkendu unikátní výstavu malovaných vajíček Kraslice v Kraslicích. Nasyktl se jim pohled na asi osm stovek kraslice, přičemž každé z vajíček bylo originálem.

9.4.2017

Bečovský zámek a jeho dvacetiletá cesta vedoucí k miliontému návštěvníkovi

Bečov nad Teplou - Miliontého návštěvníka se dočkal 2. dubna areál hradu a zámku Bečov. Jaký ale byl příběh celého areálu, než se k takto významnému jubileu propracoval?

9.4.2017

Sokolov rozhodl o volbě nového provozovatele MHD

Sokolov – Je vybráno. Provozovatele městské hromadné dopravy od roku 2019 vybere Sokolov koncesním řízením. Alespoň tak rozhodla rada města. Konečné slovo však budou mít zastupitelé. Sokolov vybíral mezi třemi variantami.

9.4.2017

Obložený knížkami jsem nejšťastnější Troška na světě, říká známý režisér

Březová – Slunce, seno, jahody, Babovřesky anebo Princezna ze mlejna či Z pekla štěstí. Všechny tyto filmy mají jedno společné, natočil je režisér Zdeněk Troška. Moderátor jeho pořadu v Březové řekl, že uvádět pořad pana režiséra je strašně jednoduché. Položíte mu otázku, on se nadechne a 45 minut v kuse mluví. Měl pravdu.

8.4.2017

Soud potvrdil pokutu 150 tisíc pro sokolovskou ISŠTE

Sokolov, Brno – Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 150 tisíc korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou v Sokolově. Škola chybovala při rekonstrukci svého areálu téměř za 400 milionů korun.

8.4.2017

Studenti gymnázia nahlédli do trestné činnosti v kraji

Sokolov – Městská policie v Sokolově připravila pro studenty tamního gymnázia velmi specifické setkání. Uskutečnilo se v centru prevence a studenti nahlédli do problematiky násilné trestné činnosti na území Karlovarského kraje.

8.4.2017

Nový rentgen je pro pacienty šetrnější

Sokolov – Nový, moderní přístroj bude sloužit lidem v sokolovské nemocnici. Díky němu se pacienti, kteří potřebují pořídit rentgenový snímek, dočkají většího komfortu, ale i bezpečí. Moderní rentgenový přístroj totiž minimalizuje rentgenové záření a snižuje manipulaci s nemocnými.

8.4.2017

Na Klínovci se ještě lyžuje

Klínovec – V Krušných horách sezona pro příznivce lyžování ještě neskončila ani s příchodem jara. Dokonce napadalo pár centimetrů sněhu.

7.4.2017

Křížová cesta ožívá pod rukama restaurátorů

Chodov – Restaurátorské práce na chodovské křížové cestě jsou, obrazně řečeno, na dobré cestě. Pokud půjde i nadále všechno podle plánu, kompletní křížová cesta bude k vidění v kostele svatého Vavřince už během letošní svatovavřinecké pouti v srpnu.

7.4.2017

Za padělané vysvědčení hrozí muži až tři roky za mřížemi

Sokolov – Padělané vysvědčení předložil zaměstnavateli čtyřiačtyřicetiletý muž ze Sokolovska. Hrozí mu za to až tři roky vězení.

7.4.2017

Teplo bude dodávat po dlouholetém sporu město

Chodov – Město Chodov se chce stát samotným distributorem tepla do tamních domácností. Založilo kvůli tomu novou obchodní společnost s názvem Teplo Chodov.

7.4.2017

Kraslice vystavují stovky originálních kraslic

Kraslice – Jsou jich stovky a každé je unikátním originálem. Řeč je o malovaných velikonočních vajíčkách, která pochází z dílny Asociace malířek a malířů kraslic České republiky.

6.4.2017

Fascinace fotografií – fotografické setkání G7

Sokolov – Osmnácté česko-německé setkání fotografů hostí od soboty Sokolov

6.4.2017

Úspěšná mise Ski klubu Bublava v Rakousku na prestižním závodě

Bublava – Definitivní tečku za letošní závodní zimní sezónou udělali mladí lyžaři ze Ski klubu Bublava v rakouském Zauchensee na mezinárodních závodech KidsTrophy 2017.

6.4.2017

Pečovatelská služba v Chodově dostane nová auta

Chodov – Na dva nové automobily se mohou těšit klienti chodovské pečovatelské služby. Zastupitelé už schválili žádost o dotaci na jejich pořízení.

6.4.2017

Panel Deníku: Armáda v kraji, to je jen výcvikový prostor Hradiště

Karlovarský kraj – Armáda z Karlovarského kraje ustoupila, a to už před mnoha roky.

6.4.2017

Demolici má škola za sebou. Co dál?

Sokolov - Kvůli výstavbě moderního domova pro seniory nechal Sokolov zbourat budovu nevyužívané 4. základní školy v Sokolovské ulici. Na konci tohoto měsíce by se měla předávat projektová dokumentace. Další dvě varianty, kterými byl prodej budovy či demolice a vybudování parkoviště, neuspěly.

5.4.2017

Do Kraslic míří po roce unikátní výstava malovaných kraslic

Kraslice – Město Kraslice se již tradičně stane hostitelem unikátní výstavy malovaných vajíček, nesoucí název Kraslice v Kraslicích. V pořadí již 18. ročník odstartuje ve čtvrtek 6. dubna a potrvá až do neděle.

5.4.2017

V jídle nejsem žádný troškař, přiznal divákům režisér

Březová – Kdo dorazil v pondělí v podvečer do březovského multifunkčního centra, určitě nelitoval. O dvě hodiny nefalšované zábavy se tu svým vyprávěním postaral filmový režisér Zdeněk Troška.

5.4.2017

V Sokolově startuje jarní čištění ulic, pozor na odtahy

Sokolov – V pondělí 10. dubna začíná každoroční mytí komunikací po zimním období. Město se bude čistit od sídliště Michal postupně dolů směrem do centra.

5.4.2017

Vypálený hrad Hartenberg postupně ožívá

Hartenberg – Zatímco s příchodem dubna památky přivítaly nedočkavé návštěvníky, hrad Hartenberg v Hřebenech otevře brány až v květnu. V současné době probíhá v prostorách hradu čilý pracovní ruch.

4.4.2017

Dobrovolníci se pustí do úklidu lesů, řek i měst

Karlovarský kraj - Hlavní termín dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, je připraven na sobotu 8. dubna. Cílem organizátorů je letos zapojit 1% populace, tedy asi sto tisíc spoluobčanů.

4.4.2017

Těšovice se dál rozrostou, obec přitom ani nemusela vzniknout

Těšovice – „Žijeme ve městě, ale přeci na venkově." To je heslo Jiřího Halberštáta, starosty obce Těšovice, do které se statisticky nastěhovalo nejvíce lidí na Sokolovsku za uplynulých deset let.

4.4.2017

Klub Alfa dokáže zabavit mládež i seniory

Sokolov – Alfa Music Club funguje necelý rok. Za tu dobu si do něj našly cestu všechny generace, od mladých lidí po seniory. Cílem jeho provozovatelů bylo vytvořit multižánrový klub, který nebude nabízet jen koncerty kapel, a to se tedy bezesporu povedlo. Hlavní cíl byl tak splněn, ale klub rozhodně neusne na vavřínech, další plány jsou připraveny.

3.4.2017

Lázeňská taxa je nízká, zvyšte ji, žádá Svaz měst

Karlovy Vary – Péče o kolonády, prameny a parky, o infrastrukturu a lázeňskou architekturu, to vše stojí Karlovy Vary desítky milionů korun ročně a náklady na údržbu rok co rok stoupají.

3.4.2017

"Vždycky se mi líbily uniformy," říká jediná žena mezi policejními psovody

Sokolov - Od dětství chodila s tatínkem na cvičák a věnovala se sportovní kynologii. Když se pak rozhodovala o své budoucí profesi, měla jasno. Koníčka povýšila na profesi. A protože se jí vždy líbily uniformy, zvolila si tu policejní. Psovodka Ilona Duchoňová je jediná žena mezi dvaceti služebními kynology policie Karlovarského kraje.

3.4.2017

FOTO: Dětem dělali společnost hrdinové z Čtyřlístku

Loket, Chodov – Co se děje v knihovně v noci? Nedávají si tam třeba dostaveníčko hrdinové z knížek?

3.4.2017

Další novinka v placení autobusech MHD

Karlovarský kraj – Dnešním dnem začíná platit novinka pro platby jízdného v autobusech společnosti Autobusy Karlovy Vary.

3.4.2017

FOTO: Nad regionem se přehnaly bouřky

Karlovarský kraj – Počasí nad naším územím začala v sobotu ovlivňovat studená fronta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies