VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Chlumu zrekonstruují bývalou školu na informační středisko

Společnost AB-AKCIMA zrekonstruuje bývalou školu v Chlumu Svaté Maří na Informační středisko. V objektu budou i ubytovací prostory

4.5.2007
SDÍLEJ:

Společnost AB-AKCIMA vybuduje v bývalé škole v Chlumu Svaté Maří informační střediskoFoto: DENÍK/ Iveta Chmelařová

CHLUM SVATÉ MAŘÍ - V bývalé škole v Chlumu Svaté Maří vybuduje firma AB–AKCIMA informační centrum s kavárnou a veřejnosti přístupným internetem. V objektu bude navíc i restaurace a ubytovací prostory.


„Veškeré aktivity společnosti, které mají podpořit tento záměr, jsou teprve ve fázi rozpracování. Rozvíjíme aktivity, které jsou cíleny na propagaci obce, regionu i Karlovarského kraje,“ uvedla jednatelka firmy AB–AKCIMA Olga Písecká. Podle ní jsou investiční akce, které bude společnost v obci realizovat, obecně zaměřeny na podporu cestovního ruchu v regionu a na využití, které z historického i kulturního hlediska nabízí místní poutní kostel.
Ve spolupráci s obcí připravila firma už loni dva projekty, které jsou spolufinancovány z finančních prostředků Evropské unie, z dispozičního fondu Interreg IIIA ČR–Bavorsko. „Jedná se o vydání publikace o Chlumu Svaté Maří v německém jazyce a dvojjazyčné informační tabule. Tyto projekty se realizují letos,“ poznamenala jednatelka.


Společnost AB–AKCIMA dále připravuje ve spolupráci s velmistrem Řádu křižovníků, červenou hvězdou a občanským sdružením Chlumská perspektiva projekty, které mají pomoci zrekonstruovat objekt kláštera v obci. „Další připravované podpory budou podporovat kulturu i společenské aktivity,“ uvedla Písecká. Cílená přeshraniční propagace podle ní více seznámí s tímto významným místem zahraniční turisty. Společnost AB–AKCIMA navázala také spolupráci se dvěma sdruženími v Německu, které tyto činnosti podporují. „Investiční akce jsou zaměřeny na posílení infrastruktury pro cestovní ruch s cílem prodloužit dobu návštěvy turistů v obci,“ doplnila Písecká.

4.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Biketrial v Březové u Sokolova
4

Do Březové míří špička Biketrialu

Ilustrační foto

Když muž usnul, obrala ho zlodějka o 40 tisíc korun

Památkáři: Nástěnné malby a fresky lze zachránit i z demolovaných domů,

Karlovarský kraj – Nutnost demolice zchátralých budov v obcích a městech nemusí vždy znamenat ztrátu hodnotných architektonických či uměleckých prvků, které se v těchto domech nacházejí. Platí to dokonce i o nástěnných malbách a freskách. Poukázal na to Národní památkový ústav v Lokti.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

V pátek startuje Sokolovská čurda

Sokolov – Od pátku 22. do neděle 24. září se uskuteční v Sokolově v Městském divadle již 15. ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů Sokolovská čurda.

Seriál Běžíme na hrad jde do finále

Loket – Poslední zastávkou seriálu Běžíme na hrad se stane i v letošním roce majestátní hrad Loket. Finálový závod v Lokti, který se běží v sobotu, patří mezi perly celého seriálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení