VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firma městu vysvětlila, proč je při opravě vozovky tak levná

Sokolov – Ulice Spartakiádní v Sokolově se propadá a je v havarijním stavu. Město už vybralo dodavatele na její opravu, která má začít 1. července.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Oprava vozovky začne 1. července.Foto: Deník / Cichocki Roman

Radním se však ještě předtím nezdála nízká cena, a tak si pozvali vedení firmy, aby jim částku obhájilo. Sokolov se totiž v minulých letech trápil s opravou sousední ulice Vítězná na stejnojmenném sídlišti. Zde stavaři nacházeli po odkrytí neustálá nepříjemná překvapení. „Podařilo se vybrat dodavatele na rekonstrukci ulice Spartakiádní. Cena, za kterou opravu firma nabídla, byla velice příznivá. My jsme je proto opětovně požádali o vysvětlení ceny,“ říká starosta Sokolova Jan Picka.

A proč? To je podle starosty jasné. „My už jsme od samého začátku říkali, že vícepráce tam samozřejmě žádné nechceme, nebo jen v minimálním rozsahu. Udělali jsme pro průzkum lokality maximum včetně kamerových zkoušek, georadaru. Chtěli jsme nasbírat co nejvíce informací a věříme, že dodavatel je obeznámen se situací v ulici Spartakiádní,“ dodal Picka. Podle něj dodavatel městu logicky zdůvodnil své ceny a město je rádo, že oproti předpokladům ušetří necelých 6 milionů korun. „Rozpočtově jsme počítali s částkou necelých 20 milionů korun v obou etapách,“ dodal Picka. 

Rekonstrukce ulice Spartakiádní je navržena v úseku od křižovatky s ulicí Vítěznou po křižovatkový rozjezd u přemostění Lobezského potoka (spojení ulic Spartakiádní a Boženy Němcové). Délka řešeného úseku je 470 metrů.
Součástí rekonstrukce jsou úpravy bezprostředního okolí komunikace a rozjezdů souvisejících obslužných komunikací, včetně vyvolaných přeložek sítí technické infrastruktury. Stavba je rozdělena do dvou etap.

Oprava vozovky prověří nervy řidičů, kteří na ulici parkují, a vozovka je také páteřní komunikací druhého největšího sídliště v Sokolově. Připraveno je náhradní parkoviště.

Autor: Roman Cichocki

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kino v Chodově promítne festivalový film

Jízda řidiče dodávky skončila u Jindřichovic ve stromě.

Jízda řidiče dodávky skončila u Jindřichovic ve stromě

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

FOTO: Demolice bývalých kasáren má zelenou

Sokolov – Rozpadající se budovy bývalé roty sokolovského vojenského útvaru půjdou k zemi. Město již vybralo firmu, která demolici za 900 tisíc korun provede. Poté město přivede na místo inženýrské sítě a pozemky prodá jako stavební parcely.

Festival opustí Karlovy Vary, filmový hit bude k vidění i v jiných městech

Karlovy Vary – Přiblížit 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu co nejvíce lidem z regionu, kteří se do Karlových Varů nevypraví, a umožnit jim vidět i některý z filmových hitů, je letošním záměrem Karlovarského kraje.

Našel peněženku a nechal si ji, muži hrozí až dva roky

Chodov – Na konci května nalezl 21 letý muž z Chodova v nočních hodinách v místním sále herny ležet na lavičce peněženku, ve které byla finanční hotovost necelých 6 tisíc korun, doklady a platební karta.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies