VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otec chce syna, příběh zveřejnil na internetu

Kynšperk nad Ohří/Praha - Aleš Hodina si dnes Káju může brát pouze jednou za čtrnáct dní na víkend a některé čtvrtky

14.2.2010 2
SDÍLEJ:

ALEŠ HODINA se svým téměř tříletým synem Kájou. Foto: Archiv: A. Hodiny

Získat svého téměř tříletého syna Káju do výhradní nebo alespoň střídavé péče se snaží Aleš Hodina z Prahy. Zatím si ho může brát pouze na víkendy, ale to mu nestačí. Rád by vídal chlapce častěji. Tento případ je podobný řadě jiných, kde mezi partnery nastal rozvrat a dohoda, jež by vyhovovala oběma stranám, je v nedohlednu. Jeden rozdíl tu však je. Otec se rozhodl celý příběh zveřejnit na internetu. Popisuje tu zvraty, kvůli kterým se partnerský vztah rozpadl, a jak celý případ dál postupuje. To se však nelíbí manželce Haně Hodinové, žijící se synem v Kynšperku nad Ohří.

„Tvrdí, že ji ten obsah internetových stránek poškozuje. Zveřejněné informace nejsou vůči ní lichotivé, to uznávám. Jsou ale pravdivé,“ řekl Deníku Hodina s tím, že manželka provoz stránek napadla žalobou. „Snaží se je prostě zakázat. Přes všechny hrozby zůstanou Kájovy stránky nadále v provozu a budou pravdivě informovat o osudu tohoto malého chlapečka,“ konstatoval otec. „Na e–mail mi občas přijde nějaká povzbudivá reakce od tatínků, kteří mají podobné zkušenosti, jako mám já. Píší také ženy, jež nechápou, jak se může nějaká matka takto chovat,“ doplnil Hodina.

A co otce tolik rozzlobilo, že vsadil na zveřejnění soukromých záležitostí? Čím se podle něj tolik provinila? „Od svého narození si Kája spokojeně žil v Praze v péči obou rodičů. Na podzim roku 2008 si máma našla milence, odešla od rodiny a zanechala Káju v tátově péči. Protože pracoval téměř výlučně doma, o syna se bez problémů staral i bez ní. Do doby, než se rozhodla ho – i přes uzavřenou dohodu o tátově péči – s pomocí soudu získat pro změnu do své péče. To se jí bohužel na základě vylhaných argumentů podařilo, zatím v rámci předběžného rozhodnutí,“ mohou se lidé dočíst na internetu.

Aleš Hodina si dnes Káju může brát pouze jednou za čtrnáct dní na víkend a některé čtvrtky. „Chtěl bych, aby byl Kája se mnou co nejvíce doma v Praze a mohl využívat výhod, co tam má, třeba lepší školku,“ přeje si otec. „Manželka ale na žádnou změnu přistoupit nehodlá. Cítí se silná díky systému, který je u nás pořád nastavený tak, že více preferuje matky,“ prohlásil Hodina.

Předběžné opatření vydal Obvodní soud pro Prahu 3. V odůvodnění se mimo jiné píše, že otec matku neustále psychicky týrá, ponižuje a vydírá, takže v soužití s ním nelze nezletilého vychovávat v klidném prostředí bez stresů. Otec dokonce prý nutí matku uzavírat písemné dohody o jejich soužití, týkající se i intimní oblasti. Týrání nebo hrubé zacházení ale Hodina popírá a říká, že právě to jsou prý ony vylhané argumenty. „Mně vlastně zbývá jediné, bojovat s manželkou u soudu. Až se provedou veškeré výslechy a znalecké posudky, tak by mělo dojít k definitivnímu rozhodnutí. Vypadá to ale na dlouho,“ povzdechl si otec.

Podle názoru soudu malé dítě potřebuje celodenní mateřskou péči, kterou prý při veškeré snaze nemůže nahradit péče otce kombinovaná s péčí chůvy.
„Já pracuji doma a Kája je se mnou spokojený a šťastný. Říká, že má rád tatínka i maminku. Určitých změn jsem si ale u něj už všiml. Objevily se například tendence mě v přítomnosti manželky odmítat. A toho se nejvíce obávám, abych se mu postupně neodcizil,“ svěřil se Hodina.

Hana Hodinová se odmítla se Sokolovským deníkem bavit. Když při telefonickém hovoru zjistila, že ji oslovují média, reagovala stručně: „Tak to pardon,“ a zavěsila.

Autor: Milan Hloušek

14.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Krásenskými slavnostmi se rozloučí s létem

Krásno – Ať se nám to líbí, nebo ne, léto i prázdniny pomalu spějí ke svému závěru. A řada měst a obcí chystá řádné rozloučení.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení