VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otec chce syna, příběh zveřejnil na internetu

Kynšperk nad Ohří/Praha - Aleš Hodina si dnes Káju může brát pouze jednou za čtrnáct dní na víkend a některé čtvrtky

14.2.2010 2
SDÍLEJ:

ALEŠ HODINA se svým téměř tříletým synem Kájou. Foto: Archiv: A. Hodiny

Získat svého téměř tříletého syna Káju do výhradní nebo alespoň střídavé péče se snaží Aleš Hodina z Prahy. Zatím si ho může brát pouze na víkendy, ale to mu nestačí. Rád by vídal chlapce častěji. Tento případ je podobný řadě jiných, kde mezi partnery nastal rozvrat a dohoda, jež by vyhovovala oběma stranám, je v nedohlednu. Jeden rozdíl tu však je. Otec se rozhodl celý příběh zveřejnit na internetu. Popisuje tu zvraty, kvůli kterým se partnerský vztah rozpadl, a jak celý případ dál postupuje. To se však nelíbí manželce Haně Hodinové, žijící se synem v Kynšperku nad Ohří.

„Tvrdí, že ji ten obsah internetových stránek poškozuje. Zveřejněné informace nejsou vůči ní lichotivé, to uznávám. Jsou ale pravdivé,“ řekl Deníku Hodina s tím, že manželka provoz stránek napadla žalobou. „Snaží se je prostě zakázat. Přes všechny hrozby zůstanou Kájovy stránky nadále v provozu a budou pravdivě informovat o osudu tohoto malého chlapečka,“ konstatoval otec. „Na e–mail mi občas přijde nějaká povzbudivá reakce od tatínků, kteří mají podobné zkušenosti, jako mám já. Píší také ženy, jež nechápou, jak se může nějaká matka takto chovat,“ doplnil Hodina.

A co otce tolik rozzlobilo, že vsadil na zveřejnění soukromých záležitostí? Čím se podle něj tolik provinila? „Od svého narození si Kája spokojeně žil v Praze v péči obou rodičů. Na podzim roku 2008 si máma našla milence, odešla od rodiny a zanechala Káju v tátově péči. Protože pracoval téměř výlučně doma, o syna se bez problémů staral i bez ní. Do doby, než se rozhodla ho – i přes uzavřenou dohodu o tátově péči – s pomocí soudu získat pro změnu do své péče. To se jí bohužel na základě vylhaných argumentů podařilo, zatím v rámci předběžného rozhodnutí,“ mohou se lidé dočíst na internetu.

Aleš Hodina si dnes Káju může brát pouze jednou za čtrnáct dní na víkend a některé čtvrtky. „Chtěl bych, aby byl Kája se mnou co nejvíce doma v Praze a mohl využívat výhod, co tam má, třeba lepší školku,“ přeje si otec. „Manželka ale na žádnou změnu přistoupit nehodlá. Cítí se silná díky systému, který je u nás pořád nastavený tak, že více preferuje matky,“ prohlásil Hodina.

Předběžné opatření vydal Obvodní soud pro Prahu 3. V odůvodnění se mimo jiné píše, že otec matku neustále psychicky týrá, ponižuje a vydírá, takže v soužití s ním nelze nezletilého vychovávat v klidném prostředí bez stresů. Otec dokonce prý nutí matku uzavírat písemné dohody o jejich soužití, týkající se i intimní oblasti. Týrání nebo hrubé zacházení ale Hodina popírá a říká, že právě to jsou prý ony vylhané argumenty. „Mně vlastně zbývá jediné, bojovat s manželkou u soudu. Až se provedou veškeré výslechy a znalecké posudky, tak by mělo dojít k definitivnímu rozhodnutí. Vypadá to ale na dlouho,“ povzdechl si otec.

Podle názoru soudu malé dítě potřebuje celodenní mateřskou péči, kterou prý při veškeré snaze nemůže nahradit péče otce kombinovaná s péčí chůvy.
„Já pracuji doma a Kája je se mnou spokojený a šťastný. Říká, že má rád tatínka i maminku. Určitých změn jsem si ale u něj už všiml. Objevily se například tendence mě v přítomnosti manželky odmítat. A toho se nejvíce obávám, abych se mu postupně neodcizil,“ svěřil se Hodina.

Hana Hodinová se odmítla se Sokolovským deníkem bavit. Když při telefonickém hovoru zjistila, že ji oslovují média, reagovala stručně: „Tak to pardon,“ a zavěsila.

Autor: Milan Hloušek

14.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Rada kraje podá trestní oznámení kvůli diplomu

Ilustrační foto.

Zlodějka se dala na útěk

Dechovky roztančily Březovou

Březová – V Březové na Sokolovsku proběhl o víkendu Festival dechových hudeb. Zahájen byl stylově slavnostním pochodem s názvem Festival 77. Pozvání přijalo několik hudebních těles a festival okořenily svými vystoupeními i mažoretky. Akce sklízí velký ohlas mezi veřejností, a proto se z ní město rozhodlo obnovit tradici, která zde před lety byla.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Stavba parkoviště u plovárny měla skluz

Sokolov – Na samotném městském koupališti v Sokolově návštěvníky nic neomezuje. Kde však ihned po zahájení koupací sezony omezení pocítili, bylo parkoviště před plovárnou. Může za to prodloužení prací, které způsobily podle vedení města termíny energetické společnosti ČEZ. Dělníci doháněli časový skluz v ranních hodinách, což se však nelíbilo občanům bydlícím v těsné blízkosti.

Mladou ženu zasáhl na železničním vagónu elektrický proud

Sokolov – Mladou ženu zasáhl v úterý večer elektrický proud na železničním vagónu v Citicích na Sokolovsku. Ta si společně s další osobou prohlížela okolí vodáckého kempu v Sokolově. Vodáci přitom vlezli na odstavené železniční vagony na seřaďovacím nádraží v Citicích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies